Guest Chris

Basset Hound 2. deo

Recommended Posts

ShamanNS jesi siguran da tako malom štenetu smiješ dati teleću kost,neznam baš da li je to pametno zbog probave i zubića.....da čujem ekipu :P za i protiv (rofl)

ja sam mom stenetu poceo da dajem kosti otprilike sa dva i po meseca, postujem sta je ekipa sa dela o ishrani na ovom forumu pisala, sve u svemu samo da nisu termiscki obradjene, jel postaju 50% tvrdje i nisu elasticne, a jako lepo su joj smirivali vilicu kad je bila u fazi grizem 24h dnevno. Od njih sam dosta toga pokupio ne znam da li vi spremate obroke, ja njoj dajem 3 puta nedeljno nesto a da nisu granule, poceo sam i zivo junece meso da joj dajem, iznutrice samo malo obradim nista preterano, ubacim malo susama, lana, mladog sira, surutke, jogurta, kiselog mleka, brusnice, povrca, prave se razne kombinacije, jaja jedino sa ljuskom nemam hrabrosti da joj dam, jede bukvalno sve, ali piletinu najvise voli, dajem joj krilca, ledja i vratove.

Sto se tice kostiju ja sam za

A sto se tice stava, slabo sam radio sa njom, ako je smirim cim mi pridje odma sedne, spusta dupe i hoce da se mazi, sad sam je motivisao sa hranom u ruci, slikali smo preko 50 puta, ovo su najbolje mozete zamisliti kakve su ostale slike.

kosti - uvek za (nod) . Fenix je kod Carle dobijao suseni govedji zeludac. To je tvrdo kao kost. Kod mene je dosao sa 2.5 mes tako da. . . Plus sto stenci imaju cesto retku stolicu pa im dobro dodje kost da se malo stvrdne.

Ostali stenci su prodati kao kucni ljubimci tako da sigurno necu dobijati slike u izlozbenom stavu. Annette nam sledece nedelje ide u Rumuniju. Aria bi trebala za par meseci da leti za Nepal, mada kako je krenulo ovo sa njenom herniom, nisam vise sigurna da li ce otici.

Ashley uziva u Sloveniji

2w3un1t.jpg

Athena, slika je malo losija. Zivi u Nemackoj.

2dlq2d5.jpg

A ovo je moja ludaca Audrina (rofl) .

aekyeo.jpg

Cestitke na postignutom uspehu :grin: Zao mi je sto nisam uspela da odem do Splita. Koliko je bilo prijavljenih pasa? Marlo je ostao kod odgajivaca ili ima novog vlasnika? Znam da je lisa kod njih. Nisu se takmicili oboje isti dan?

Polpot ne brini ako krenes sa vezbanjem stava i od 6,7 mes brzo ce nauciti. Ja sam sa felicitom jako malo vezbala stav. I pre ovih izlozbi sam je samo nekoliko puta stavila u stav a ona ima 22mes. Otisli smo na izlozbu, namestila sam je i sve je odradila savrseno. I jako dugo je stajala u stavu, nije ni glavu pomerila. Kad se malo smiri posle je uci inace ces ovako zivce izgubiti, pogotovo sto je Anastasia jako zivahna.

@tena18: Pa ne jede on kost :D Ne moze joj apsolutno nista,skinuo je hrskavicu i ono malo ostatka mesa i koze sto je na njoj bilo i to je to. Sad je ponekad malo vuce po dvoristu i to je to. U ponedeljak treba da dobije svezu kost :)

Inace ja Alexu uopste ne dajem kosti koje moze da prelomi i pojede. Osnova ishrane su mu granule pomesane sa jogurtnom (bez jogurta nece da ih jede,ili se prenemaze 15 minuta) plus svinjece meso (cisto meso,bez grama masnoce,sirovo ili skuvano) i 3-4 puta nedeljno uz granule dobije kuvan pirinac i sargarepicu :)

