timon

French Bulldog, Francuski buldog, Sekcija 11, FCI 101 5. deo

Recommended Posts

Pozdrav svima, nova sam ovdje.... kao i sa ovom pasminom...inace s` psima se druzimo i brinemo o njma cijelog zivota (suprug i ja). Prije par dana dobili smo jednog ljepotana FB starog 4.5 godine.... s` uslovima u kojima je bio svo to vrijeme nismo bas najbolje upoznati....malcice je mrsav...i jako tesko dise (sto je bio i razlog zbog kojeg ga se prosli vlasnik htio rijesiti:()....dlaka,zubi i drzanje su odlicni..... No, za ove probleme smo obratili veterinaru i nije nam prvi put da se brinemo o psu sa zdravstvenim problemom....pa se nadamo najboljem. Ono sto nas brine je to sto ovo medeno bice ujeda! Vec prvi dan je gricnuo djecaka iz komsiluka koji mu se priblizio....mene pokusao ugristi 2x ...sve to za ova tri dana!!!! U sva tri slucaja je cuvao nesto....hranu/igracku. Mi imamo curicu koja nema jos ni 2 god. .... i jako nas brine ova agresivnost....a s` druge strane u njega smo zaljubili na prvi pogled i zaista smo spremni potruditi se i nauciti ga na toplo porodicno okruzenje.... Ima li nade??? Kako nauciti odraslog psa sasvim novom nacinu ponasanja? I sto je najvaznije,kako mu vjerovati? Hvala unaprijed!

Petru jako dobro poznaje francuze...

Evo mi obavili sve sto smo trebali... sad cekamo da vidimo hoce sta biti... ja pesimistican kakav jesam sumnjam u ishod :D Merlinka uziva i neka uziva! Nisam stigao slikati... nemojte me ubit :D

Pozdrav svima, nova sam ovdje.... kao i sa ovom pasminom...inace s` psima se druzimo i brinemo o njma cijelog zivota (suprug i ja). Prije par dana dobili smo jednog ljepotana FB starog 4.5 godine.... s` uslovima u kojima je bio svo to vrijeme nismo bas najbolje upoznati....malcice je mrsav...i jako tesko dise (sto je bio i razlog zbog kojeg ga se prosli vlasnik htio rijesiti:()....dlaka,zubi i drzanje su odlicni..... No, za ove probleme smo obratili veterinaru i nije nam prvi put da se brinemo o psu sa zdravstvenim problemom....pa se nadamo najboljem. Ono sto nas brine je to sto ovo medeno bice ujeda! Vec prvi dan je gricnuo djecaka iz komsiluka koji mu se priblizio....mene pokusao ugristi 2x ...sve to za ova tri dana!!!! U sva tri slucaja je cuvao nesto....hranu/igracku. Mi imamo curicu koja nema jos ni 2 god. .... i jako nas brine ova agresivnost....a s` druge strane u njega smo zaljubili na prvi pogled i zaista smo spremni potruditi se i nauciti ga na toplo porodicno okruzenje.... Ima li nade??? Kako nauciti odraslog psa sasvim novom nacinu ponasanja? I sto je najvaznije,kako mu vjerovati? Hvala unaprijed!

naravno da ima nade :!:

kad je bivsi vlasnik u fazonu da ga se "resi" zbog necega,onda ce mu kod vas biti sigurno 10 puta bolje nego tamo pre..

dajte mu samo malo vremena da vas upozna,da shvati da mu zelite dobro i ja verujem da ce se totalno promeniti

naravno da ima nade :!:

kad je bivsi vlasnik u fazonu da ga se "resi" zbog necega,onda ce mu kod vas biti sigurno 10 puta bolje nego tamo pre..

dajte mu samo malo vremena da vas upozna,da shvati da mu zelite dobro i ja verujem da ce se totalno promeniti

a ako i to ne pomogne, onda kaiš, pa po guzi hihihi

Ih krizan.Mozda je zbog tog kajisa i ujedljiv.Samo polako jos nema poverenja.Mozda je tamo imao konkurenciju za hranu pa se otima.Mozda je i razmazen ali cisto sumljam kad se taj otarasio psa tek tako.Inace nisu ujedljivi kao rasa.Imate puno tema o psihologiji i dresuri na forumu.

