Dom

Maltezer - 2. deo

Recommended Posts

U sustini ovo treba da bude tema o maltezeru, kao tipicnom predstavniku svoje rase.

Svi mali-veliki beli psi bi trebali da imaju svoju temu van FCI grupe. Onda se ne bi desavalo da tema o meltezerima sadrzi vise prepirki nego konstruktivnih postova.

Pa ko voli neka diskutuje o rasi, ne o tome ko je koliko platio, predplatio ili stavec svog psa, sto uopste nije tema o psima a ni stvar o kojoj treba diskutovati ovde.

Malo da se nadovezem na temu o kastraciji i sterilizaciji!

Moja iskustva , sa mojim psima i mackama !

Ukratko , pas umiljniji, finiji :giggle: Negativne strane, uglavnom preterano gojenje !

Macke! Samo kastrirana/sterilisana macka je dobra macka :giggle:

Strah od kastracije/sterilizacije ??? Naravno ! Strah uvek postoji ! Pa kad se ljudi operisu moraju da potpisu jer postoje rizici! Prvo, anestezija je rizik kakva god bila! Drugo, za svaku operaciju postoje statisticki podaci o uspesnosti, smrtnosti i sl. Npr. smrtnost pri sterilizaciji pasa je u jednom istrazivanju bila oko 2% ! Znaci od 100 sterilisanih pasa 2 uginu (umru, ako neko vise voli taj izraz)! Smrtnost je obicno vezana za iskrvarenje! Ima i nekih drugih komplikacija ali to je retkost retkosti !

Za kastraciju, bilo pasa ili macaka, za smrtnost gotovo da ine postoje podaci!

Naravno , infekcija je moguca kod obe vrste operacija!

Istrazivanje koje sam ja radio potvrdilo je da su kastrirani/sterilisani psi ukusniji za jelo usled povecanog procenta masti ali zato vise i goji njihovo meso, ha ha ha ha ha !!! (lmao)(lmao)(lmao) Ma zezam se, nisam jos probao !

Ali da, ovo je tema o lepim malim maltezerima, i izvinjavam se za off topic!

Joj video sam ga osisanog :( ali to tako ide, zasluzena penzija, nasa Scooby nikako da ode u takvu penziju :giggle: ipak mi je najmilija kada se probudi pa me pogleda ovakvim okama i ovako cupava (rofl) ove je tek probudjena i jedna brza fotografija je morala da padne :wink: verovatno se pita sta je snadje :grin:

Scoobyukucnojatmosferi.jpg

21. U okviru jednog meseca na pasminskoj temi mozete postaviti najvise tri fotografije svojih pasa, odnosno pasa iz vlastitog uzgoja sa IMG tagom. Izuzetak su rezultati sa izlozbi i utakmica, odnosno fotografije iz ringova koje se mogu postavljati u vecem broju. Nije dozvoljeno uzajamno postavljanje fotografija pasa u korist drugog clana. Molimo clanove da prijave postove ako primete da je ovo pravilo naruseno. Zbog velikog broja clanova i tema moderatori nece biti u mogucnosti da vode evidenciju o svim postavljenim fotografijama. Kada postavljate fotografije stenaca na pasminskoj temi, vaze ista pravila, stenci ne smeju biti na prodaju i to mora biti jasno naznaceno, te fotografije Vam takodje ulaze u ukupni skor od maksimum 3 fotografije mesecno. Komentarisanje fotografija stenaca je dozvoljeno ako postovi imaju konstruktivnost, postovi tipa `slatki, lepi, divni ... stenci` ce se posmatrati kao spamovanje teme. Imate podforume predstavljanja gde ova ogranicenja ne postoje.

Jedna od retkih prilika da se uzivo u vecem broju vide maltezeri je izlozba u Irigu koja se odrzava 17.07.2011. koliko sam cuo bice tu dosta lepih maltezera jer ce doci i odgajivace van granice Srbije (clap) pa ko je slobodan taj moze odvojiti i da to sve vidi uzivo u prelepoj prirodi na obroncima Fruske gore. Nema niceg lepseg nego uzivati u dobrom drustvu i u prirodi a jos i sa psima (y)

Jedna od retkih prilika da se uzivo u vecem broju vide maltezeri je izlozba u Irigu koja se odrzava 17.07.2011. koliko sam cuo bice tu dosta lepih maltezera jer ce doci i odgajivace van granice Srbije (clap) pa ko je slobodan taj moze odvojiti i da to sve vidi uzivo u prelepoj prirodi na obroncima Fruske gore. Nema niceg lepseg nego uzivati u dobrom drustvu i u prirodi a jos i sa psima (y)

jaooooooooo, kako bismo voljeli da dodjemo, ali se iz londona vracamo dan kasnije... bas steta! iskreno, za ovo bih, cak, pokusala i kartu da promijenim, pa cemo vidjeti kako ispadne... svakako slijecemo u beograd, taman da napravimo jedan D-tour ;)

bas bih voljela da vas sve vidimo malo :)

Hvala svima za misljenje,ja radim na hirurgiji zato mi je sve to malo brrrr :giggle::giggle: Kazu da se promjene karakterom,al eto ne mora da znaci,hvala Diani na misljenju :kiss: sto se tice debljanja,ja bi uzivala da je on mali debeli sretnik a ne žilavi kao sad :D tezak je na hrani i premrsav :oops:

Prelijepe fotkice :inlove::inlove: pogotovo bilosto ove u haljinicama prave kraljice :inlove:

Nama su opet pocele suzice da zute,bili smo mirni godinu dana :( mozda je do promjene hrane ne znam (thinking)

Prelijep pas i sa osisanom dlakom je lijep :wink:

Hani Bi, zasto tako mislis? (nono) Mozda ce se bas tvoja Lili svidjeti sucima :wink: ona jeste jos mala i za nju ima vremena, no to ne znaci da nece dobiti ono sto zasluzuje ukoliko zadovoljava sve kriterije (y)

pise i Srecko Kukic - dio IX grupe (al ne pise koji dio :wink: )

S obzirom da predhodnog dana u Karlovcima Srecko sudi IX, malo bi bzvz bilo da sudi i ovde s obzirom da dolaze ljudi iz vana da zavrsavaju Shampionate, pa im ocena od istog sudije nije bas nesto. Mada bi to pitanje trebalo postaviti na temi o izlozbi u Irigu...

vidim ja da cemo se mi druziti u irigu... (handshake) a pre toga u sremskim karlovcima.. :?: .pa da se upoznamo i pijemo kaficu... (rofl) a sta kaze sudija manje vise...Lili je jos mala i ima vremena... :)

vidimo se !!! :inlove:

lili i ja odosmo u utorak na exit ,bicemo u novom sadu nedelju dana.. :shock:

veliki pozdrav svima... :wink: