Sign in to follow this  
maki85sd

pomozite nam

Recommended Posts

Ne bih da plashim, ali koliko ja znam to nije normalno, i pokazatelj je odredjenog poremecaja. Ja bih odvela psa kod veterinara. Naravno ukoliko se takvo shto desilo jednom onda nishta strashno ipak ukoliko se uchestalo ponavlja...

Hvala vam svima.Na osnovu teme koju sam procitala,izgleda da moj pas to radi jer je pod stresom,ali ja ne znam zasto??? :cry::cry::cry:

Vidite ja sam prvo pomislila da to radi kada mu je dosadno i kad nije u centru paznje,jer evo par primera,dok se igram sa njom,sve je super,cim se udaljim od nje,krene da juri svoj rep i da ga grize...Isto tako dok je mazim u rukama,super je,a cim uzmem da je cesljam,krece prvo da dahce kao da je trcala i odmah zatim krece da grize svoj rep!!! :cry::cry: :cry:Da a uz to iz cista mira krene da se cesa a nema buva...Sve su to simptomi za stres ali ne znam razlog??? Sada sam se jako zabrinula,volela bih joj pomoci ali ne znam kako????Moram joj pomoci!!!!! :cry::cry:

Najbolje bi bilo da vam psa pregleda veterinar. To što ste opisali može biti i neurološki poremećaj.

Na veterinarskom fakultetu u Beogradu psa mogu pregledati specijalisti, a kabinet za neurologiju radi svakog dana od 9 do 14h.

Srećno!

ja sam procitala na par mjesta da je to pokazatelj problema sa analnim vrecicama, koje, navodno, treba povremeno prazniti (voditi veterinaru ili nauciti kako se radi).

analne vrecice se cede ali smptomi su kad se lize i gricka koren repa kao da ima buve :) znam iz iskustva ali ja znam vucjaka kad sam ima on je znao nekad da juri rep ali nikad ga nije grizo i to je radio kao da se igra,dok sam skoro vide staforda koji je sebi unistio rep koliko ga je izgrizao,bas me zanima sta se desava sa psom da to pocne da radi???

buve nemamo,kupamo se jednom do dva puta nedeljno.nema promena na kozi.Kazem vam da sam ja mislila da to radi kada nije u centru paznje,i kada joj je dosadno.Ali ljudi ovde su mi rekli da je to stres.Zivim u smederevskoj palanci i danas smo isli kod veterinara koji je rekao da se ona tako igra a ja u to ne verujem. :cry: Evo danas je opet grizla svoj rep ali kada sam joj rekla da prestane krenula je da rezi i laje na mene ali nije smela da nastavi da ga grize. :cry:

Maki...po meni je to ili alegrgija ili neurologija....taj tvoj veterinar izgleda nema pojma i hteo je samo da te otkaci,...mora da se uradi alergo test po meni kao prvo, a kao drugo, onda veterinarski fakultet i neurologija....sto neko pre mene rece.

Ako se osim grickanja repa i cese, mozda je stvarno neka alergija na nesto, e sad...moze biti na svasta...i koliko sam upucen (ne i stopostotno siguran, provericu) jeste da alergijske reakcije ne mora uvek i pod obavezno da proprate neke vidne promene na kozi.

Mozda od neke hrane, mozda cak i od neke vrste granula, mozda od ko zna cega sve.....

Taj sampon u principu nevalja nista....profesionalna kozmetika se treba koristiti, jer je daleko blaza....i u perspektivi ces nabaviti jedan dobar sampon koji ceti trajati...iako znam masu ljudi koji na svojim ljubimcima koriste taj sampon, i ljubimcima nije nista,....msm da nije od toga....

Javljaj kako napredujete,.....

Pokusacemo da se kupamo,redje,jer i sami znate kako je kada ih pustite napolje,uprljaju se za tili cas. :grin: Ako neko zna da li u Smederevu ili nekom gradu u blizini smederevske palanke postoji ustanova gde bih mogla da odvedem svoju mazu,neka mi javi puno bi mi znacilo da je odvedem sto pre da vidimo sta je uzroki jurcanja repa i ceskanja.Hvala ljudi svima vama,divni ste i oprostite ako vas smaram....Ja samo zelim da pomognem mojoj lepotici.... :cry::cry:

moj ti je savet odnosno mog veterinara da pse treba kupati samo vodom i da se doda jabukovo sirce,eventualno ako je pas bas prljav i beo malo sa kosilijem za bebe,razlog je zato sto svaki pas ima ph vrednost koze drugaciju i njima je oko 7 i sve te hemije mogu da izazovu svasta na kozi,a kod repa je ta lojna zlezda pa se mozda ona javila i zato je posasavila mukica,usvakom slucaju imaj u vidu sta sam ti rekao pa nadalje odluci sta ces,ali najbolje je da nadjes nekog veterinjara koji je naklonjen psima i on ce ti sigurno pomoci dosta :)

Da vam se zahvalim svima na savetima....I da vam saopstim DIVNE VESTI!!!Danas smo bili veterinaru,kome bih se ovom prilikom od srca zahvalila (rofl)(rofl)(rofl):inlove::inlove::inlove: .Lepotica nema problema sa analnim zlezdicama,niti je pod stresom,nema ni alergiju,jednostavno kaze covek da je hiper aktivna,i da to sto cupka a ne grize svoj rep je u igri ,dosadi, i da bi bila u centru paznje...Kaze da je Dina savrseno zdrav pas!!! Tako da sam sada veoma srecnaaaaa............

Bas mi je drago da ste se sada smirili, pozdrav za Dinu, i sada sto vise napolje, u akciju.......eto sta nam rade razmazenci nasi (rofl)(rofl)(rofl)

Sto se tice kupanja,ne odustajte od redovnog, jednom nedeljno, poslacu Vam na pp gde mozete da nadjete All Systems, ljudske sampone zaboravite.......

Hvala,Dankice dusa si prava!!!Veliki poljubac od nas. :inlove:

I od nas ! I posaljite i meni molim Vas na PM gde mogu nabaviti te sampone ! Mozda ce neki samponcic odgovarati i mojoj kosi (lmao)