Za pocetak ne pustajte dete blizu psa sa necim u ruci i bez naglog savijanja ka psu.Uglavnom ujedaju iz straha,pa vasi potezi ne smeju da budu brzi i nagli ka njemu da ne pomisli da zelite da ga povredite.Ne smete ni da budete popustljivi jer moze da bude dominantan pa se tako ponasa.

Prvo upoznavanje da bi se video problem,pa polako.Odoh u of topic :oops: .

cao,drustvo!

od kraja decembra sam ponosna vlasnica miss lule,najmilijeg stvora na svetu!

zelela bih da postavim neke slike,pa da mi oni koji su malo iskusniji sa ovom rasom kazu nesto o mojoj mezimici...

inace,lula je bila najsitnija u leglu,dobila sam je za novu godinu,nemam nameru da je vodim na izlozbu,cak mislim da ne bih ni mogla,jer je prilicno sitna...

svi misle da je ima samo par meseci,teska je oko 7 kg i prilicno "vitka"...

takodje,donje zube ima kao ajkulica,onako u cik cak (rofl)

pozdrav svima,uskoro cu postaviti koju sliku...

Muzjak je divan sutra ga poslikam...

Nisam stigao slikati... nemojte me ubit :D

kad ti nisi uspeo u dvoristu morao sam se ja pentrati po Fruskoj Gori (smoke)

IMG_3456.jpg

IMG_3455-1.jpg

mogu slobodno reci najlepsi francuz kog sam do sada video uzivo

Ih krizan.Mozda je zbog tog kajisa i ujedljiv.Samo polako jos nema poverenja.Mozda je tamo imao konkurenciju za hranu pa se otima.Mozda je i razmazen ali cisto sumljam kad se taj otarasio psa tek tako.Inace nisu ujedljivi kao rasa.Imate puno tema o psihologiji i dresuri na forumu.

Za pocetak ne pustajte dete blizu psa sa necim u ruci i bez naglog savijanja ka psu.Uglavnom ujedaju iz straha,pa vasi potezi ne smeju da budu brzi i nagli ka njemu da ne pomisli da zelite da ga povredite.Ne smete ni da budete popustljivi jer moze da bude dominantan pa se tako ponasa.

Prvo upoznavanje da bi se video problem,pa polako.Odoh u of topic :oops: .

ma znam, zezam se :)

Muzjak je divan sutra ga poslikam...

Nisam stigao slikati... nemojte me ubit :D

kad ti nisi uspeo u dvoristu morao sam se ja pentrati po Fruskoj Gori (smoke)

[]http://i859.photobucket.com/albums/ab153/donsrki/donsrki2/IMG_3456.jpg[/]

[]http://i859.photobucket.com/albums/ab153/donsrki/donsrki2/IMG_3455-1.jpg[/]

mogu slobodno reci najlepsi francuz kog sam do sada video uzivo

vido sam ga uživo prije par mjeseci....ima jako lijepu glavu, odličan "lay back" itd, iako su mu malo noge prekratke za moj ukus, top line bi mogao biti nešto bolji, i možda da je zericu kraći, al sve u svemu odličan pas...bit će zanimljivo vidjeti tu kombinaciju s tyrom

To sto ima kraće noge i sto je kraci nama baš odgovara za Tayru... Uzivo je daleko ljepši nego na slikama... ima tamno crvenu boju sto na slikama se ne vidi... i diiiivan karakter :)

Glava na slikama izgleda uvijek nekak cudno, uzivo mi je woooow... Bas sam se iznenadio kad je dosao...

Pozdrav svima, ja sam Marko, a ovo je Elias Buster (Baster :P )

QZxEyl.jpg

(10 nedelja)

WWYmwl.jpg

(10 ned.)

mQflNl.jpg

(10 ned.)

60M4Il.jpg

a ovo je kad je bio bas mali :) Mislim da je 6 nedelja, jos je bio kod "mame" :)

sad ce 30. 4 meseca pa ce biti i svezijih fotki :)

Drago mi je da sam nasao ovaj forum i ovu temu kao i sve vas ponosne vlasnike ovih tvrdoglavih "malisana" :)

poz svima!

e vidis to ti je pametno... samo koliko bi dugo to bilo na mojima (wasntme)... ja njih tuširam i zabranim izlaske iz kuce... samo pisanje i to je to... nema igranja jer oni ne znaju stati... jedva disu ali ne odustaju... pa je bolje za njih da ni ne trce... kontao sam im kupit mali bazencic... samo vise bi boxerica bila u njemu i ne bi bio dugo citav :(