Petite

Belgijski Ovcari-(Chien de berger belge FCI:1.1-15) 2.dio

Recommended Posts

Poklanjam hitno psa jako hitno radi na komande,rukav,sedi,čekaj,lezi,gore,dole,aport,sapa leva desna...problemi sa ljudima koji nevole psa i koji se plase psa sa korpom i zovu 92

post-2853-13598027061237_thumb.jpg

Pozdrav svima...

postavila sam temu juce ne znajuci da postoji vec slicna a da je vezana za malinoe....

da ne bi ponovo kucala sve samo cu da prekopiram iz te teme pa bih vas molila da mi malo pomognete jer sam nova kako na BK tako i prvi put vlasnik ovog pametnog psa.... (clap)

Tema posta: Hrana za Belgijskog ovcara - Malinoa ???Poslato: Uto Okt 25, 2011 10:56 pm

Iskrena da budem nova sam na sajtu i ne mogu da se snadjem :oops: jer ima dosta tema vezano za ishranu psa, tako da ne znam da li vec postoji tema konkretno o ishrani malinoe....

Cula sam da svaka vrsta ima posebnu vrstu ishrane, ne znam da li je to tacno?

Samim tim se izvinjavam administratorima i korisnicima ako spamujem....

Naime imam stene od 4 meseca zenka belgijskog ovcara -malinoa, veoma je hiperaktivna sto je i osobina njene rase trenutno je u fazi da gricka sve sto vidi zbog zubica...

U pocetku smo je hranili Brit care granulama za juniore (narandzasto pakovanje, potom smo presli na ljubicasto...) ali posle 3 meseca je postepeno presla na Purinine granule za juniore naravno, uz to svako jutro i vece dobije po dve tabletice kalcijuma sto joj je dao veterinar....

E sada moje konkretno pitanje je:

Sta smem pored granula da joj dajem da jede?

:arrow: Sta sme od mesa da jede i na koji nacin spremljeno?

:arrow: Da li sme da jede svinjetinu , janjetinu, govedinu perad, ribu....? Koji je najbolji nacin njihove pripreme?

:arrow: Da li sme da jede voce i povrce i koje ? ( u nekim temama na BK sam nasla razlicite komentare tipa da neko voce/povrce smeju a u nekim od sledecih komentara da to isto ne smeju da jedu, sta je od toga tacno ?

:arrow: Zanima me takodje sta je najbolje za sjaj i boju dlake ? (neki kazu celo jaje neki samo zumance neki kuvano neki sirovo ? da li postoji jos nesto sem jajeta?

:arrow: koliko je zdravo davati joj maslinovo ulje i koliko puta dnevno/nedeljno?

I jedno pitanje ne vezano za ishranu sta mislite o baby stencima prijavljenim za izlozbu, prijavili smo je sada na c.a.c.i.b neki kazu da je to dobro da bi se pas socijalizovao.... ?

Izvinite sto sam udavila pitanjima, al za svog ljubimca zelim najbolje pa trazim vasu iskrenu pomoc!

Unapred Hvala!

Zaki

Da li je netko iz Hrvatske zainteresiran da odrzimo jednu izlozbu karaktera raznih raza pasa na nivou kluba,testiranje,napadi,cuvanja,body guard kao sport,zanimljivosti kao iznenađenje na kraju finalnog dana.

Tel-099 212 69 80

o91 982 21 75

Vinko

U zadanim psećim disciplinama (sport sa psima) koje su priznate od FCI treba tražiti uzor... a ne u cirkuskim vježbama jer ih nemamo sa čime usporediti a i međusobno se ne natječu.

Mađarski turnir Komarom 2011 završen, nismo zadovoljni (nismo pobijedili) ali ovo je veliko i bogato iskustvo koje se mora stjecati na kvalitetnim turnirima sa vrhunskim markirantima i sudcima koji sude kao naši Maja i Dražen Car koji su na razini svjetskog prvenstva, a 10 mjesto od 22 natjecatelja po IPO-3 sa skromnim rezultatom: A-95, B-79, C-80; U-254, jeste jedno bogatstvo. Velika čestitka Goranu Čučkoviću & psu Eli Mayki !!!

madjarska1.jpg

link... REZULTATI

Mađarski turnir Komarom 2011 završen, nismo zadovoljni (nismo pobijedili) ali ovo je veliko i bogato iskustvo koje se mora stjecati na kvalitetnim turnirima sa vrhunskim markirantima i sudcima koji sude kao naši Maja i Dražen Car koji su na razini svjetskog prvenstva, a 10 mjesto od 22 natjecatelja po IPO-3 sa skromnim rezultatom: A-95, B-79, C-80; U-254, jeste jedno bogatstvo. Velika čestitka Goranu Čučkoviću & psu Eli Mayki !!!

Vazno je ucestvovati, bar tako kazu. Sve u svemu, nije los rezultat. Da li ces mozda postavljati snimke sa takmicenja?

Vazno je ucestvovati, bar tako kazu. Sve u svemu, nije los rezultat. Da li ces mozda postavljati snimke sa takmicenja?

Uskoro se očekuju snimke Mađarskog turnira na....