timon

French Bulldog, Francuski buldog, Sekcija 11, FCI 101 5. deo

Recommended Posts

On 4/19/2016 at 0:01 PM, CherryBloom said:

Site cemo se nacekati :)

Joj sto su slatki..kad ih vidim odmah bih  uzela jos, i jos... Pa onaj miris bebeci, i glatki jastucici na sapicama,. Koje suboje mama i tata, na koga se bacio ovaj beli debeli? :)

Mama je krem boje a tata crne i oboje imaju belo na grudima ali sviiii su povukli na tatu,dominantan gen....jbg sledeci put parimo sa nekim krem,ako bude sledeceg puta,sve je diiivno ali stres stres  streeees :D Ja odgovaram posle 100 godina,postala sam kao neki :D kada ne ulazim cesto ovde...sry 

Veliki pozdrav svima, uskoro u moj dom stize jedna devojcica FB, dosta citam i pokusavam sto vise da se informisem o ovoj rasi s obzirom da nikad ranije nisam imala priliku da se susretnem s njom. Imam par pitanja za vas iskusnije: 

1. Koliko vremenski setate svoje kuce? Citala sam da njima ne treba puno fizicke aktivnosti, ali s druge strane nailazim na odgovore ljudi da svoje FB setaju i po 2h, pa mi nije jasno. 

2. Koliko bi trebala da bude kilaza jedne odrasle zenke FB. Videla sam slike kuce od 8 meseci koja ima 13kg pa mi to deluje malo mnogo, ali opet ne znam pa je boljr da pitam.

Hvala svima na pomoci (rofl)

On 3/11/2017 at 6:51 PM, Pitalica said:

Veliki pozdrav svima, uskoro u moj dom stize jedna devojcica FB, dosta citam i pokusavam sto vise da se informisem o ovoj rasi s obzirom da nikad ranije nisam imala priliku da se susretnem s njom. Imam par pitanja za vas iskusnije: 

1. Koliko vremenski setate svoje kuce? Citala sam da njima ne treba puno fizicke aktivnosti, ali s druge strane nailazim na odgovore ljudi da svoje FB setaju i po 2h, pa mi nije jasno. 

2. Koliko bi trebala da bude kilaza jedne odrasle zenke FB. Videla sam slike kuce od 8 meseci koja ima 13kg pa mi to deluje malo mnogo, ali opet ne znam pa je boljr da pitam.

Hvala svima na pomoci (rofl)

Pozz Pitalice....u sustini zenka ne bi trebala da prelazi max 11kg i obavezno pazi na balansiranu ishranu posto su malo osetljiva rasa. Sto se tice setnji izvedi je po par puta dnevno na kratko da obavi nuzdu i odvoji jedno saticak za duzu setnju bez preterano velike aktivnosti posto se veoma brzo umore. 

image-0-02-05-965ebf71063fde1fb19440ecf78af8bec903c6ca2ede95a6b69cbb9f9b144577-V.jpg

Pozdrav svima. Mozete li mi pomoci, hteo bih da kupim ovu kucu i hteo bih ako nije problem da mi kazete sta mislite o kvalitetu steneta ima li potencijala? :) 

Screenshot_2017-08-14-11-43-44-1.png

On 7/3/2017 at 12:51 AM, F bull F said:

Pozz Pitalice....u sustini zenka ne bi trebala da prelazi max 11kg i obavezno pazi na balansiranu ishranu posto su malo osetljiva rasa. Sto se tice setnji izvedi je po par puta dnevno na kratko da obavi nuzdu i odvoji jedno saticak za duzu setnju bez preterano velike aktivnosti posto se veoma brzo umore. 

image-0-02-05-965ebf71063fde1fb19440ecf78af8bec903c6ca2ede95a6b69cbb9f9b144577-V.jpg

.u sustini zenka ne bi trebala da prelazi max 11kg Koji standard to kaze?

Molim Vas za pomoc, komentar, u vezi sa trenutnim stanjem naseg psa. 

