Guest pika

Teranje / Plodni dani

Recommended Posts

Nisam znao da moze da ima laznu trudnocu i u slucaju kad se par zapravo pario i slepio sa muzjakom?!

Pa mozda se nije oplodila, posle dvadesetog dana trudnoce vet bi na ultrazvuku morao da primeti

da li je stvarno trudna ili nije. Ti kazes da je sada i 62 dana, da je stvarno trudna morala bi danas,

sutra i da se osteni. I ja bih isla zvog ovog sekreta kod drugog veterinara, a usput naravno

i na ultrazvuk.

.... da sam samo hteo da je parim zarad zdravlja,  ..... jer su mi veterinari rekli da je valja jedanput pariti ....

A šta ti sada kažu ti "veterinari" ???

O tome malo pišeš  (banghead)  (banghead)  (banghead)  (banghead)  (banghead)  (banghead)

Ako ima sekret nek se uzme i nek se uradi bris. Opet nek se uradi eho da se jos jednom za svaki slucaj proveri. Temperaturu pratiti svakako. To sta je ona 62 dan mene ne brine,ali sekret treba mu se posvetiti paznju. Vrlo je moguce da je ona zakacila neka bakteriska infekcija pri pripustom.

Justina sve zavisi kakav uz ima. Ako je onaj mali prenosni na njemu se nista ne vidi.

Stavite ruku na stomak pokusajte da osetite pokrete steneta. Ruku stavite na deo ispod rebara sa strane. Proverite pokrete i na jednoj i na drugoj strani. Zavisi u kom se rogu stene nalazi.

Cesto se desava da veterinari vide trudnocu a kuja nije skotna, i obratno. Sve to zavisi od uz.

I ovo sto kaze Nade za bris. To ste trebali da odradite oko 50. dana.

Edited by lydiacile

nije tema,ali ne prekidam bas neku diskusiju pa da pitam jer mozda i jos neke zanima... zanimaju me cene na pr. UZ,vaginalnog brisa,progesteron testa i jos tih stvari koje se rade u toku trudnoce kuje. ja oko sebe imam samo dva veterinara,pa cisto da me ne zavrcu ko budalu,jer i to znaju,misle da nemaju ljudi kome drugom da se obrate pa napice cenu. unapred hvala i izvinite ako nije mesto za ovo pitanje.

Sa 8 meseci NO tek ulazi u "tinejdžersko doba".

Psa ne bi trebalo da parite pre nego što postane zreo (sa 2 godine) a pored toga treba da bude ocenjen (da bude u standardu i bez diskvalifikacionih mana) i zdrav.

Obzirom da se radi o nemačkom  ovčaru trebalo bi uraditi i snimke bar kukova kad sazri (a bilo bi dobro i laktova) kako bi se isključila displazija koju može da prenese na potomstvo.

Šta čete raditi sa štencima koji nemaju papire a za koje ne znate da li imaju genetske bolesti koje se prenose na potomstvo.

Takvi štenci obično završe na ulici ili u dvorištima na metar lanca (jer su prodati za 30-40€)

Lako je upariti pse ali bi ipak trebalo razmisliti o dobrobiti tih pasa, budućih štenaca a i same rase uopšteno.

Postoji u kinološkim krugovima izraz "štancer" kao i izraz "odgajivač" i velika je razlika između ova dva pojma.

Da bi ste bili odgovoran odgajivač treba da se edukujete oko gajenja pasa (postoje pisana i nepisana pravila koja bi valjalo ispratiti).

nije tema,ali ne prekidam bas neku diskusiju pa da pitam jer mozda i jos neke zanima... zanimaju me cene na pr. UZ,vaginalnog brisa,progesteron testa i jos tih stvari koje se rade u toku trudnoce kuje. ja oko sebe imam samo dva veterinara,pa cisto da me ne zavrcu ko budalu,jer i to znaju,misle da nemaju ljudi kome drugom da se obrate pa napice cenu. unapred hvala i izvinite ako nije mesto za ovo pitanje.

UZ izmedju 2 i 3000din ne mogu da se setim, bris 600, progesteron 2000, antibiogram 2200 kod mog veta.

Pozdrav svima. Potreban mi je savet šta da radim, Ima mešanku staru 1god koja se juče iznenada sparila. U teranju je nekih 7-10 dana ako se ne varam, ovo joj je drugo koje znam (da li postoji mogućnost i da je imala i jedno "tiho" bez krvarenja?).  Šta mi je činiti? Da joj vet izvadi krv i uradi progesteron za početak? Pretpostavljam da ne mogu da saznam da li je skotna pošto će testovi za trudnoću teško biti pouzdani dan-dva-tri nakon čina. Čitajući temu, utisak je da se hormonske injekcije nikako ne preporučuju pa ako se već mora prekinuti trudnoća najbolje je uraditi sterilizaciju? Jako se loše osećam zbog ovoga što se desilo.  :(

Trebalo je odmah da je vodite na ispiranje jodom ili već nečim što Vam preporuči vet.... moguće je da je sada već kasno (nemam pojma), a možda nije ostala skotna ko zna !?

Pozz svima. Da ne bih otvarao novu temu, evo da ovdje pitam.
 Jel možda neko imao problem sa mužjakom,tj. da mužjak neće da pari kuju? 
Znači sve je ok, kuja je u tjeranju, sve "simptome" ima da je spremna al mužjak ni da čuje.
Eto ako neko slučajno zna, šta bi moglo da bude u pitanju, neka napiše ili da bar iznese svoje mišljenje.

Pozdrav svima. 

Molio bi za misljenje i za savete za nastali problem. 

Imam zenkicu haskija 20 meseci staru  trenutno je u teranju, medjutim  kao ni kod njene majke krvarenje za vreme teranja ne postoji ali ni malo  . Njenu majku sam pario po osecaju i po ponasanju nisam brojao dane   i hvala bogu ocuvao pet okota . Medjutim. sada kada sam pario ovu zenkicu po istim principu nije ispalo sve onako kako sam naviko . onda kada sam primetio da se pari i da bi stojala odveo je kod muzijaka  upario je malo na silu racunajuci da prvi put mora da bude tako . Posle tri dana odveo je ponovo i ponovo upario a onda danas vidim da i dalje trazi i to intezivnije . Stavio u kola i ponovo odveo i upario.  I evo sada otiso do boksa i vidim da krvari. Nije mi jasno zasto, da  je nisam nesto povredio ili da je nisam pre vreme upario ili nedaj boze nesto jos gore. Molim vas napisite svako iskustvo na ovu temu ne znam sta mi je ciniti ? 

Pozdrav svima,

Imam crnu zenku labradora ima 6 godina,planiramo da je parimo posavetovali smo se sa veterinarom rekao nam je da uhvatimo prvo teranje.Parili smo je kada je imala 2 godine i imala je 9 stenica nazalost 4 je uginulo jer joj je pukao rog materice i onda je radjen carski rez.Zato smo joj sada radili ultra zvuk i materica je u redu kao i jajnici.Drzali smo je napolju u boksu i nikada nismo primetili krv jer valjda je crna pa se teze vidi.Sada je drzimo u kuci ona je mirna(bukvalno lezi,spava i jede)i u setnjama je aktivna i mokri dosta i u poslednje vreme se cesto lize pozadi medjutim po meni nije naduvena pozadi da li su to neki znaci da ce uci u teranje?Inace imamo i muzjaka ali po njemu ne mozemo da procenimo jer on uvek naskace na nju i da jeste i da nije u teranju dok ga ona ignorise i samo legne a kad joj dosadi odreaguje.

Unapred hvala 

11 hours ago, KatarinaKaca33 said:

Pozdrav svima,

Imam crnu zenku labradora ima 6 godina,planiramo da je parimo posavetovali smo se sa veterinarom rekao nam je da uhvatimo prvo teranje.Parili smo je kada je imala 2 godine i imala je 9 stenica nazalost 4 je uginulo jer joj je pukao rog materice i onda je radjen carski rez.Zato smo joj sada radili ultra zvuk i materica je u redu kao i jajnici.Drzali smo je napolju u boksu i nikada nismo primetili krv jer valjda je crna pa se teze vidi.Sada je drzimo u kuci ona je mirna(bukvalno lezi,spava i jede)i u setnjama je aktivna i mokri dosta i u poslednje vreme se cesto lize pozadi medjutim po meni nije naduvena pozadi da li su to neki znaci da ce uci u teranje?Inace imamo i muzjaka ali po njemu ne mozemo da procenimo jer on uvek naskace na nju i da jeste i da nije u teranju dok ga ona ignorise i samo legne a kad joj dosadi odreaguje.

Unapred hvala 

Znate da mozete izgubiti kuju jel da? To sta joj pukao rog znaci da on nije mogao podneti taj pritisak i da se to moze ponoviti.

On 10/02/2017 at 1:03 PM, Nade_dvm said:

Znate da mozete izgubiti kuju jel da? To sta joj pukao rog znaci da on nije mogao podneti taj pritisak i da se to moze ponoviti.

Stenjenje je pocelo normalno dva steneta su izasla u normalnom vremenskom periodu pa se trece zaglavilo i to je bila greska veterinara koji nije hteo da je vodi na carski rez odmah jer je bila noc i davao joj je previse inekcija za stimulaciju i zbog toga je pukla materica sada smo promenili veterinara..i materica je sasvim u redu..nisam upoznata sa teranjem i parenjem jer nam je ona bila kod odgajivaca kada je se uparila prvi put od tada je nismo parili i zanima me da li uvek mora da se pojavi krv kada je teranje jer treba da joj vadimo progresteron test?