Nerull

Engleski Seter 6 deo

Recommended Posts

leil@, smatram da bi trebalo nekoliko odmerenih reci da razdefinise oprecne stavove oko pojedinih detalja u nasoj komunikaciji, pa s toga radi vase informisanosti ja sa psima kako u toku vaspitanja i prilagodjavanja potrebama lova, tako i u toku njihovog zivota samnom postupam sugestivnotelepatski sa veoma jakom pozitivnom energijom koju oni veoma dobro osecaju i uvek rado ucestvuju u svim momentima timskog rada i potrebama trenutno nastale situacije.Ja mogu da saradjujem sa svim mojim psima bez ikakve prisile i sa zadovoljstvom kojim oni to rade nasa komunikacija se mahom svodi na nagrade i pohvale.Psi koje imam su slobodnih pokreta i volje i sve sto rade, rade punim srcem i osecajem za timski rad, nikada ih ne besim uzicom i postavljam na stapice da bi drzali glavu u nebo a i vucem za rep da ga nebi medj nogice svoje, dok smotra traje, a posle fotke i td. Gospodjice, revans koji ce uslediti molim sto pre, hvala.LJ.D.Ivanovic

Al ponekad malo teletak upotrebite,vi kao da ja ne znam o cemu pricam :giggle::giggle:

sretno vama :wink: ja samo tvrdim da ne treba da pricate o tudjim psima sta bi trebali sa njima....

LEIL@, znam ja savrseno dobro sta vi zelite da apostrofirate ,,teletaktom,, ali poenta nije u tome jer putevi su razni a svi vode u Rim.Meni je samo bitno da sve rase namenjene lovu to i budu, inace ako se taj deo postojanja namene previdi onda to degradira rasu i njenu kompletnost.Moja zalaganja su ta da se lovackim psima omoguci da love, i na taj nacin ispitaju njihovu radnu sposobnost, i nikome se ne mesam u zivot, nek zivi kako moze i kako mu je volja, ali nek omoguci i psu da zivi kao lovacki pas ako vec moze.A sada jedno pitanjce, kako ste i sta radite u ove sparne dane...pozzzzzzzzz

LEIL@, znam ja savrseno dobro sta vi zelite da apostrofirate ,,teletaktom,, ali poenta nije u tome jer putevi su razni a svi vode u Rim.Meni je samo bitno da sve rase namenjene lovu to i budu, inace ako se taj deo postojanja namene previdi onda to degradira rasu i njenu kompletnost.Moja zalaganja su ta da se lovackim psima omoguci da love, i na taj nacin ispitaju njihovu radnu sposobnost, i nikome se ne mesam u zivot, nek zivi kako moze i kako mu je volja, ali nek omoguci i psu da zivi kao lovacki pas ako vec moze.A sada jedno pitanjce, kako ste i sta radite u ove sparne dane...pozzzzzzzzz

divno al mislim da je ovo tema Engleski seteri (opcenito) bili oni ljubimci,izlozbenjaci ili lovni ;) meni najdraza kuja je lovna,al nemam nista ni protiv toga da drugi gaje izlozbene....pa eto u sparne dane je dobro malo rastezati repove da ne budu izmedju nogu i eto tako cesljati kupati (party)(rofl)(rofl)

a eto ne bi bilo na odmet da nam vi postavite koju slikicu vasih ljepotana u akciji,naravno lovnoj,dok mi slikamo nase peseke u cvijecu :flower::flower:

:kiss::kiss:

Za mene engleski seter mora estetski da ispunjava standard na prvom mestu, sto pribliznije to bolje! Vecina ima urodjeno instikt za lov a razrada tog segmenta je licni izbor u kojoj kolicini ce neko ici u detalje... cak i ako se ne pozabavite previse sa obukom za lov, taj isti seter ce itekako da markira i nalazi divljac bilo kog oblika :shock: e sad koliko engleski seteri ispunjavaju "standard" u celokupnosti i sto se tice izgleda, namene a da ne spominjem temperament e to je dikutabilno. Ja sam prezadovoljna sa mojim psom, izgleda vise nego dobro, da je pticar jeste :twisted: oh da, da ne zaboravim nije istraumiran niti se plasi svoje senke. Meni vise nego dovoljno!

Evo da se pohvalim jednim leglom. Stenci nisu na prodaju. Slikani su kad su bili stari 30 dana.

Otac Tornado dok je bio u vlasnistvu Dragana Knezevica - Keke iz Leskovca, majka moja kerusa Beta.

208v8ep.jpg

27xfi86.jpg

29oo2so.jpg

Pozdrav

seter_ja / stefancatovic :arrow: Jako lepi stenci i nadam se da ce ispuniti vasa ocekivanja, bravo! (y)

Keti 035 :arrow: Hvala,nadam se da ces nas do kraja godine iznenaditi sa jednim sampionskim leglom.

Pozz

Pozdrav za sve odgajivace setera. Ja imam setera starog 5 meseca , i pre par dana mi se pojavio jedan problem , tj crvenilo na nogama i mestimicno po telu crvenilo i po oja mala rana, molio bih da mi pomognete u ovom problemu