Dom

Maltezer - 2. deo

Recommended Posts

Hranjeni maltezeri vrlo uspesno :) Ne izaziva pojacano suzenje, a granule su vlicine nokta na palcu (zenskom npr) mada ne znam sta je bitno koja je velicina, s obzirom da bilo koji pas moze pojesti granule svih velicina. Meni su stenci sa mesec dana vrlo uredno jeli granule, naravno suve. Divlja patka je ukus koju vecina malih rasa najradije jede.

Ovde postoji citava tema o ovoj hrani koja je bila na nasem trzistu dostupna i pre 4-5 godina koliko se secam i pokazala se kao jako dobra.

Zapravo, velicina granula moze predstavljati problem ako pas ne zvace granule vec cele guta( neki psi to rade), prevelika granula bi  mozda mogla da ugusi nekog manjeg psa.Ako to nije slucaj onda nije nikakav problem.Barem ja tako smatram.

Evo nas sa lepim vestima za nasu Mandy iz Nemacke za one koji je prate, sad za vikend su bile dve izlozbe u Holandiji u Roterdamu, na obe izlozbe je bila CAC i najlepsa zenka BOS, ovim sada posle godinu dana je sakupila sve potrebno i zavrsila je Holandski sampionat , a pre tri nedelje je i zavrsila Nemacki sampionat :ole: ostalo je jos da zavrsi Belgijski sampionat i vraca se kuci, jedva cekamo da je vidimo i radujemo se tome. Onda polako moze u zasluzenu penziju (videcemo to jos) sa cetri godine i da ceka svoje prve bebe koje tako dugo prizeljkujemo od nje tamo negde na zimu, za nju je i odabran adekvatan momak, trenutno najlpesi maltezer sveta i koji hara zadnje dve godine evropom i svetom cuveni CINECITTA SASHA BARON COLEN iz Rima mladi i zreli svetski sampion, u Engleskoj na Crufts izlozbi od 25.000pasa je bio 3-ci najlepsi pas izlozbe. Evo i njegovog snimka ko zeli da vidi

Evo i rezultata nase Mandy do sada :

11406594_1010497685650924_89879503432964

Serbia Top Toy Dog#4 2014 best maltese 2014

Inter Champion ,

Champion Serbia,

Champion Deutsch

Champion VDH

Champion Luksemburg

Champion Netherlands 

“Continental Winner 2014”

“Benelux Winner 2014”

"Rheinland-Pfalz-Sieger 2014"

candidate for the champion of Belgium

candidate for the champions of Slovakia

candidate for the champions of the Czech Republic

svetska izlozba - WDS 2012 Salzburg A jun.class V

svetska izlozba - WDS 2013 Budapest H open class V3

svetska izlozba - WDS 2014 Helsinki F ch.class V3

evropska izlozba - EUDS 2014 Brno CZ ch.class V

svetska izlozba - WDS 2015 Milano IT ch.class V2

nadam se da ovo niko nece shvatiti kao promociju vec kao nasu radost koju zelimo da podelimo sa sirim auditorijumom.

hvala Jupi evo novih vesti...

Dana 23.08.2015. odrzana je CACIB izlozba u Mechelen u Belgiji. Na ovoj izlozbi je ucestvovala i nasa sampionka maltezerka Mandy BABY ANGEL OF EDEN u razredu sampiona     :wink:  i ostvarila je odlican rezultate     (super)    ona je bila CAC CACIB i BOS. Ovo joj je bilo poslednji CAC koji joj nedostajao da zavrsi Belgijski sampionat    (super)   . Sudija je bio Tino Pehar iz Hrvatske

11951929_949451835115645_811474975954898

pored zavrsenog Belgiskog sampionata, ove je godine je zavrsila zapoceto prosle godine, zavrsila je Nemacki i Holandski sampionat, i pre dva dana je dosla kuci   :smile:)))))))))))))))))))))))) 

Zahvalio bi jos nasoj prijateljici Petri Lupertz koja nam nesebicno pomagala oko svega ovoga u inostranstvu, oko izlozbi i koja se brinula o nasoj Mandy kao da je njena. 

Edited by Scooby

Unapred se izvinjavam, nova sam na forumu, ako sam promasila temu

Interesuje me da li neko mozda zna zasto je pre mesec ipo dana mojoj maltezerki porozela njuskica, inace ima 11 meseci, da li mogu nekako da joj pomognem da se boja vrati 

Ima li neko ovakvog iskustva

Edited by sanjamarija

On 3.3.2016. at 1:06, sanjamarija said:

Unapred se izvinjavam, nova sam na forumu, ako sam promasila temu

Interesuje me da li neko mozda zna zasto je pre mesec ipo dana mojoj maltezerki porozela njuskica, inace ima 11 meseci, da li mogu nekako da joj pomognem da se boja vrati 

Ima li neko ovakvog iskustva

To su takozvane suze, koje ili ce se povuci ili ce ostati. Stoga moj savet je da ne smes da mu dajes crveno meso upravo zbog toga.. Imam iskustva malo sa maltezerima i oko toga i moj Bendzi je imao problem sa sapama cim izadje na travu njemu se naduju sape i pocinje da ramlje. imao je i taj problem... :(

Da se predstavimo :) Ovo je Snupi .Ima tri meseca.Kod nas je nekih nedelju dana.Vec ga obozavamo svi :inlove: Cekamo trecu vakcinu koja nam je zakazana za 02,9 pa da idemo u setnje,jer on ima toliko energije da je ovo mucenje za njega.Jedva sam ga slikala,naucio je da sedne,pa  smo nekako uspeli :cheer:Izgleda da sam ja jedina koju brine da li je on previse sitan,ima 16cm i ravno 1kg.

20170823_125746_resize.jpg