Sto se stava tice,nema sanse da miruje i da se postavi u bilo sta sto podseca na izlozbeni stav. Jedino da ga slikam kad piski posto se onda sam namesti skoro pa u izlozbeni stav :D

Evo ga u stavu dok je jos bio kod Lidije,dok je bio mirnija beba:

264436_10150213052999194_838049193_6858218_1161714_n.jpg

Slikano pre par dana:

283273_10150261962009194_838049193_7202048_1213975_n.jpg

Na facebook-u ima jos slika,pa koga zanima nek gleda:

odlicno si ti to uspjela odraditi sa tako puno stenaca,bravo :grin: samo steta da idu za ljubimce.marlo i lisa su bili u istoj kategoriji,samo jedan dan. marlo je ostao kod uzgajivaca i trenutno bolje stoji kod sudaca nego lisa makar je meni ona bolja.audrina ima fantasticnu glavu (clap):inlove::inlove:

shaman,moj neiko bi uvijek dobio proljev od kosti a svinjetinu mu ne dajem bas nikada.negdje mi je u sjecanju da sam procitala bas za te kosti da se ne daju stencima zbog toga jer bi kasnije mogli imati problem sa zubima.e sad mozda ja lupam gluposti ali evo malo iskusniji neka me isprave ako grijesim

Teno hvala :grin: Bas je bilo uzbudljivo sa njima dok su svi bili na okupu.

Ja svinjetinu isto nikad ne dajem. Piletina, skusa, govedina, i ovcetina kad naletim. A za kosti opet kazem da sam za. Pogotovo Fenixu odgovara jer on ima dosta osetljiv zeludac. Da mu ne dajem kosti nikad ne bi imao dobru stolicu.

Ako imas sliku Lise u stavu, stavi da je vidim. Znam da si pre stavljala ali tad je bila jos stene.

Polpot bolje kuvare nisi mogao da nadjes (clap) Svaka cast (y) .

danas smo isli na kupanje, prvi put sam je vodio na dunav da vidim ako ce da reaguje, trebalo joj je oko 1h da udje makar malo, trckaranje u plicaku do stomaka i to je to, ali mogu reci da je za peskom odlepila, nije znala sta pre da radi, skace, kopa, valje se, opsta ludnica, . Sutra idemo u sumu, ona neka njuska a mi cemo rostilj

jel ima neko iskustvo sa acidi borici kapima za oci, veterninar mi je preporucio preventive radi da svakih 15 dana stavljam po 3-4 kapi u svako oko, i dal i je rano da mom psu stavljam front line, i da li vi izbrijavate dlaku kad stavljate front?

Bili smo kod veterinara, ima 15kg i 450gr uzrast 3 meseca i 20 dana, mlecni zubi ispadaju, sve ok, dobila je drugu revakcinu, sve po preporuci veterinara.

Front Line slobodno mozes da stavis. Kako mislis da izbrijes dlaku? Zasto bi to radio?

Dobila je buster :P da te ispravim, da ne ispadne da je revakcinisana sa skoro 4 meseca.

Sa tim kapima ti ces jedino postici da ce se smanjiti to crvenilo na koje ljudi ocigledno ne mogu da se naviknu. Nece joj skoditi ali mislim da nema potrebe da se stavlja. Ja ako gresim neka me Zoran ili Lunca ili neko drugi ispravi. Ja mojima uopste kapi ne stavljam, jer smatram da nema potrebe. Baseti uopste nemaju nikakvih problema sa ocima osim glaukoma ali to je vec visa sila. Niti moze testovima da se utvrdi da li baset ima predispozicije za tu bolest, niti mozes to da sprecis.

