Guest Chris

Basset Hound 2. deo

Recommended Posts

Pozdrav! Listajuci i trazeci informacije o Bassetima, naisla sam na ovaj forum :) Naime, od pre mesec dana postala sam ponosna vlasnica predivnog bica zvanog Basset :) Cuvali smo ga u kuci do pre 4 dana, kada sam mu napravila kucicu,finu, prostornu, izoliranu, stavila u nju njegov omiljeni veliki jastuk na kome je spavao dok je boravio u kuci, kao i njegove igracke, sve u nadi da cu da mu olaksam taj prelazak u novu sredinu.Madjutim... kada ga stavim u kucicu on momentalno izlazi iz nje, cak i po kisi, , dodje do vrata i cvili i laje neumorno i veoma glasno i tuzno. Probala sam da ga namamim hranom, koju on pojede i eto ga opet pred vratima, probala sam i da ga mazim dok je unutra, i sve je ok dok se od njega ne udaljim... Pocinjem da mislim da je nemoguce navici ga na kucicu. On ima 2 i po meseca i sav je presladak, uvukao nam se pod kozu, ali s obziraom na to da imam dete od 5 god. u kuci smatram da nikako nije pozeljno da ona boravi tu gde on piski i kaki (jer se jos uvek nije naucio da se nuzda vrsi napolju...mada za veliku nuzdu i pogodi nekada, ali sto se tice male, samo ide i zapisava... (wonder) mada kontam da je jos uvek mali). Kako god, molim vas za savet kako da ga naucim na kucicu, a da to bude sto manji stres i za mene i za njega. I da, interesuje me, kako podnose zimu, iz vaseg iskustva...jer negde sam citala da im zima ne smeta, a negde da su preosetljivi. (scratchhead) Hvala unapred (nod)

Edited by bruno011

Pozdrav,  napravih malu gresku,ulazih preko fona :), nadam se da  mi neces zameriti zbog citata :)

BTW , sto se tice Basseta,  oni su jako pametni, dobri i veseli psi ( mada  tako ne izgledaju ;) )

Po meni je  greota  drzati ih napolju, ne znam , ali to je moje misljneje,  jer  oni su ukras u stanu! ne zahtevaju mnogo, dobar deo dana  spavaju, tako da  se bukvalno i ne primete  tu!  Ide zima,  pas je  jos  mali, bez obzira sto su to izdrzljivi psi,  opet zima  je zima! ne znam.....

Ja sam  mog bruna naucio da vrsi nuzdu posle  dve nedelje, tako da  zna sta i gde treba  a  gde ne.. Na  povodnik je isao od  prvog dana  kako sam ga  kupio,  mada kazu da ih je jako tesko nauciti na isti, isto tako i za  vrsenje nuzde! Ne slazem se sa tim  nimalo... Nisi pogresila  sto si uzela  tu rasu psa,  videces, prirasce ti za srce i postati deo porodice, pre nego sto pomislis  na to....Sve  najbolje!  Btw,  ako ti treba neki savet vezano za njih, slobodno me  kontaktiraj,  dobro sam ih proucio :)  veliko iskustvo imam ! :)

Nema problema za citate, citiraj do mile volje :lol: I moj se zove Buno :) Ne znam, nisam pametna...meni je jako zao da ga ostavim u kucici, pogotovo zato sto vidim da je najspokojniji i najsrecniji kada je tu, pored nas...Ali eto, pokusavam da ga naucim na to zbog mira u kuci...Bar da preko noci i kada mi nismo tu bude tamo, zato sto kaki cini mi se non stop,ujutru zateknem oko 7,8 gomilica (curse) Na povodac se vrlo brzo navikao,ne vodim ga u duge setnje jer cekamo zadnju revakcinu,vec samo tu malo po nasoj ulici, cisto da se privikne. SVe se nadam da ce muz da smeksa i resi da ga ostavimo u kuci. Hvala na savetima :)

Pozdrav svima.

Dobili smo Baseta starog godinu ipo na poklon,to nam je prvi pas pa ne znamo nista oko ove rase.
Nas pas kad ga setamo jako balavi,kad protrese glavom sve okolo isprska,a i jako se oseca i linja ne znam dal je to normalno?

Isto tako ne znamo nista sto se tice ishrane.
Koliko god da mu damo da jede on sve pojede,kao prase da hranimo.:D
Posto nikad nije jeo granule sad smo mu probali to ubaciti i jede.
Na Dzaku pise da mu treba dati na dan oko 300-400 grama,mada kad vidim koliko jede kad mu nesto spremimo cini mi se to malo za ceo dan.

