Guest Chris

Basset Hound 2. deo

Recommended Posts

PolPot izvini ti ako smo bilo sta lose rekli a da si pomislio da je zbog tebe. Lidija i ja smo bili dobri a tako je i ostalo imali smo samo mali nesporazum koji smo nas dvoje odmah i resili i nema uopste razloga da se povuces ili ne nastavis da komuniciras sa svim clanovima!

Na ovom forumu su svi dobrodosli bez obzira da li se u svemu slazu ili ne zato forum i postoji da svi iznosimo svoje misljenje i cujemo druge sta o tome misle!

Sve najbolje i tebi! (handshake)

Sa ovim se slazem od reci do reci. Normalno je da imamo razlicita misljenja, ok mi smo malo preterali sa nekim recima ali to definitivno nije razlog da se neko oseca nepozeljnim ili da neko misli da se to na njega odnosi. Ovo je samo izmedju Igora i mene, a posto smo to resili, nastavljamo dalje.

Na ovom forumu ima jako puno korisnih saveta u vezi baseta, tako da Zorane dugogodisnji trud zbog jedne svadje nikako ne moze da propadne :wink: . A sto se tice tog misljenja da taj drugi ima skart u dvoristu , tu se definitivno ne slazem sa vama (shake) Jeste li se culi sa vlasnicima Riverside zenkice? Jel ima novosti?

Luxi ti se isto ne javljas. Ima li kod tebe novosti?

Lunca svaka cast na stencima. Jako su lepi (y)

Na žalost ništa od štenaca u tom slučaju.Dogovorili smo parenje u sljedečem tjeranju , ali sam im rekao da bi bilo puno bolje da ovaj puta naprave progesteron a ne kolorimetrijski test koji su radili.

Lidija,hvala.I ja sam ponosna na njih.Mali su od prvog dana fenomenalni i s njima nisam imala sav čas nikakvih problema.Večji problem mi je predstavljala njihova majka.Ovo njeno tjeranje,pa trudnoča i sam porod bio je od prilike da si režem žile na rukama.Da ja nisam takav karakter(nemam namjere da se hvalim) več bi zbog nje bila u ludnici.I veterinarka mi je rekla,da nisam toliko napravila za nju ni ovih trojice štenaca ne bih bilo a kuja bih mi mogla uginuti.Zato sam jako ponosna na njih,kao i na sve naše ostale pse.

Tjaša

Sad ja kao neka alapaca :giggle: , ali u cemu je bio problem?

Ja na Virginiu ne mogu da se pozalim. Jako je posvecena stencima od samog pocetka. Sto se tice ponasanja i nje i stenaca nisam imala nikakvih problema.

U čemo je bio problem?U svemu!

Kuja je još 16 dana nakon parjenja krvavela.Stavila sam ju na antibiotike i vakcinisala ju protiv Herpes virusa.Krvavljenje se odmaš zaustavilo.Bila sam uvjerena,da nečemo imati štenaca.Ali je ultrazvučni pregled pokazao,da čemo jih imati.60. dan poslje parjenja još ništa o štencima.61.dan je počela kopati rupe.62.dan počela brzo da diše.Kad u 16.30 sati nije bilo još uvijek ništa od štenaca naložili smo je u avto i odvezli do veterinara.Kod veta su se jedan sat mučili,da ji staviju kanilu za infuziju u žilu.Nikako da jih pronađu.Čak su ji na nogi odrezali komad kože,da je lakše pronadu ali opet ništa od toga.Na svu sreču imala je odličnu žilu na uhu,pa ji je tamo istekla sva infuzija i svi antibiotici.Kad ju je veterinar otvorio,evo ti drugog šamara.U jednom rugu imala je dvojicu maceriranih štenaca(na svu sreču ostali su u ovojninama,inače bih došlo do sepse) i pune rogove gnoja,a u drugom rugu imala je trojicu zdravih štenaca od kojih je svaki imao 600g porodne težine.Štenci su od prvog dana dobro,ali mi je ona stvarala sive vlasi pošto nije nikako htjela da jede.Opet sam stvarala novi magisterij iz ishrane.Što se tiče njezinog odnosa do štenaca ona je za prvi put bila fenomenalna majka.Ali mislim,da če joj to biti prvo i zadnje leglo.

