timon

American Pit Bull Terrier - 12 deo

Recommended Posts

Imas pp..,

Mickov Kanibal je u to vreme bio pojava od psa.Koliko se ja secam on je bio APBT/AST i bio je veoma cenjen kao izlozbenjak.Danas ga sudije ne bi ni pogledale,nazalost.

chcannibal1.jpg

CH Cannibal

Kolega Cole srećan jubilej (y)

I još jedan (y) za zadnji post.

Hvala vam svima na podrsci da ostanem i dalje u Kinologiji ,dali je ' MI jos uvek imamo?

Povukli ste me da vam napisem jos koji redak ,

Davnih1990 god, kada je pocela ekspanzija Staforda na ovim prostorima vodili se psi sa bodljama oko vrata i debelim okovratnicima sa dva povodnika ,bili su mnogo agresivni ,od tada ih i bije los glas da su to opasne zveri ,to odlicno zna i gospodin Zeljko iz CG , uspeli smo da suzbijemo tu agresivnost stvorili pse sa stabilnim karakterom promenili karakter pasa promenili izgled AST a sada je stvoren taj takozvani Moderato tip .sa ravnim ledjima ,sa dobrim karakterom sada ih vodimo bukvalno na tankom povodniku kao pertla i to je veliki pomak u savrsavanju ove plemenite rase retko se desavaju problemi da ujede nekoga kao ranije .promenio se i profil ljudi koji drze ovu rasu .

Vidite da na Evropskim i Svetskim izlozbama smo najbrojniji na takmicenju i to govori da je veliki napredak u odgoju sto me iskreno raduje .

Mnoge zemlje su ih nezasluzeno ZABRANILE ,nije pas kriv vec vlasnici ovih pasa .drago mi je sto je sve to promenjeno u pozitivnom smislu ,

Drago mi je sto ovu predivnu zivotinju dovodimo do savrsenstva dobrim odgojem .

Srecan sam sto nisam ovih 20 godina u zalud proveo druzeci se sa vama kinolozima i ljubiteljima ove rase .

Verujem da sam bar malo doprineo da se popularnost AST a digne na ovaj nivo na kome je sada.

Izvinite ako sam vas smorio ovim pisanjem ,to je bilo u meni ,hocu da podelim sa vama .

VAŠ COLE ELEGANT

Eto,ljudi drugacije razmisljaju.Borba je uzaludna.Staford se izgleda neminovno pretvara u kucno prasence.Nemam nameru da se borim protiv vetrenjaca.

Za Simbu :wink:(y)

Evo par radnih AST-a tj u ADBA izdanju(naravno nisu balkanski :grin: )

nebula11.jpg

3-21.jpg

8-11.jpg

I kada bih mogao ovog psa da ozivim to bi bilo to (y)

Karakter,game i izgled

pic11.jpg

"Elegant of Cole"]
Kolega Cole srećan jubilej (y)

I još jedan (y) za zadnji post.

Hvala vam svima na podrsci da ostanem i dalje u Kinologiji ,dali je ' MI jos uvek imamo?

Povukli ste me da vam napisem jos koji redak ,

Davnih1990 god, kada je pocela ekspanzija Staforda na ovim prostorima vodili se psi sa bodljama oko vrata i debelim okovratnicima sa dva povodnika ,bili su mnogo agresivni ,od tada ih i bije los glas da su to opasne zveri ,to odlicno zna i gospodin Zeljko iz CG , uspeli smo da suzbijemo tu agresivnost stvorili pse sa stabilnim karakterom promenili karakter pasa promenili izgled AST a sada je stvoren taj takozvani Moderato tip .sa ravnim ledjima ,sa dobrim karakterom sada ih vodimo bukvalno na tankom povodniku kao pertla i to je veliki pomak u savrsavanju ove plemenite rase retko se desavaju problemi da ujede nekoga kao ranije .promenio se i profil ljudi koji drze ovu rasu .

Vidite da na Evropskim i Svetskim izlozbama smo najbrojniji na takmicenju i to govori da je veliki napredak u odgoju sto me iskreno raduje .

Mnoge zemlje su ih nezasluzeno ZABRANILE ,nije pas kriv vec vlasnici ovih pasa .drago mi je sto je sve to promenjeno u pozitivnom smislu ,

Drago mi je sto ovu predivnu zivotinju dovodimo do savrsenstva dobrim odgojem .

Srecan sam sto nisam ovih 20 godina u zalud proveo druzeci se sa vama kinolozima i ljubiteljima ove rase .

Verujem da sam bar malo doprineo da se popularnost AST a digne na ovaj nivo na kome je sada.

