Sign in to follow this  
emisab

Cetkanje FURMINATOROM labradora od 6 mjeseci?

Recommended Posts

Kakve su preporuke za cetkanje labradora furminatorom? Neki kazu da mu poslije bude preostra dlaka, da ga previse pocupa, itd....

Kakva su iskustva?

Ja stvarno neznam kakvog ti to lbradora imas kad oces tako da ga upropastis, prvo kupanje samponima pa sad furmiator, ZABORAVI te stvari.

Nabavi ovakvu cetku 2319g.jpg ona ima u sredini metalne cekinje, a spolja mekane.Cetkaj ga redovno, jednom nedeljno, u vreme linjanja malo cesce, i sve ce biti ok.

Furminator iscupava podlaku, a podlaka psu sluzi kao izolator, kako od toplote, tako i od hladnoce.

To sada svi govore, a kada sam kupovao psa, svi su govorili uzmi furminator, to je najbolja cetka:)

Ne kupam ga nikako samponom, jednom je okupan, samo postavljam pitanje. A labrador je normalan - Danubian Blues Dublin (Euro Dollar Little Bubble+Dance Away).

Pokusat cu onda nabaviti mekanu cetku.

A za koje se pse onda koristi furminator?

Emisab, Furminator se može koristiti za labradore, ali ne za svakodnevno četkanje. Koristi ga samo kad počne da se linja, ali nemoj preterivati. Za svakodnevno četkanje možeš koristiti bilo koju četku za kratkodlake pse.

Što se šampona tiče, njega takodje treba umereno koristiti (kada se pas uprlja, kada ga vodiš na izložbu, ali ne uvek...). U ostalim slucajevima je dovoljno da ga samo okupaš u čistoj vodi jer šamponi, posebno oni koji nisu predvidjeni za često kupanje, mogu izazvati promene ne samo na dlaci, već i na koži psa, ali se svakako moraju povremeno koristiti.

Hvala na korisnim odgovorima. Obzirom da moj malac jos uvijek ima puppy dlaku i ne linja se skoro nikako, furminator cu koristiti rijetko, a obicnu cetku redovno.

Sto se tice Furminatora, imam samo pozitivna iskustva! Ne koristim ga cesto, mozda jednom mesecno, a najvise i tada skoro svaki dan, kada mi pas menja zimsku dlaku. Furminator izvlaci mrtvu podlaku( onu sivkastu) i ne kida dlaku! Moj Gordi ima fantasticnu dlaku, gustu i sjajnu, a cesljamo se Furminatorom!

Ja mislim da ništa ne može da škodi ako se ne preteruje. Ja leti moram da kupam svakodnevno mog retrivera jer moram da isperem dunavsku vodu, a i svaki put se strašno isprlja, pa koristim i šampon, ali tako što razradim pola deci šampona u dve litre vode i to onda koristim i potraje mi mesec dana sigurno

Ja imam furminator i koristim ga samo jednom godišnje, skine dosta pod dlake ali mislim da se ne isplati 4k din... istu količinu skine i obična trixi četka tokom vremena. Kupanje jednom u dva meseca a koristim dobar šampon koji jeste skup ali traje večno. Kada vidim prljavštinu samo mokar sunđer, krpa, ili ruka odrade posao... Kupa se skoro svaki dan u reci (nije dunav :)) i ne smrdi niti je prljav posle, čak štaviše kad je baš blatnjav fino se i opere. A jutarnja rosa na livadi je bolja od bilo kog šampona. Bacim lopticu u neku livadu i posle 3 min dođe čist ko suza. Moj je crn doduše pa verovatno izgleda čistije nego što jeste :).

Zdravo svima na foruma,

od kada da pocnem sa cetkanje mog labradora, sada ima skoro 3 meseca.

Ima prekrasna dlaka, ali mu dosta pada. dali je ta bebeska dlaka koja mu sada pada.

Ja stvarno neznam kakvog ti to lbradora imas kad oces tako da ga upropastis, prvo kupanje samponima pa sad furmiator, ZABORAVI te stvari.

Nabavi ovakvu cetku 2319g.jpg ona ima u sredini metalne cekinje, a spolja mekane.Cetkaj ga redovno, jednom nedeljno, u vreme linjanja malo cesce, i sve ce biti ok.

Furminator iscupava podlaku, a podlaka psu sluzi kao izolator, kako od toplote, tako i od hladnoce.

gdje se ima uzeti ova cetka???? kod nas u Tuzli po pet shopovima nema dali se moze naruciti negdje? pozzz

Grabuljica je 100% bolja od tog Furminatora. Jednostavna, ne postoji opasnost da psu iscupa dlake koje ne treba (a ja Furminator cujem da cupa, mozete da pricate sta hocete..) i naravno jeftinija. 

Zašto bi joj uklanjala poddlaku? :o Poddlaka je tu da je štiti, kako od hladnoće, tako od vrućine... Zahvaljući njoj labrador može da pliva u reci usred zime i da ostane kompet zdrav... To niti treba, niti bi smelo da se uklanja :( Okej višak dlake (mi počeli našeg svakodnevno da usisavamo :D i 3-4 puta godisnje, u sezoni linjanja ga predjemo furminatorom) ali nikako ne treba preterivati sa tim.

Zašto bi joj uklanjala poddlaku? :o Poddlaka je tu da je štiti, kako od hladnoće, tako od vrućine... Zahvaljući njoj labrador može da pliva u reci usred zime i da ostane kompet zdrav... To niti treba, niti bi smelo da se uklanja :-( Okej višak dlake (mi počeli našeg svakodnevno da usisavamo :grin: i 3-4 puta godisnje, u sezoni linjanja ga predjemo furminatorom) ali nikako ne treba preterivati sa tim.

Zato sta mrtva dlaka smeta i pravi probleme. Poddlaka i da zelis da izvadis ne mozes-pas tje da cvili. Ali mrtva dlaka pri linjanje treba da se odbaci zato sta na njeno mesto treba da dodje nova dlaka.

Mi radimo ovako: svaki dan ona obicna cetka, kao grabuljica, 3-4 puta godisnje furminator, i redovno usisavanje, obicnim usisivacem  (lmao)  To je pokazalo dobre rezultate, i Grom se ne buni za sad :D
To mu ne ostecuje zdravu dlaku, skida višak, ali dlaka opet ima svuda kad je sezona linjanja, ne možeš pobediti to :-)

Furminator koristim samo u proljeće kad se psi linjaju, oboje imaju hrpu poddlake (on je husky, a ona BO-NJO mix) i to ih detaljno iščetkam s njim 1x tjedno, a svaki dan s običnom četkom... a ostatak godine ih četkam svakih 2-3 dana... :)

Impresivno je koliko je poddlake furminator skinuo sa mog psa, po cenu da mu iskida dlaku - prelaskom rukom preko dlake osetila sam "iglice". Nek mi je ziv i zdrav i nek se linja koliko hoce :)

Jedino kako furminator moze da osteti dlaku psa je kad se koristi nepravilno. Furminator se nikako ne pritiska na dlaku,nego se samo koristi pritisak njegove tezine. Ne ide se vise puta po istom mestu,nego se pruge cesljanja malo preklapaju. U periodu linjanja se koristi najcesce 2 puta nedeljno,ostalim danima zicana cetka sa savijenim iglicama srednje duzine. Labradori se kupaju samponom za kratkodlake pse odgovarajuce boje,i jako je bitno da se dobro isperu. Za sjaj dlake se koristi nercovo ulje naprskano na lanenu ili pamucnu krpu kojom se pas prebrise. Naravno,kvalitetna hrana je osnov svega.

Zašto bi joj uklanjala poddlaku? :o Poddlaka je tu da je štiti, kako od hladnoće, tako od vrućine... Zahvaljući njoj labrador može da pliva u reci usred zime i da ostane kompet zdrav... To niti treba, niti bi smelo da se uklanja :-( Okej višak dlake (mi počeli našeg svakodnevno da usisavamo :grin: i 3-4 puta godisnje, u sezoni linjanja ga predjemo furminatorom) ali nikako ne treba preterivati sa tim.

Slazem se sa tim, Dora zbog svoje guste podlake moze da uleti u reku u sred zime, ali mi treba dobra cetka da bih joj pomogla da se ocisti od stare dlake u vreme linjanja :)