Nerull

Engleski Seter 6 deo

Recommended Posts

Shywalker, ako Vas ne interesuju radne osobine Vaseg psa i ono za sta je prevashodno namenjena i selekcijom utvrdjena ta rasa, mislim da jednostranost u shvatanju takve rezultate i stvara.Pas je veoma lep i vidise vrhunski odnegovan, sa veoma dobrom ring dresurom/pogotovo kada treba da se fotografise u cvetnom aranzmanu/ , znaci da ima odredjene sklonosti ka vaspitanju i prihvatanju obuke.Steta je sto Vas ne zanimaju njegove lovacke osobine jer bi ste tako imali mnogo bolji uvid u pravo stanje kvaliteta Vaseg psa, zelim Vam uspeha u daljem odgoju pasa/samo razmislite kada odabirate rasu za sta ista ima namenu/. Pretpostavljam da Vas nisam uvredio, ali u krajnjem slucaju svi mi imamo pravo na svoje misljenje i ako nas niko za njega nije ni pitao.Seteri su veoma lepi i radni psi, omogucite im da to i ostanu.

Shywalker, ako Vas ne interesuju radne osobine Vaseg psa i ono za sta je prevashodno namenjena i selekcijom utvrdjena ta rasa, mislim da jednostranost u shvatanju takve rezultate i stvara.Pas je veoma lep i vidise vrhunski odnegovan, sa veoma dobrom ring dresurom/pogotovo kada treba da se fotografise u cvetnom aranzmanu/ , znaci da ima odredjene sklonosti ka vaspitanju i prihvatanju obuke.Steta je sto Vas ne zanimaju njegove lovacke osobine jer bi ste tako imali mnogo bolji uvid u pravo stanje kvaliteta Vaseg psa, zelim Vam uspeha u daljem odgoju pasa/samo razmislite kada odabirate rasu za sta ista ima namenu/. Pretpostavljam da Vas nisam uvredio, ali u krajnjem slucaju svi mi imamo pravo na svoje misljenje i ako nas niko za njega nije ni pitao.Seteri su veoma lepi i radni psi, omogucite im da to i ostanu.

Znaci psi moraju da budu oni sto su po rodjenju uz ime dobili,seteri-lovacki ,pa i moj maltezer da ganja pacove (lmao)(lmao) slatko,al morate razlikovati babe i zabe :giggle: zasto bi razvijao lovacke sposobnosti kad mu to nije potrebno,on je stvoren da pobjedzuje na izlozbama i to tamo gdje mnogi ne mogu dobiti mi 2 (lmao)

Svi imaju druge pretenzije ja bas ne mogu da zamislim bachusa zaljepljene dlake u blatu i sa hiljadama cicaka...ipak je on jedan velicanstveni seter :wink:

Vama trbaju lovacki geni pa ih razvijajte,ja znam da u Srbiji nema nijedan PRAVI seter bar onakav kakvog ga stvorili englezi,nego su to neki skracenih nogica,i plosnate glave,nazalost,al eto znaju da love :(

leil@, Vama niko ne brani kao ni meni da svoje pse predodredjujemo za odredjene namene, ali veoma je bitno da se ocuvaju svi kvaliteti jedne rase u potpunosti.Da bi ste to omogucili morate iste i proveravati, kod lovackih pasa je to lov, kod nekih drugih nesto drugo.ali za ocuvanje rase je veoma bitan i taj segment svidjalo se to vama ili ne.Iz moje dosadasnje skromne odgajivacke prakse zakljucak je sledeci: nema napretka u selekciji ako je jednostrana/sta mislite zasto je Remo Lui u svoje linije ukljucio i ispite na utakmicama i u prakticnom lovu, sem na izlozbama/kada se radi o eksterijerno veoma jakoj odgajivacnici mozda i najjacoj, u Evropi sigurno. Vidite svi ozbiljni odgajivaci teze kompletnim psima/mislim na eksterijernu tipicnost i psihofizicke kvalitete/ jer cim nesto od toga nedostaje javlja se najpre problem u psihofizickom sklopu, a te MANE su recesivne i veoma tesko iskorenive.Ti psi su u vecini slucajeva losije socijalizacije i puni nepoverenja, pustite ih u cicak i bocu sigurno ce im biti ugodnije nego da glume statuu u cvetnom vrtu.

