timon

American Pit Bull Terrier - 12 deo

Recommended Posts

Sto mislis da je realni lov bolji od gatera?

Nisam rekao da je "bolji", samo je mnooooogo ozbiljnija i opasnija stvar u pitanju. Kao što si i sam rekao, te svinje u gateru su polu-ljubimci, daleko od divljih primeraka.

Мало питова преживи лов на дивљу свињу. Њихова храброст је и највећи проблем у лову, јер код њих нема назад.

@ Simba - kako kaze moj drugar, dok ne probam sniclu od lava za mene je svinja kralj zivotinja :mrgreen:
(goodpost) AMIN.

sto se tice one slike sto je simba postavio, glava treba da bude 2/3 ramena, moj ispada :mrgreen: njemu je 1/1 (lmao)

u USA se svugde koristi kevlar, tako da ipak prezive, nisu ni oni ludi

@ etaoin

Potpuno tačno, zato se generalno ne koriste za ovu vrstu lova. Najboljim su se pokazali miksevi bul terijera, pa zatim AST-a i APBT-a. Mislim da smo i ranije pisali o tome.

Мало питова преживи лов на дивљу свињу. Њихова храброст је и највећи проблем у лову, јер код њих нема назад.

Mala masa a veliko srce. Kombinacija koja kod vepra ne pali bas najbolje.

Dosta sam upoznat sa lovom na divlje svinje sa kerovima,psima kao apbt,ast i da pancir je neophodan jer oni idu direkt na glavu i ako nemaju pancir gotovo je istog trenuttka..i oni se ne koriste da pronalaze svinje i da ih prate nego samo da ih ubiju kada ih psi svinjari nadju..njihova upotreba izvan gatera je jako slaba ne samo sto je ilegalno negon sto nase svinje nisu iste kao i one americke ukrstane sa pitomim sa youtuba sa njim tesko na kraj izlaze i pravi gonici,jazavicari,terijer uceni na to koji ih ne napadaju direktno nego samo provociraju mada i oni mnogi nastradaju..a kada bi neki bull kera zaleteo na pravog divljeg vepra na glavu u nekoj sikari odmah bi zavrsio karijeru,znam iz prica da su neki nlt visili i po drvecu kad su ih svinje bacale..pancir i u gater to se slazem u potpunosti..

@ Simba - kako kaze moj drugar, dok ne probam sniclu od lava za mene je svinja kralj zivotinja :mrgreen:
(goodpost) AMIN.

sto se tice one slike sto je simba postavio, glava treba da bude 2/3 ramena, moj ispada :mrgreen: njemu je 1/1 (lmao)

u USA se svugde koristi kevlar, tako da ipak prezive, nisu ni oni ludi

Znaci brzo razvuce majce oko vrata! (lmao)

@ Mournblade

Jasno je meni sve to sto si ti napisao...i mislim da sam do sada shvatio sta je sustina kod pita... Predhodni post sam napisao zbog ovih koji ih ocenjuju po velicini i zbog velicine unapred znaju njihove radne karkteristike....

Mala masa a veliko srce. Kombinacija koja kod vepra ne pali bas najbolje.

Tako je. U stvarnosti su najopasnije ženke, posebno kada imaju mladunce. Tu koji pas priđe suviše blizu, doviđenja prijatno... Lovac na divlju svinju treba da bude hrabar, ali ne i previše hrabar.

@ Mournblade

Jasno je meni sve to sto si ti napisao...i mislim da sam do sada shvatio sta je sustina kod pita... Predhodni post sam napisao zbog ovih koji ih ocenjuju po velicini i zbog velicine unapred znaju njihove radne karkteristike....

(y)

Sto mislis da je realni lov bolji od gatera?

Ako zatvoris psa i svinju predpostavljam da su oboje svesni da nemaju kud pa moraju da se sukobe, dok na otvorenom nije takva situacija... ........................................ Da budemo realni, divlje svinje koje ljudi drze za geter imaju potpuno istu funkciju kao one za klanje i ljudsku upotrebu, ako je humano onako zaklati svinju, suriti je itd. onda je i ovo...

Ovo sam više puta pročitao na ovoj i još nekoliko sličnih tema kao AB.

Koliko je vas uopće gledalo pse u gateru? Koliko vas uopće zna za šta služi gater? Koliko je vas vidilo pravog divljeg vepra, primjećuje li itko od vas razliku između onih američkih svinja i ovih naših?