Izvinite ako sam vas smorio ovim pisanjem ,to je bilo u meni ,hocu da podelim sa vama .

VAŠ COLE ELEGANT

Eto,ljudi drugacije razmisljaju.Borba je uzaludna.Staford se izgleda neminovno pretvara u kucno prasence.Nemam nameru da se borim protiv vetrenjaca.

Moderete(umeren) tip i karakter.Jedno ide s drugim.Zakon ponude i potraznje ,ja to tako vidim.

Ono sto je nekad bio moderete sad je terijer tip,dok je buly tip sada moderete.Napredak kao u politici,tehnologiji,humanosti,lepoti,divota (punch)

:shock:

Pa sta ti je ovo crna Argiope? Kad poce klip pomislih simpaticno stene bori se da se penje uz stepenice, kad ono stafordski jazavicar. Uzas!!!

@ Xoli

Ovo su ti pitovi Xoli, i to neki lepi, probrani, visoki na nogama kao sto je u pocetku i bilo. :wink:

AST ti je Don King Of Rings ili nesto u tipu koji opisa gospodin Elegant Cole!

Ne znam gde ti vide AST-a ovde? I sta covek sa da misli kad od ovoga za ovako kratko vreme nastade ovo danasnje izdanje AST-a? (banghead)

I meni je zapao za oko sinoc taj post na ast temi, ali mislim da nema potrebe komentarisati....

Sva sreca pseca pa ne postoji samo FCI :wink:

Sva sreca pseca pa postoji i sekcija radni staff(trebali bi i kod nas da je uvedu)

Sva sreca pseca jer se ljudi uce dok su zivi

Sva sreca pseca je i da ima nas kojima izlozbe nisu bitne ili su sekundarne

:grin:(y)

Imam i jednu primedbu tehnicke vrste. Iznad Simbine fotke u avataru pise mi staff member. Posto sam ja skoro sve postove ovde napisao na "pit" temi iskoristio bih priliku da ih zamolim, abilo bi lepo sa njihove strane, da mi tu napisu pit member. :wink::mrgreen:

:shock:

Pa sta ti je ovo crna Argiope? Kad poce klip pomislih simpaticno stene bori se da se penje uz stepenice, kad ono stafordski jazavicar. Uzas!!!

Ne proporcionalni patuljast rast. E sad, na internetu se moze pogledati pod vise termina, ja nisam sigurna koji je najtacniji (hondrodistrofija, osteohondrodisplazija, ahondroplazija). Genetski poremecaj. U svakom slucaju, jezivo izgleda, a jos jezivija je cinjenica da je ovako bolestan pas visinom slican "zdravom" buliju. (puke)

Meni te mose mijenjanja izgleda i karaktera tj. ublazivanje nikad nije i nece biti prihvatljivo. Netrazim od pitova da budu agresivni prema ljudima, netrazim od hrtova da izgledaju ko mastifi, od labradora da imaju iti malo agresivnosti itd., ali isto tako prihvacam sve njihove pasminske mane i vrline jer ih upravo to cini pasminom, onim sto oni stvarno jesu. Ako imas pita, vjerovatno ces biti izoliran od drugih zivotinja, ako na to nisi spreman nemoj ga uzimati. Stvar je vrlo cista i onda se javi netko i kaze ublazili smo karakter i promjenili izgled pa smo unaprijedili rasu, mos misliti. Stvarno tuzno...

Kada god vidim tvoj nick setim se meni mog omiljenog filma"Kako je propao R`n`R :wink:

Kako je R`n`R ipak opstao i ima jos puno pravih,tako ima i pravih pasa (y)

Pozdrav

Kada god vidim tvoj nick setim se meni mog omiljenog filma"Kako je propao R`n`R :wink:

Kako je R`n`R ipak opstao i ima jos puno pravih,tako ima i pravih pasa (y)

Pozdrav

Zato sam ga i uzeo.zelenozubi je vec bio zauzet!

pozz

Xoli idi na AST stranu,i sve ce ti biti jasno. Nije za tebe i mene ta rasa,vec ova na cijoj smo temi sada,jer ono tamo su sve zelje,cestitke,i pozdravi,ko da im psi idu u vojsku. A polovina tih pasa se prodaje na AMSTAFF WORLD WIDE forumu....a valjaju nam neku sampionsku pricu. Ne bih komentarisao onog deku sto je promenio rasu za 20 god,znamda je petljao stalno sa papirima. Petljaju i pitadzije,sve se zna ili sazna,ali neupropaste rasu zbog toga.

Guest
This topic is now closed to further replies.