Tjaša

E pa da,kod nas ništa ne ide normalnim putem.Nismo mi te sreče! :mad: A ovo mi neče nikad biti razlog,da prestanem sa uzgojem ove divne pasmine.Na kraju svega uvijek onda dobijam nešto što mi daje znak,da sam na pravom putu.Tako je bilo i ovaj put.

Baš sam danas vidjela jedan prekrasan video u kojem je nastupala jedna jako zgodna cura.Snimka je bila iz Basset Hound Club showa u Engleskoj ove godine mislim da u maju mjesecu.U kategoriji Yearling bitch izlagala se i Brynmor For Your Eyes Only-naša Aja (clap):kiss::inlove: .Nisam je vidjela otkad je otišla u starosti od 9 tjedana.Danas joj je 16 mjeseci i postala je prekrasna kuja.Želim joj puno uspjeha u njenoj show karieri-veoma smo ponosni na nju.

Tjaša

Cestitam (clap) Ko je sudio?

Joj Tjasa bas ste se namucili :( Kod Virginie je isto bio slucaj da je jedan rog poceo da plavi. Ona je sve vreme izbacivala samo iz jednog roga stence. Veterinar je hteo odmah da je sterilise ali nas vet nije dozvolio. Mi ionako sa virginiom imamo u planu jos jedno leglo za jedno godinu dana, ali unapred ce biti zakazan carski. Evo posle 4 mes od porodjaja mogu slobodno da kazem da nikad bolje nije izgledala. Potpuno se oporavila i pre nedelju dana usla u cetvrto teranje.

Sto se tice odustajanja ja dan-danas ne mogu da prezalim Panonian Train odgajivacnicu.

Bahhh,Da me nešto ne jeb.. u životu mislila bih da sam mrtva.I Zaina je dobila extra special tretma kod našeg veterinara,da se što prije oporavi ona i njena rodila(terapija sa lizinom),ali mislim,da je neču više pariti.Promjenit ču liniju,a ona če ostati za društvo.Imam ja s njom još planove,da skonča još otvorene šampionate.Hoču ovu curicu imati puno više vremena nego sam imala njezinu majku.Šteta je samo to,da su one u biti fenomenalne majke ali imaju problema sa trudnočom.Izgleda,da jim bog nije to namjenio.Još imam u planu koju drugu liniju.I tako itako več imam rezerviranu jednu kujicu,ali vam neču reči ništa o njoj,dok sve ne bude 100%.

Sledeče godine planiramo puno putovanja i izložba sa našima psima-več dugo nismo bili po Europi.Malo Salzburg,pa Split, pa klupska izložba u Češkoj,... nastavlja se to.Sve u svoje vrijeme.Možda bih mogao i Crufts-barem da pogledamo što se tamo dešava.

Tjaša

Ja mogu slobodno reci da sam ubedjena da je nas vet zeznuo neke stvari i da nije trebalo ovo da se izdesava. Lako je davati tamo neke dijagnoze osobi koja umire od brige. Kad su se stvari slegle, raspitala sam se kod vise veterinara o nasem slucaju i izgradila misljenje o tome. Naravno doslo je do raskida saradnje izmedju mene i veterinara koji je do sada lecio, vakcinisao i obilazio moje pse. Zato smo odlucili da za godinu dana, godinu i po jos jednom je naparimo. I posle toga ide u penziju :giggle: Meni je za nju ostalo da je odvedem na jos jednu izlozbu i test urodjenih osobina.

A Felicita je vec sada zavrsila sa izlozbenom karijerom. Ostaje jos i njoj IPO i moze da uziva u zivotu.

Ufinn je odavno u penziji :P A Fenix krece ozbiljno sa izlozbama od 9 meseca. I morace malo vise da se namuci nego ostali :grin:

Za Audrinu imam velike planove isto kao i za Fenixa. Nju cu prvi put pariti tek posle trece, cetvrte godine. A do tada nadam se da ce sto vise sampionata osvojiti. Btw Anthony takodje ostaje kod nas. Mada on je bicolor Ufinn tako da ne znam koliko ce biti uspesan na izlozbama.

Crufts i Cesku nemam u planu za sledecu godinu ali se nadam da cu ici u Split i Salzburg. Videcemo, bolje da cutim jer cim najavim neku izlozbu nesto mi se iskomplikuje.

Sto se tice prinove, cestitacemo kad bude sigurno. Kod nas isto stize prinova ali ovaj put Maine Coon macka :grin: Mi kupujemo sve nesto debelo i sa velikim usima :giggle:

Mozda ne bi bilo lose da ponovo pokrenemo temu od pre par meseci o specijalki baseta u Djakovu.

Cac Đakovo će biti u drugoj polovini 4. mjeseca. Specijalku ne moram posebno prijavljivati HKS-u u godišnji plan,ali ukoliko smo zainteresirani i voljni nešto raditi nikad nije prerano za početak.

Ljudi, svi sa ovog foruma su pozvani, ne mogu da verujem da se bas niko ne javlja. Polpot racunam na tebe :P . Mozemo nasim kolima, taman ima mesta i za Anastasiu.

Steta bi bilo propustiti ovakvu priliku. Nebitno ko ce suditi. Ali glupo je dovoditi neko jako zvucno ime ako bude malo baseta.

sto se menen tice ja sam za, voleo bih kada bi se ljubitelji baseta okupili na jednoj izlozbi, svi clanovi ovog dela foruma, kad pogledam najavu izlozbe u novom sadu i vidim ekipu koja drzi akitu inu, svi na jednom mestu, uzivaju, voleo bi i mi to napravimo takva druzenja, gledao sam na googlo djakovo i nije toliko daleko, bar meni

Nije uopče bitno da li će to biti Đakovo. Ukoliko netko od vas ima nekakav utjecaj na to da se tako nešto održi negdje u Srbiji (ipak vas je više na forumu) još bolje.

Za početak ne bi bilo loše otići i pogledati specijalku mađarskog basset kluba , samo ne znam kada je ove godine i da li je već održana.

Sto se mene tice moze i u Srbiji jedino sto ja ne mogu nikako da ucestvujem u organizaciji. Previse imamo i poslovnih i privatnih obaveza, plus psi i stenci. Stvarno nemam vremena da izdvojim za to. A kad se spominje organizacija i baseti odmah me asocira na gdina Breku. Zorane vi ste sa njim dobri pa mozda stvarno ne bi bilo lose ako bi ste vi popricali sa njim, da se vase dve izlozbe pomere barem za jedan vikend (da se ne poklope) i ako bi Breka hteo onda bi smo mogli Odzacima da se prikljucimo. Mislim mogu i ja da ga nazovem, ali vi se bolje poznajete. Verujem da bi na toj izlozbi ucestvovali i Madjari.

Kako god, meni je svejedno.

Milorad više ne uzgaja bassete.Koliko sam ćuo proljetos prodao je i posljednjeg psa (onog dvobojca of Riverside). Ja sam vam već više puta rekao da organizacijski ukoliko se priključimo npr. izložbi u Đakovu nema nikavog posla niti obveza osim izbora i pozivanja suca, ali ako nema zainteresiranih (a izgleda nema ) ne vidim neki razlog da se ovo pitanje više poteže.

Na mene mozete da racunate i u madjarskoj i u hrvatskoj i u srbiji, vazno je samo nesto da se desava, mi u subotu idemo u stapar na izlozbu turisticki, produzeni vikend za mene i pas malo da se socijalizuje, video sam da su se prijavila 4 basseta, druzenje pre svega. Da li je neko od vas vodio basete u lov?

teno,čestitke Neikovom sinu i kčeri za uspjeh na izložbi.Kolegica koja je tamo bila sa Beaglovima rekla mi je da je vidjela dva jako ljepa Basseta.

Tjaša