zasto bi razvijao lovacke sposobnosti kad mu to nije potrebno,on je stvoren da pobjedzuje na izlozbama i to tamo gdje mnogi ne mogu dobiti mi 2

Budi Bog s'nama........

sasa.stankovic71 :arrow: odlicna stilska marka , vidi se da je zapet ko struna , super reci su suvisne !!!! Svidja mi se i odlicna odlakanost kod kera , takodje i kako je "ofarban".

zasto bi razvijao lovacke sposobnosti kad mu to nije potrebno,on je stvoren da pobjedzuje na izlozbama i to tamo gdje mnogi ne mogu dobiti mi 2

Budi Bog s'nama........

I ja kazem (rofl) ocigledno ne shvatate da je grijeh tu ljepotu pustiti u cicke :D

Ti psi su u vecini slucajeva losije socijalizacije i puni nepoverenja, pustite ih u cicak i bocu sigurno ce im biti ugodnije nego da glume statuu u cvetnom vrtu.

Ko kaze da izlobeni psi zive losije od lovackih??tj.neugodnije pa lovacki su ti koji se drze po boksevima i kod kojih je definitivno smanjena njega....

I taj pas definitivno zna da markira,al ste preskocili temu uveliko :D prvo pregledajte pa savjetujte...

Druga stvar ovo je tema seteri,nije bitno koja su im cula razvijena :wink::wink: lijep pogled :kiss:

leil@, ovo je tema ,,engleski seter,, i on kao takav postoji sa svim svojim karakteristikama koje mu standard propisuje a po tome i klasifikacija u sedmu grupu /lovacki psi pticari/, cim budete uspeli da setere prebacite u grupu pasa za razonodu ja se sigurno necu vise javljati, a dotle svi lovacki psi pticari ,,moraju da markiraju,, i budu ispitani u radu.Mnogo je rasa zbog svoje dopadljivosti i lepote ,,upropasceno,, time sto su ih imaoci pretvorili u pse za prikazivanje i lecenje frustracija.Ima toliko rasa koje su stvorene za taj vid relaksacie ljudi pa izvolite, nemojte slavuje u kavez, ostavite ih vetru,kisi,suncu i slobodi, bice im mnogo lepsi i prijatniji zivot.Ajd zivjeli pa u zdravlju se vidjeli.

:peace: Lepo vi gajite sta vam je volja i drzite ih onako kako vi mislite da je ispravno, nema potrebe da vas boli sto ima boljeg i sposobnijeg, ja cu mojeg u cvece a vi vase u blato :shock: i nema potrebe da se previse brinete.. besmisleno je ;) sledeceg meseca eto napravicu par slika u cvecu cisto radi razonode pa postaviti (suicide)

ster...ja, a cicak, boca , blato........i ostale prirodne nepogode, to ne smeta? Pa Vi bas preterujete, kuca ce Vam se sva ucickati i izblatnjaiviti/ko ce to sve posle oprati ocesljati natalkovati/ samo rad i rad to ih sigurno cini srecnima/1000000 puta provereno/, (handshake)

Zato je i sve manje dobro radnih setera , i zato je put ka odlicno radnim i lepim psom veoma trnovit ..... EX VENPO svaka ti cast majstore , svaka ti je na mestu ...... Rad rad i samo rad , teren teren i samo teren , lov lov i samo lov ..... pozzz

Standard je cudo jedno i pisano pravilo, i lepo napisano sa celom jednom recenicom vezanom za lov. Toliko o standradru. I nikako da se taj standard promeni, i malo opsirnije se doda sta to treba da ispunjava pas FCI sedme grupe. Sto li su izmisli standard i toliko ospisali sa celom jednom recenicom KARAKTERISTIKA:Veoma aktivan sa izrazenim smislom za lov. eto toliko, a sad to sto vi zelite da ga menjate kako vama odgovara i da u sve to ukljucujete stilske marke itd... eh nazalost kad se ako se standard bude menjao mozda se pozabavimo i sa time. Za vasu informaciju engleski seter po standardu FCI ne zahteva nista od toga sem ispit urodjenih osobina (koji polozi 99%) (tease)(lmao)(tease) Dakle dok je standard takav kakav jeste za FCI nemate argumenata besmisleno je ispipati iz supljeg u prazno... (y)