Ja bih vas zamolio ako mozete da mi malo pomognete oko ove rase,pogotovo me brine ta ishrana i to sto jako balavi.:)

Pozdrav ,

Normalno je da balavi, posto ima  duge  usne ( tako da se izrazim) , ne balave stalno, to samo uglavnom kad su vrucine i kad  je  tad u setnji. Oni su rasa  koja je   sklona  gojenju,  mogu da jedu non stop, ali ne zaboravi da oni nemaju meru, i kad se  prejedu povrate, nemoj da te  to zabrine, normalno je . Ubaci mu i malo u ishranu i iznutrica,  raznorazne mesare  ih prodaju, Potrebno im je menjati s vremena na vreme  granule, jer  mali debeli baksuzi se zasite  pa  hoce nesto novo :) .. to govorim iz  iskustva .  Vodi racuna  da  ne jede  mnogo , da se ne udeblja , to im ne prija, pa ma koliko nama delovalo lepo :) 

Ne navikavaj ga  na nasu hranu, jer moze  i da im skodi a da mi to i ne znamo,   hleb izbegavaj  zbog belog brasna, jer mogu da izazove  komplikacije u radu creva,  jer njima su creva  kratka  pa se  lepi ! Linjanje  je normalno u prelaznim periodima,  jos  ako ga drzis  u stanu onda je  ucestalije,  poznate su mi te  muke!  Inace ,  Basseti su predobri psi, privrzeni, poslusni i lako se nauce  svemu! Cuvaj ga i neguj i voli !! uzvratice ti , veruj mi !  Ako te  ista zanima  jos  oko te rase, slobodno mi se javi.. Pozzzzz

Pozdrav ,

Normalno je da balavi, posto ima  duge  usne ( tako da se izrazim) , ne balave stalno, to samo uglavnom kad su vrucine i kad  je  tad u setnji. Oni su rasa  koja je   sklona  gojenju,  mogu da jedu non stop, ali ne zaboravi da oni nemaju meru, i kad se  prejedu povrate, nemoj da te  to zabrine, normalno je . Ubaci mu i malo u ishranu i iznutrica,  raznorazne mesare  ih prodaju, Potrebno im je menjati s vremena na vreme  granule, jer  mali debeli baksuzi se zasite  pa  hoce nesto novo :smile: .. to govorim iz  iskustva .  Vodi racuna  da  ne jede  mnogo , da se ne udeblja , to im ne prija, pa ma koliko nama delovalo lepo :smile:
Ne navikavaj ga  na nasu hranu, jer moze  i da im skodi a da mi to i ne znamo,   hleb izbegavaj  zbog belog brasna, jer mogu da izazove  komplikacije u radu creva,  jer njima su creva  kratka  pa se  lepi ! Linjanje  je normalno u prelaznim periodima,  jos  ako ga drzis  u stanu onda je  ucestalije,  poznate su mi te  muke!  Inace ,  Basseti su predobri psi, privrzeni, poslusni i lako se nauce  svemu! Cuvaj ga i neguj i voli !! uzvratice ti , veruj mi !  Ako te  ista zanima  jos  oko te rase, slobodno mi se javi.. Pozzzzz

Hvala vam na pomoci.Mi mu uglavnom kuvamo supe sa povrcem koje sme da jede pa u to ubacimo granule,mesa,ponekad zumace,ljusku sitnu od jajeta,beli luk...Da li sme da jede svinjske barene kozurice?I ako mi mozete reci neku meru na dan koliko hrane da mu dajemo da ne preteramo?Koliko kad mu mi spremamo hrane,a koliko kad jede samo granule? Prosli vlasnik ga je hranio samo sa otpacima hrane i nista vise.On sad ima godinu ipo i mnogo je lep i pametan.Zna osnovne komande,sedi,lezi...al moram da ga odviknem da ne skace toliko(zbog male dece posto sve rusi redom kad skoci pa se boje) i da ne jede metlu,patke,krpe...:) Mi ga drzimo napolju,ima ogromno dvorise.Ima i kucicu,al nece da udje u nju,voli na terasi da spava na nekom tepihu.:) Prvih par dana nije kopao,al sad je poceo i to da radi,pa moramo i na tom da poradimo.:) Isto ga jos nisam cuo da laje,a kod tog decka kad je bio ko god udje u dvoriste odmah laje.

Evo i nas.Naš sin Andrej dobio je za 11 rođendan štene Basseta i do današnjeg dana doneo nam je mnogo radosti u našoj porodici.Prva izožba je bila u Vršcu 03.2014g.u Vršcu i tada je naš pas dobio ocenu 5, pa onda sledi Pančevo, Zrenjanin, Velika Greda i tako se završila 2014g.naš Baddy je 4*PRM.2015 Godina kreće sa CACIB BG. TU smo doživeli pravi fijasko jer nam je pas gotovo diskvalifikovan zbog prekomerne kilaže(IMAO JE OKO 37.5kg.)Tek posle Beograda shvatili smo da pas nije svinja i da rasa o kojoj se priča voli da jede a ne da se prejedava.Uz trčanje i rigoroznu dijetu od nekih 28dana Baddy je došao na kilažu od 29kg. i CACIB Vršac gde je dobio prvi CACIB, onda slede Odžaci CACIB, Stara Pazova RCACIB,Bečej CACIB, Bela CrkvaCAC I IDEMO DALJE.Umeđuvremenu kupuli smo Baddyju i ženku tako da očekujemo ove godine i uvećanje klempavih prijatelja.Na našu veliku žalost na gotovo svim izložbama gde smo bili ima ih jako malo evo i nekoliko sličica

post-34493-0-70942400-1431346891_thumb.j

Ljudi shvatite Basset Hound je lovni pas!

Tu je kraj svake price o debelim basetima, mozda jesu na oko simpaticni ali to je sve.

Za izlozbe baset mora biti jak, pun samopouzdanja, rep podignut visoko (bez pomoci) linija i ledjna i donja moraju biti pravilne.....

Te americke fazone o psima koji jedva hodaju itd... zaboravite!!!!!!