timon

French Bulldog, Francuski buldog, Sekcija 11, FCI 101 5. deo

Recommended Posts

ja nisam nesto proucavao sta plavi geni prenose kod francuza,ali znam recimo kod cane corsa ako si pre 7-8 god hteo nabaviti plavog psa dobio bi po pravilu limfaticnu jedinku,problematicnog zdravlja,sa displazijom kukova i zivotnim vekom od 4-5 god

mada sam u poslednjih dve god video primeraka plave boje, "zdravog" rodovnika,nelimfaticne,i na prvi pogled bez problema sa kukovima (sto opet ne znaci da su zdravi)

nema se tako nesto nigde za procitati (nono)

osim ako ne mislis uopsteno,kao molosi pa ide limfaticna konstitucija

normalni odgajivaci beze od toga kao djavo od krsta

Uh nisi valjda i malu razmazio?Ja tek sad uvela Merlin po jedan obrok i to tek posle 10 uvece.Ujutru dobije malo frolika ili koskice cisto da ne prilazi sto puta dnevno ciniji.

Merlin je tacno pre god dana dobila divne bebice :inlove: .

Ma nisam ju razmazio jedu dva puta dnevno, al ne bas puno... Jel planiras opet bebice??? Mi planiramo sada pa drzite fige... s obzirom da ja ne mogu ici na put zbog posla decko dolazi kod nas u ponedjeljak :mrgreen:

O pa nek je sa srecom.Drzimo palceve da sve podje kako treba.I otvaraj temu vec jednom.

Merlin je svoje odradila.Ne bih mogla da gledam kako se muci ponovo.

Mojoj maloj mezimici je danas prvi rodjendanko i jako sam srecna (rofl):inlove::inlove::inlove::inlove:

Posto smo u skitnji vec duze vreme,slicice cemo postaviti kada se vratimo..... :grin:

Dule,Misonjac je kao medic,a i JJ izgleda jako dobro.....

(a za bazen,pa mislim kako to jedno dete se kupa a drugo gleda, (nono)(nono)(nono) )

FRENCHI ljubi nam puno mama Merlinku...... :kiss:

Emporio drzimo fige da sve bude u redu,i javljaj kako je stanje.....

Puno vas pozdravljamo Kimica i ja ......

Pozdrav ljudi... vjerujem da je i kod vas pakao kao ovdje ... uffff

Dasa je jucer stigao i dasin tata je jucer u Parizu postao Svjetski prvak i BOB :)))))))))))

Tayri se dasa bas ne sviđa i iako su joj po progesteronu danas plodni dani uopce nije napaljena (rofl) Veceras ce ljudi uzet STVAR u svoje ruke i obaviti to umjesto njih, ali ne ocekujem bas da ce biti nesto jer kazu da je ponasanje kuje najbolji pokazatelj plodnih dana. Ona jos malo krvari i to tamno crveno i uopce nije zainteresirana tako da progesteron mozda ne vrijedi nista... svakako probavamo danas i u srijedu pa ak bude, bude :) Muzjak je divan sutra ga poslikam...

Ne brini za to sto ona nece.Merlin nije bila zainteresovana pa je morala vestacka.Na kraju ispalo 7.Tek sada se namestala ovom dzukcu kod mene ali njega zna :giggle: ,a u parku se sklanja od nepoznatih.Mozda samo nije laka zenska :kiss: .Daj te slike.

Dasa je jucer stigao i dasin tata je jucer u Parizu postao Svjetski prvak i BOB :)))))))))))

Tayri se dasa bas ne sviđa i iako su joj po progesteronu danas plodni dani uopce nije napaljena (rofl) Veceras ce ljudi uzet STVAR u svoje ruke i obaviti to umjesto njih, ali ne ocekujem bas da ce biti nesto jer kazu da je ponasanje kuje najbolji pokazatelj plodnih dana. Ona jos malo krvari i to tamno crveno i uopce nije zainteresirana tako da progesteron mozda ne vrijedi nista... svakako probavamo danas i u srijedu pa ak bude, bude :) Muzjak je divan sutra ga poslikam...

super kombinacija, da bude puno dobrih francuza :!:

emporio, vraže jedan :) znači 1. leglo stiže....ajmo imena! jel to onaj koji mislim da je :mrgreen: