Dom

Deltari Ilir - 11. deo

Recommended Posts

Pa Ucka i Istra je odavno postala mala Sara po broju i kvaliteti pasa.

Ja sam ih tamo snimao nekoliko,ali nisam ih bas previse vidio,a trazio sam ih,nije da nisam.

sta dobivas stim da je pas dobar na rukavu? ako vec zelis sa psom odmjerit snage skines se do gaca gol pogledas psa u oci i udri..pa ko koga,policija kad pusta pse na ljude ima dozvolu uporabe vatrenog oruzja bez upozorenja.

Ne znam za vatreno oruzje,psi su im uglavnom losi,i oni smatraju da psi imaju urođenu ostrinu pa ih ne vjezbaju za prave realne situacije..Meni pomazu neki iz interventne policije,tako da ima informacije iz prve ruke.

Upravo sam to htio reci,jednom sam nosio neke ljekove  covjeku koji je imao izvorne pse iz Restelice.Dok smo razgovarali bio je prisutan i Neven Ficurclan je ovog foruma pod nadimkom nevio 62.,pas se istrugnuo sa lanca i ugrizao me 11 puta,na kraju  mi je ostetio vene,naravno vlasnik i Nebven Ficur su pobjegli kroz vrata i zatvorili iza sebe da ne bi ja slucajno pobjegao.Imao sam ja toga jos nekoliko puta u praksi kad se vjezbalo bez opreme.Da skratim pas mora reagirati i na rukav,i na covjeka  i na predmete koje se bacaju pored njega.Dakle ako govorimo o psima cuvarima,ne borcima.Cesto imas za vidjeti pse koji laju ostro na ljude,ovaj se sagne baci kamen u njegovom pravcu i pas  usuti.

Poz na temi svima.

Tesko da je ovo neki drugi dreser isprobao.

Vinko

Kako si na Sari tražio ...od kamena do kamena ,ili si imao informaciju gdje treba tražiti ?

Koliko si mjesta obišao ?

I za vrijeme Juge neko je tražio pa je očito našao i odgovarajuću genetiku ,za granicu,za objekte

Da je dovoljna sama .obuka ,a ne genetika,bila bi im dovoljno i Bernandinac

Bio sam tamo 22 dana,mislis da sam tamo isao na kupanje na Mavrovsko jezero.Bio sam na Šari tjedan dana.

Dakle bio sam na Šari ,Mavrovsko Jezero,Ohridsko Jezero i Tetovo,Struga i Bitola.Sve u potrazi za izvornim psima.To da samo oni slluze za cuvat ovce to su piz...rije.Uvjek je bilo pasa koji su bili uz ovce i oni ostri na ljude koji su cuvali bačila.

Genetica se vodila na turnirima,to je svakom jasno.

Opet ti ponavljam,nije svaki ugriz ugriz,imaju pastirci nesto sto ti ne razumijes.To nema u Zagrebu na Trgu Republike.

Imas pasa koji kad napada nebitno koga i ugrize trese i ulazi u osobu ili nesto drugo,imas koji ugrize i vuce prema sebi,za takve kazu da hvataju poziciju kako da zbrise kad zagusti.

Imas napadaca,kad vidi psa ili covjeka,spusti se i sulja se prema njima ko predator,i onda ga napadne kad je siguran da ce ga zaskociti.Sve to nema na Dubravi u Zagrebu.Tamo su pravila drugacija.Onaj koji trese brzo se umara,onaj koji vuce nije siguran,koji je dobar,daj malo objasni,sigurno su to tamo na tvojoj temi pricali.

Sta ako je pas siguran,jer je uvjek bio dominantan,onda jedan dan pocne lupat zubima,sta se dogodilo,mozes malo analizirati stvar,ili ces opet napisati par rijeci pa opet pobjeci na drugu temu.

Oni koji znaju sta je karakteran pas , znat ce po mom pisanju na sta mislim.

Vinko

Postavljas stvari crno bijelo

i usput dosta nejasno pišeš ,nešto insinuiras ali .neprecizno...pa ja da .pogađam sto je sve pjesnik htio reci

Ima svakakvih slučajeva

...i oni koji .tresu da stanu...i da nastave...

i tako opcenito,ništa nije crno bijelo

Psi bivše države su bili dobri i po genetici,a ne samo po .obuci ili selekciji

Oni su bolje .procesljali

Sto se tiče Trga Republike ,šta Ti znaš sto tamo ima,a sto nema

Nisu to stvari crno bijele,nisu to insinuacije,(ne pricas ti sa teoreticarom,nego sa covjekom koji radi sa pastircima svakodnevno)to mora biti tako,ako se pas zaletio ugrizao covjeka,nastavlja ga gristi i gurati naprijed,to je pas cvrstih zivaca,koji ide da te shebe.Nitko na ovom forumu to nije probao osim mene  tako da se racuna ono sto sam ja iskusio.(Imam 11 ugriza od sarplaninca,ili ti mislis da je to bila djecja igra??)

Ako uhvati pas ruku odijelo,bilo sta i vrti te u krug a nece da te shebe,znaci pas je nesiguran.

Ja znam genetski dobrih pasa ali posto nikad nisu bili u situaciji da budu u napasti da  napadnu,tko je lud riskirati i uloziti  u takvog psa.Pas bez testa je za mene nista posebno,moze imat genetiku koju zeli.

Insinuacije su kad netko prepricava,teoretizira bez iskustva.

Edited by vinko

Vinko

Druga stvar su .provijere,a .druga stvar kad Ti moras .pastirskoga psa ucit sta da radi

Ocito si imao posla s psima koje je napustila .genetika ili ih je .zaobisla

...nisi .svojom praksom nista kupio .ako imas .los .rezon

To je isto kao da .poljoprivrednik.priprosti .seljak govori skolovanom agronomu da .ovaj pojma nema jer .ne zna koliko je on.seljak

.njiva .preorao

Vinko

Druga stvar su .provijere,a .druga stvar kad Ti moras .pastirskoga psa ucit sta da radi

Ocito si imao posla s psima koje je napustila .genetika ili ih je .zaobisla

...nisi .svojom praksom nista kupio .ako imas .los .rezon

To je isto kao da .poljoprivrednik.priprosti .seljak govori skolovanom agronomu da .ovaj pojma nema jer .ne zna koliko je on.seljak

.njiva .preorao

Ne mozes me kupit tim pricama,ja sam drzao i ponesto uzgajao takve pse 27 godina,konstantno,neki su bili uceni a neki nisu.Razlika u karakteru za određene stvari su bili do 30 posto.Mogu dokazati  kod kavkasca ili kos DI,ako me Boris pozove u Zagrebu da markiram pastirskim psima,dokazacu ti da sam u pravu.

Druga je stvara uzgajati psa za turnire ili da se suprostavlja vucinama.A i tu se moze raspredati do  sudnjeg dana.

Edited by vinko

Vinko

Ne znam zasto tu .odgovaras,ako. .si mi vec poslao pp na kojega sam Ti odgovorio

...U jednoj rijeci,svi pastirci bi trebali imat .teritorijalni instinkt

Ako ih Ti moraš učiti ,onda vise nemaju odlike pastiraca

.i bolje je sa njima ne gubiti vrijeme jer to nikada neće bit to sto bi trebalo

Zs mog druga Labeatija

Ako je izašla vasa knjiga iz kinologije kako mogu da dođem do nje. Pouzećem ili na neki drugi način

Za neki dan ce biti promocija...obecano ispunjavam...

Za mog druga Labeatija ili  što mi mnogo lepše zvuči za mog druga dr vet med Muhamed Nikqi puno uspeha na promociji knjige. I ko god želi besplatan primerak knjige on želi smrt delu. Samo oni koji pišu znaju koliko je to teško a dovesti nešto do finiša u pisanom obliku a pogotovu knjige je trnovit put. Zato se iskreno nadam da ćemo iznaći mogućnost da dođem do jednog primerka knjige.

Zato vas molim da iznađemo mogućnost bez obzira ne sve poteškoće, poteškoće ne postoje ukoliko ljudi imaju dobre namere I dobru volju. Takođe se nadam da ćete objaviti kada izađe knjiga I prikazati fotografijama I snimcima na ovom forumu.

Unapred zahvalan Đokić Obrad 

Zahvaljujem se Saudu i Muhametu na prijateljskom gostoprimstvu prilikom Ivanove i moje posjete

Tog dana se dosta toga lijepog viđelo u njihovim odgajivačnicama,a najviše me raduje nova prinova od kombinacije Shapi x Rusha od koje sam uzeo brata i sestru koji krase naše dvorište.

b5muz4.jpg