timon

American Pit Bull Terrier - 12 deo

Recommended Posts

Otac velicine kao rot? To neki XXL Ast-ovi? Kao oni APBT od 50kg?

da ovo sam napisao zato sto je neko rekao da je vec video ast velicine kao labrador..stvarno ogromni kerovi..

Zavisi šta ti smatraš ogromnim! (nod)

dsc06094a.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dsc06093l.jpg

dsc06079a.jpg

evo moje kuje ast

pokusavam ju dovesti koliko toliko u formu,ali sad nazalost nemam vremena.

Izlozbe i to ne ganjamo :wink: vise volio trcanje po prirodi,penjanje po drvecu,plivanje vise manje,a i nemamo neku rijeku blizu,obozava zimi da vuce sanke,odlican cuvar (mada to meni nije ni bitno toliko) ,ne voli druge zenke,osim onih s kojima je od malena,i najvaznije dobar kucni ljubimac,macke voli jedino od domacih zivotinja,na ulici svi joj prilaze,maze. I ono najvaznije prozdrljiva je boze sacuvaj,voce sve jede osim grozdja,to joj branim :) pozdrav svima na temi.

@Mournblade, tu sam ja, nego kad god hocu da ti pohvalim post neko me preduhitri, pa reko da ti ne bude mnogo (rofl) . Ako imas vremena dodji 24. na specijalku, na salasu 137 nije ti daleko. Hvala na komentaru i pozdrav za tebe.

@PitBullNS, @Tension, @Ninja, @kuramicin, hvala na lepim komentarima. Odgovorio bih ja svakom ponaosob nego da ne odemo u off. Pozdrav za vas.

Sto se starih AST tice, imao bih tu dosta toga da kazem, ali da se ne vracam par strana unazad...

Pozdrav za sve na temi!

Kvalitetna priča se razvila. (y) Uglavnom. Malo smo pravili digresije i offove, ali to samo naizgled, jer su ipak stafordi i pitovi jednojajčani blizanci.

Evo malo i ovih "mojih", što se tiče "atletike". U pitanju je baka moje kujice, jedna dominantna ženka izuzetnog karaktera, a što se tiče atletskih sposobnosti, evo je na delu. Dohvat zubima izmerenih 2,20 m. :wink: Još je impresivnija uživo.

87857658.jpg

71144805.jpg

AST može lako biti radan kao APBT! Samo treba raditi i vežbati! (nod)

Sve zavisi za sta...

Za rad na primer ili agility, teško da će biti dobar kao APBT bez gejma u onoj drugoj disciplini!

ima razlike velike, slažem se.

Ali AST može isto biti radan, iako je skoro pa duplo teži od APBT.

Pitovi imaju do 25-30kg, dok se AST javljaju sa 35-40kg. (Ima i onih XXL APBT po 50kg).

Ali koliko su ti čisti APBT po 50kg?

aX7VLD797219-02.jpg

Prvi par staforda na nasim prostorima...

Taj par (Fairness i Gloria Vom Simba Camp) je uvezao Marijan Sopar iz Nemacke u Sloveniju, tacnije Maribor. Bili su jako lepi i kvalitetni psi.

A ovo je njihov sin, moj prvi staford, i prvi na nasim prostorima, tacnije Srbiji.

Hernes-Cule

1z48ltl.jpg21o7os8.jpg

@simba, razlika sada jeste ocigledna, o tome smo pisali, secas se...

Medjutim, nemojte misliti da je kod staforda sve otislo u show i paradu, a pitovi su ostali pitovi.

Selekcija pitova od 200 god. moze da se unisti za 20,30 god. Sada vec uveliko imamo am. bulije, plave, sive, naborane, pitove za 30, 50, 70e, srecem neke mesance za koje mi vlasnici kazu da su pitovi, itd ... a mi i dalje slusamo price o babama i zabama, do one Orvelovske "sve su zivotinje na farmi jednake, samo su svinje malo jednakije".

Kada se izgubi kontrola uzgoja, gubi se i sve osalo. Danas je pit na "dobrom" putu sto se toga tice.

Postoje i dalje jako dobri psi ali jako jako malo, bar kod nas... Moje misljenje.

Pozdrav

Guest
This topic is now closed to further replies.