Klein ima 5 i po meseci, od kad smo ga preuzeli od odgajivaca primetili smo da  "krivi" levu nogu. Prvo smo mislili da se to desava jer je jos mali ili zbog podloge na kojoj se nalazi u stanu (parket, plocice i cesto dusek). Ali onda je vremenom to pocelo da izgleda kao na trecoj slici, veoma ocigledno, do te mere da se desi da izbaci skroz nogu. Ona ne stoji uvek tako, ali je ocigledno da postoji neki problem zbog kog to radi. 

Veterinar nam je rekao da mu ne dodajemo suplemente, da je problem verovatno izazvan ishranom, ako nije genetski i samo da ga  hranimo kvalitetnijom super premium hranom (do sada je bio hranjen- Royal Canin French Bulldog Junior). Ako bude potrebe da ce ga kasnije snimati. Mi se bojimo da nismo vec zakasnili sa "popravljanjem" problema, pa ne bismo bas da cekamo da se skroz razvije kako bi veterinar bio siguran da je to zaista neki problem. On trenutno ima 8.2 kg, nama ne izgleda gojazno, ali ne mozemo ni da steknemo objektivan osecaj o tome.  

Kupljen je, kako nam je odgajivac rekao sa izuzetnom predispozicijom za izlozbe, a u skladu sa tim i placen. Klein cesto izbacuje jezik, za sta nam je odgajivac rekao da ce sigurno prestati (jos uvek nije). Jedna nozdrva mu je uza sto po meni otezava njegovo pravilno disanje. Nas najvise brine da svaki od ovih, za sad mozda sitnih problema, ne pogorsa njegovo zdravstveno stanje. U ponedeljak idemo kod drugog veterinara, a do tada svaki komentar je dobro dosao.Hvala! :wink:

0-02-05-f22995d49c378af745eb81c9383a828b3ffbffbcf7196a6c2f780d7f34cf44d3_full.jpg

klein.jpg

klein3.jpg

Pametno je sto ste promenili veterinara. Dobro bi bilo da to bude specijalista za ortopedske probleme.

U medjuvremenu sto mozete da uciniti, mozda vec i jeste, prekrijte klizave povrsine u stanu nekim tepisima, negde mozete onu podlugu penu, prosto da svedete na minimum klizave povrsine, jer one su smrt za nerazvijene zglobove. To je maltene kao da terate stene ciji zglobovi nisu jos dovoljno cvrsti da se krece po ledu. Toga u prirodi nema. Kod mene se povrsina pod tepisima povecava kad god imam stene, mladog psa ili starog psa.  Tada prekrivam nekim najobicnijim jeftinim itisonima skoro skroz, gde god mi se stene krece a posle ih izbacim i bacim. 

Takodje, ne dozvoljavajte da skace sa kreveta, posebno ne na klizavo i da ide niz stepenice, posto je u pitanju prednja sapa. 

Sa VET-om u ponedeljak proverite da li je preterano bucko ili ne. Nije cesto presudna sama tezina ako je u okvirima, vec klasika da li mozete da napipate rebra. 

Ja bih samo jos dodala, da promijenite hranu pod hitno. Royal je losa hrana, samo imaju dobar marketing i dil sa dosta veterinara da je preporucuju. 

Ako planirate hraniti psa granulama, pogledajte recimo Carnilove, N&D, Brit Care, Allevu (Holistic linija), vecina njih (ako ne cak i sve) su jeftinije od Royala, a mnogo su boljeg sastava.

Zaboravila sam upitati, da li vam je veterinar dao neku konkretnu dijagnozu? Meni ovako izdaleka, preko slike, djeluje kao da je rahitis u pitanju. 

@Klein Mi imamo sličan problem sa našom žekom staforda, 5 meseci. Veterinar nam je prepisao tablete kalcijuma i što više sunca, ja joj i kuvam svašta nešto.. Čini mi se da je bolje već posle 5 dana.. Videćemo na kontroli.  Promenite obavezno veterinara, jer ta šapica baš mnogo više ide u stranu nego što je slučaj kod nas.