Sign in to follow this  
davorin

Basset Hound

Recommended Posts

Pozdrav

za sada par slika našeg Flekija, i pitanje oko ishrane, naime kada treba početi smanjivati broj obroka, trenutno ima 3, a mislim da bi rado pristao i na 2 užine :) :) :) :)

PS pošto mi se pojavljuje poruka "Žao nam je, ali dostignuto je ograničenje boarda za prikačene fajlove." kad želim da uploadujem slike, evo linka ka njima:

http://www.flickr.com/photos/zoran71/se ... 401719914/

A koliko je Fleki star?Ja sam poceo da hranim 2x dnevno sa godinu dana...Tako su moji prijatelji,poznanici i odgajivaci koje znam radili,tako da mislim da ti je to pravo vreme...

POZDRAV!

Iz licnog iskustva... stene kad se odbije od majke hrani se 4 puta posle 4-og meseca 3 puta a posle 8-10 meseci 2 puta sa godinu dana psa mozes hraniti i samo jedanput ali ako je pas aktivniji moze imati i 2 obroka.... Neki odgajivaci preporucuju 2 obroka i starijim psima ja se slazem i sa tim, videcete po svom psu ako mu jedan obilan obrok nije dovoljan ubacite i jedan slabiji. Pozdrav

Pozdrav iz Subotice.

Pre svega hvala na odgovorima i pomoći u mojoj nedoumici.

Fleki je star 7 meseci, ustvari se zove RUFUS, malo nam je ozbiljno ime za njegov izgled, a pošto je flekav po telu - eto kako je dobio ime.

Kod nas je od kraja avgusta 2008. godine, kupljen je Anji, kao dedin poklon za rođendan, a postao je zanimacija za celu porodicu.

Ups, zaboravih napisati Flekicin rodoslov:

- otac ARAMIS, majka DOLOROSA,

- dedovi DELVIDEKI BENEDEKY KINCSEM, AURORA, EDMOND OF RIVERSIDE, RAYNA MOO.

Anja se brine o Flekiju koliko stigne, tj. više se igra sa njim, dok hranjenje i održavanje higijene spada meni i Bobi :) :) :)

Pozdravljam Vas sve i samo da dodam Riversajd jeste poznata Madjarska odgajivacnica ali je Benedeky u svetu baseta jos poznatija i u svoje vreme jako puno sampiona je imala, mislim na vreme stare YU koja je po psima bila dosta jaca od okolnih zemalja! :D

Prvo da vas sve pozdravim i nadam se da ce u nekoj bliskoj buducnosti ova tema biti posecenija i da ce sve vise biti vlasnika ove po meni jedne od nej lepse rase BASSET HOUND!Imam cast da se unazad deset godina druzim sa ovom rasom i da trenutno imam tri klempava drugara!

don i tisa su iz Riverside odgaivacnice!Oboje su mladi sampioni,otvorili smo zreli i inter sampionat,imaju ispite iza mart se spremamo za utakmicu i nadam se da ce i tu pasti neka titula!

Mislim da zenki baseta ima dovoljno jedini nazovi problem je sto se vlasnici retko odlucuju da ih pare!naravno svi znamo da znaju biti komplikovani prilikom parenja a i stenjenje zna biti tesko.trudim se da pratim koliko i gde ima baseta ,naprimer kod mene u gradu ima osam zenki i cetri muzjaka!naravno vecina njih su kucni ljubimci i retko ko od njih ima ocenu.Steta!Steta jer bi ih trebalo bar oceniti i zenku bar jednom upariti zbog njenog zdravlja!Hormoni kuji u starosti mogu izazvati velike probleme!Nebih da nabrajam,piometra,tumori dojki...

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this