leil@, ovo je tema ,,engleski seter,, i on kao takav postoji sa svim svojim karakteristikama koje mu standard propisuje a po tome i klasifikacija u sedmu grupu /lovacki psi pticari/, cim budete uspeli da setere prebacite u grupu pasa za razonodu ja se sigurno necu vise javljati, a dotle svi lovacki psi pticari ,,moraju da markiraju,, i budu ispitani u radu.Mnogo je rasa zbog svoje dopadljivosti i lepote ,,upropasceno,, time sto su ih imaoci pretvorili u pse za prikazivanje i lecenje frustracija.Ima toliko rasa koje su stvorene za taj vid relaksacie ljudi pa izvolite, nemojte slavuje u kavez, ostavite ih vetru,kisi,suncu i slobodi, bice im mnogo lepsi i prijatniji zivot.Ajd zivjeli pa u zdravlju se vidjeli.

cika LJubo :arrow: mi se ljutimo na gospodju mozda ona hoce da napravi novi standar setera-kao nas prijatelj Vojkan, kada je upario poenterku sa terierom

cika LJubo :arrow: mi se ljutimo na gospodju mozda ona hoce da napravi novi standar setera-kao nas prijatelj Vojkan, kada je upario poenterku sa terierom

Jedna ispravka gospodjica ;) ne znam ko zeli da promjeni standard,malo bolje procitajte (lmao)

A za lijecenje frustracija mi je prije pas koji se sili da markira,i kojem stavljate teletak koji ih drma strujom da bi vas poslusali,bas lijece frustracije ljudi koji svoje pse cesljaju i izvode na izlozbe,cak je prilicno ljekovito kad im date slatkis za nagradu umjesto 6 volti :(

A vi ako imate te neke savrsene lovne po standardu napravljene engleze nemojte tudje pokazivati,dajte da vidimo kako uzivaju dok imaju teletak pa rade stvari koje vi zelite ;):giggle::giggle:

sasa.stankovic71 :arrow: MORO - svidja mi se ker , lepo je gradjen , dobro uglovan , cuo sam da je izvrstan na terenu , pobedjivao ili bio u plasmanu na mnogim utakmicama , sve u svemu opsta slika o njemu - eccelento !!! Bice tu dobrih i zanimljivih stenaca !!! poz

ovo polako ulazi u,,cirkulus vitiosus,, a iz njega besposledicno izaci gotovo je nemoguce pa s toga cu biti koncizan i nadam se jasan.Standard rase je ideja vodilja idealno zamisljenog psa te rase. U opisu rase u delu -namena rase - gotovo uvek je samo kratak i vrlo precizan podatak cemu je rasa namenjena.Sasvim dovoljno jer je sve ostalo u opisu rase podredjeno NAMENI, i normalno je da bude do detalja opisano kako rasa treba da izgleda kao i njene psihofizicke mogucnosti, sa jasnom namerom i porukom kako rasa treba da izgleda da bi udovoljila nameni i psih,fiz. potrebama, a ujedno svojom preciznoscu onemogucila odgajivace da standard interpretiraju onako kakvi su im psi. Svaki standard trazi kompletnost rase pa i standard ES.,,sapienti sat,,LJ.D.Ivanovic

leil@, smatram da bi trebalo nekoliko odmerenih reci da razdefinise oprecne stavove oko pojedinih detalja u nasoj komunikaciji, pa s toga radi vase informisanosti ja sa psima kako u toku vaspitanja i prilagodjavanja potrebama lova, tako i u toku njihovog zivota samnom postupam sugestivnotelepatski sa veoma jakom pozitivnom energijom koju oni veoma dobro osecaju i uvek rado ucestvuju u svim momentima timskog rada i potrebama trenutno nastale situacije.Ja mogu da saradjujem sa svim mojim psima bez ikakve prisile i sa zadovoljstvom kojim oni to rade nasa komunikacija se mahom svodi na nagrade i pohvale.Psi koje imam su slobodnih pokreta i volje i sve sto rade, rade punim srcem i osecajem za timski rad, nikada ih ne besim uzicom i postavljam na stapice da bi drzali glavu u nebo a i vucem za rep da ga nebi medj nogice svoje, dok smotra traje, a posle fotke i td. Gospodjice, revans koji ce uslediti molim sto pre, hvala.LJ.D.Ivanovic