Ja sam napisao da nemam direktnog iskustva sa tim. Razmisljao sam samo logicki...

Da, razlika se vidi i to samo tako... Ti ako imas iskustva podeli sa nama, mene barem zanima. (y)

zao mi je sto su izbrisali snimak gde se NLT zalece u vepra u nekom blatu,vepar pada na njega,poklapa ga,nabija u blato a terijer izbacio njuskicu iz blata i drzi.

Sta znam ....malo mi nekako nepravedno sve ovo.Nije viteski.Uhvatio sam sebe da navijam za svinje. (wasntme)

tug of war je "keva" za test karaktera kod terijera.Nisu losi ni guma i pecaljaka i na njima se vidi taj temperament ali nema medjusobnog duela.

tug of war bih ja uveo i za pitove i za bulove i za staforde.Pa koji nece da radi,mrsh iz uzgoja.

tug of war je "keva" za test karaktera kod terijera.Nisu losi ni guma i pecaljaka i na njima se vidi taj temperament ali nema medjusobnog duela.

tug of war bih ja uveo i za pitove i za bulove i za staforde.Pa koji nece da radi,mrsh iz uzgoja.

(y)(y)(y) Potpuno se slažem s ovim.

Ja znam dva psa, lokalna, koji nose titulu ch, a nit' rade pecaljku, nit' rade gumu... Da se oni pitaju lezali bi citav dan na kaucu i spavali, jeli i ispustali gasove. :giggle:

Jedino sto vole da rade je da trce pored bicikla, i to odrade 15km svaki dan. Pametni igraci...Da se bavim uzgojem ja bih ih koristiou priprlodu sigurno, bez obzira sto ne rade gumu i pecaljku. (nod)

Upravo tako. Po meni provera srcanosti u gatoru preko ograde, dakle bez direktnog kontakta (ili vec po zelji vlasnika) i tug of war sa drugim pitom gde se proveravaju fizicke i zdravstvene sposobnosti...

LJudi da se razumemo,game moze samo na jedan nacin da se proveri sve ostalo je zabluda.Alternativa za proveru game ne postoji.

Sto se tug o war -a tice definitivno nista ne pokazuje kod psa,ima pasa koji su provereni a,tug o war ih totalno ne zanima i proverenih sa losim game-om ,a kace se,vise lude itd.itd.Tu nema pravila.

E,sad slazem se sa vecinom da APBT treba u sport ali samo iz tog razloga da pored toga sto je ljubimac ima neku svrhu ,da bi se ljudi medjusobno druzili,a i naravno da se psi isprazne.Da zivim u Rusiji,Japanu,Koreji ja bih definitivno nastavio kako treba,medjutim ne zivim tamo,a zbog pasa tj sporta nikada ne bih rizikovao da budem zatvoren.

Upravo tako. Po meni provera srcanosti u gatoru preko ograde, dakle bez direktnog kontakta (ili vec po zelji vlasnika) i tug of war sa drugim pitom gde se proveravaju fizicke i zdravstvene sposobnosti...

Kakve zdravstvene sposobnosti...?Ne mogu tu cak ni fizicke sposobnosti nesto mnogo da se testiraju tj ne znaci da od dva psa iste kilaze , da onaj koji dobije tj jaci je od drugog u tug of war-u da je stvarno jaci i sposobniji ali da ne duzim.

Sto se gatera tice najiskrenije meni je to bzv.

@ etaoin

Potpuno tačno, zato se generalno ne koriste za ovu vrstu lova. Najboljim su se pokazali miksevi bul terijera, pa zatim AST-a i APBT-a. Mislim da smo i ranije pisali o tome.

DA ,AB koliko sam ja upoznat , a za mikseve APBT X HRT(uglavnom Greyhound)F1 su se pokazali kao odlicni u lovu,vec kasniji uzgoj nije to to jer se vracaju na apbt-a, a kao sto znamo oni nisu bas za rad sa drugim psima.

Gater je jedno, a pravi lov nešto sasvim drugo. Nemoguće je da svi psi budu lovci, ali zato svi mogu da obave radni ispit. Ipak, mislim da je ogromna većina vlasnika APBT potpuno nezainteresovana za tako nešto. Mislim da je "olimpijada" mnogo bliža realnosti, što se tiče masovnog učešća. Na kraju krajeva "tug of war" je DONEKLE ispit gejma, jer su tu "jedan protiv drugog", pa koji prvi odustane...

U potpunosti se slazem sa ovim postom!

Guest
This topic is now closed to further replies.