Sign in to follow this  
davorin

Basset Hound

Recommended Posts

Evo i malo podataka o njima!Zenka je Rolls Royce Of Riverside(TISA)! Njen otac je Leicester v Hollandheim,majka Cleo of Riverside!Muzjak se zove Unique White BOY Of Riverside(DON)! Njeg otac je Ion Ion DE Ianca,majka Bahama Dominik

don i tisa su iz Riverside odgaivacnice!Oboje su mladi sampioni,otvorili smo zreli i inter sampionat,imaju ispite iza mart se spremamo za utakmicu i nadam se da ce i tu pasti neka titula!

dolazite li u hrvatsku na koju izlozbu da vas vidimo?

Evo i malo podataka o njima!Zenka je Rolls Royce Of Riverside(TISA)! Njen otac je Leicester v Hollandheim,majka Cleo of Riverside!Muzjak se zove Unique White BOY Of Riverside(DON)! Njeg otac je Ion Ion DE Ianca,majka Bahama Dominik

jako dobra linija,leicester je prekrasan,ion ion i bahama takoder....

alleksandra uzela si prave pse! Mada mi nije jasno zasto ih je Zikic prodao? :cry: Mi smo parili jednu zenku sa Donom nazalost to parenje nije uspelo... Mada su oboje tada bili prilicno mladi. Pozdrav iz Zrenjanina

Porodicu Zikic i mene vezuje od skora jedno lepo i pravo prijateljstvo i vrlo brzo smo dosli do dogovora da Don i Tisa predju kod nas!Naravno teodora i pedja redovno dobijaju informacije kako su njih dvoje odnosno redovno im javljam a tako ce biti i u buduce!baseti su od 96 godine u nasem domu i kada se ponovo javila zelja da pored sada vec starog muzjaka kome je ime RICI RICh ponovo uzmemo baseta trazila sam skoro dve godine i igrom slucaja i na moju srecu Don i Tisa su dosli u nas dom!

Pored slika volela bih da cujem sta cenite kod baset u eksterijernom smislu ka cemu tezite u odgoju,linije koje pratite i koje vam se svidjaju?koliko vam se svidja to styo su psi sve tezi a svi znamo sta standard propisuje!

Ja licno najvise volim Benedeky liniju. Naravno da nije najbolja ali je izuzetno kvalitetna i dobra linija, kod njih recimo nema problema sa preteranom tezinom. Takodje na nasim prostorima i Riversajd je izuzetno jaka linija mada za pojam evropskog kvaliteta ipak ima jacih pasa tipa hollandheim, turguesa playa, bohemia horrido i jos neke... Mislim da je svim ljubiteljima baseta najinteresantniji deo tela svakako glava! Te tuzne oci i tako duge usi svakako su najprivlacnije na ovim predivnim psima. Jedina stvar koja me dosta cesto izbaci iz ritma je njihov karakter! Toliko nesto tvrdoglavo zaista nije lako naci... :D Ipak toliko ih volim zaista su jedna od najinteresantnijih i najlepsih rasa. Puno pozdravljam sve ljubitelje baseta i pozivam da se ukljuce u dopisivanje i druzenje da i kod nas bude sve bolja saradnja i kvalitet i ove rase, kao sto je vec primer sa nekim drugim....

meni su najljepši bassbarr,turguesa playa iz koje je moj NEIKO i woferlow kennel.volim da imaju lijepu glavu i puno koze,da su teški i krupniji. moj ima vecinu toga samo sto ne voli jesti pa mu fali koji kilogram.

aleksandra,drago mi je da cete doći na koju izlozbu kod nas.ja sutra idem kao posjetioc,neću izlagati NEIKA ali ću slikati malo, amaterski ,pa cu vas obavijestiti koji su baseti bili i staviti koju slikicu :D

Sto se tice Benedeki kennel jako postujem i cenim dugogodisnji staz koji imaju i naravno rezultate!ja volom teske pse sa dosta nabora dubokim i sirikim grudnim kosem ali volim i da su dobri u radu.Imam tu srecu da se muski clanovi moje porodice bave lovnom kinologijom pa se trude da i moji psi osete cari lova.don i tisa su kod nas dosli kao kucni ljubimci i naravno to su i kod nas ali verujte mi terba da ih vidite kako izgledaju i koliko sa ljubavlju rade i u polju i u gatewru.

Zbog posla kojim se bavim briders menadzer u Royal Caninu ne odlucujem uvek ja na koju cu izlozbu ici jer promovisemo hranu po nasim izlizbama a nase se cesto poklapaju sa izlizbama od preko1u Hrvackoj imam jako puno prijetelja u kinologije i trudicu se da bar neku od izlozbi uhvati i dodjem.radujem se svakom novom upoznavanju vlasnika basseta tako tena da se nadam da se uskoro vidimo i naravno pozivam te da i ti dodjes u Srbiju.

CACIB ZAGREB-28.2.2009

najmladi-CYRIL BOHEMIA GORBONY

otvoreni-NICHOLAS TURGUESA PLAYA

radni-QUICKY TURGUESA PLAYA

VERA S VALENTINE V. GRUNSVEN

razred prvaka-NOTHING COMPARES TO YOU DOS SETE MOINHOS

zenke

mladi-ROSEMARY TURGUESA PLAYA

medurazred-ZENA V. GRUNSVEN

otvoreni-BIAI BONNY

FRANBAR S NOBLESSE OBLIGE

CACIB-NOTHING COMPARES TO YOU DOS SETE MOINHOS

CACIB-BOB -FRANBAR *S NOBLESSE OBLIGE

Ljep pozdrav iz Slovenije svima ljubiteljima ove prekrasne pasmine.Ovi psi su moja velika ljubav.Kod nas u ovom trenutku žive tri kujice i jedan pas.Najstarija kuja dolazi iz Češke iz odgajivačnice Od Berounky(otac joj je multi ch.Viking Bohemia Horrido),jedna kuja dolazi iz odgajivačnice Bassbarr(otac joj je The Third Kind Quello Bello alias Beckham) a najmlađa kuja i pas su stari tek godinu dana.Oni su naši štenci(otac jim je ch.Woferlow Border Patrol-pravi brat svjetskog prvaka iz Poznana 2006).Ove godine s njima sam puno na izložbama a spremamo se i za međunarodnu utakmicu.

Puno ljepih trenutaka s vašim bassetima žele vam Matjaž,Tjaša i Brynmor basseti

LP Tjaša

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this