Kilaza je odlicna (y) . Posle bustera vidi sa vetom da odradite besnilo. Ja sam za sada vakcinisala samo Annette jer je otisla u Rumuniju pa da me slucajno na granici ne zezaju. Ostale cu sa 4 mes vakcinisati, htela sam sa 3 ali nisam mogla zbog Ariine operacije.

vet mi nista nije govorio za besnilo, koliko sam ga shvatio, sledeca vakcina tek za godinu dana, nesto je on spominjao i besnilo, ali ... Onda cu i ja sa 4 meseca da joj dam vakcinu za besnilo, rekao mi je da dodjem za dva meseca da vidimo kako napreduje da nema neke probleme sa zubima, kaze da postoji mogucnost da mlecni ne ispadnu pa moze da nastane neki problem, kao u fazonu da vadi zube, ako ima nekih nepravilnosti, on mi je rekao da se front stavlja tako sto se izbrije koza iznad prednjih lopatica prema vratu velicine kovanice i polako se sipa da koza pocne da upija, rekao mi je da je cistim od glista na svaka tri meseca do godinu dana, a posle svaka cetiri meseca, a za te kapi je rekao vise kao preporuku da ociste oci, prasinu koja upada, vise kao preventive, a preporucio mi je usi cistim vata sa parafinskim uljem, lepo silazi prljavstina, jos nisam koristio one kapi epiotik ili otifree

Samo napravi razdeljak i na tom mestu sipaj Front Line. Ne mora da se brije dlaka.

Besnilo obavezno odradi jer zakon tako propisuje plus sto neces moci sa njom na izlozbe ako je ne budes vakcinisao.

Zube obavezno prati.

Pozdrav svima,evo mene po dugom vremenu.Lidija u pravu si zbog oči.Ni ja ne dajem nikakve kapi za oči.Može se jedino dati u prolječe kod pasa,koji imajo više otvorene oči nakon šetnje umjetne suze.U principu se to radi zbog toga,da se iz očnih kapaka skloni prah i sjeme trava.

Što se tiče glavkoma,on i nije neka velika opasnost u Evropi,ma da postoje primjerci.Glavkom je mnogo više prisutan u Americi.Zbog toga su u poslednje nekoliko godina uvezli više pasa iz Evrope.Ja osobno svake godine kod svojih pasa radim test na glavkom i ako ga ne bih trebala.Ali mi to da,da noču spavam.

Polpot,ne brijaj dlaka za stavljanje Frontline.Što se zuba tiče,u zadnje vrijeme puno puta se dešava,da mlječni zubi ne ispadnu sami.Ako ne ide prirodnim putem-pomoču kosti,onda jih je potrebno vaditi van.A za čiščenje uši je Otifree dobar proizvod na prirodnoj bazi.

Tjaša

otifree kapati pa sterilnom gazom očistiti a ne vatom,pazite sto mu kapate u oči jer sam ja jednom kapala nekim kapima iz pet-shopa pa mu je kapak sav pobijelio.frontline mom neiku stvara kvrge po vratu tako da koristimo smrdljivu ogrlicu (puke)

tena,probaj kod Neika sa Advantixom od Bayera.On je kombinacija Imidakloprida i permetrina a u Frontlinea je Fipronil,pa je izgleda Neiko alergičan na njega.

Tjaša

ovih dana cu joj staviti frontline, sinoc je malo preterala sa hranom, povracala je dva puta, jutros jednom, bili smo kod veterinara, pomislio sam daje mozda neka reakcija na vakcinu, nikakvih problema sa zeludcom nema, izmerili smo temperaturu, sve ok, danas je na dijeti pirinac i piletina, mali obroci, veterinar mi je rekao da ubacim malo soli u vodu, zivnula je tek posle podne.

sinoc je prvo povracala neke salame sto sam joj davao, ona jednostavno ne zvace samo usisava, nema vise vecih komada, sad samo sitno, pa posle toga su izasle u drugoj turi, a jutros samo neka zuta tecnost pretpostavljam da je to kiselina, veceras je kao i obicno, kao da nista nije bilo, igrali smo se sad 2h jos joj nije dosta, prepustio sam je malo burazeru da je i on izmori sad ne idemo u setnju zbog vakcine, pa divlja u dvoristu.