Petite

Belgijski Ovcari-(Chien de berger belge FCI:1.1-15) 2.dio

Recommended Posts

Moje ime je : Ella Nikkie

10931361_10204772373622536_2697160332837

Moj Otac : Aras layka PH1(CL)  415 punten  07-10-2009 Horst

Moja Majka :Nikkie-Layka, Stamboom  XMH

Kennel  uzgaja BO od 1967 kako za sport
tako i za porodicne pse.

Iz istog legla je 3 muzijaka otislo za Policiju i Vojsku.

Link za Kennel :http://www.mechelseherderkennel.nl/index_ned.htm

Kad sam bila malo manja  :-)

10989165_10204951923511171_5463359235784

1488120_10204700598228196_21012627940502

I Moje drustvo sa kojim trentno vjezbam i socijaliziram se :-))

10931484_10204700597708183_5657281745865

Razlika između radnih i paradnih pasa je u tome sto radni pas  za policiju  treba da ugrize osobu a ne rukav,u paradnoj samo grize rukav.Naprotiv ljudi koji su u sportskoj kinologiji zaziru od toga da bi pas iskesio zube na nekoga a kamo li da ne daj moze strugne na njega.Vise se gleda da je pas pod kontrolom nego da je u zivotu potreban za neke akcije.Udarci korpom u tijelo markiranta se smatra nepotrebnim,to je realnost,sreca ima jos entuzijasta.

Jedini sportski psi koji su naslicniji realnim situacijama su X Malinoisi,znaci mjesanci.Dodaju se u uzgoju takvih pasa Pit Bullovi,Mastifi,Njemacki ovcari,cak i Njemacke doge,da bi bili brzi ,skocni,ugrizljivi.Knpv je pao sa 5000 na 2000 clanova,jer prokleti zeleni zagorcavaju  zivot ljudima koji zele te pse i sav taj rad dovesti na visu razinu,tako da nam neke babe,i neki smokljani zagorcavaju zivot sa svijim idejama i glupim i retardiranim propisima.Sreca  i bog postoje sada neke nove rase  pasa koji ne podljezu propisima ,i imaju solidne karaktere,pa se ne moramo vise oslanjati na kinologiju.

X Malino Djaiko (5 mj), KNPV uzg. (Rosco linija). Vrlo talentiran štenac u starosti 5 mj. Test-trening traženje/aportiranje malih predm. Za 3 predm. potrebno vrijeme od 1min.30 sek. je vrlo dobro za ovu starost i nivo tr. Djaiko se priprema za prodaju kao dual purpose dog u kooperaciji sa k9 policedog cent. Holland.   

Belg.ovčar tip Tervueren u odnosu na Malinoa često zapostavljen iako po sposobnostima ničim ne zaostaje ,osim što ih je vrlo malo ,posebno za ovaj tip rada (knpv i služb. pas u praksi , pas sa filma radi kao securitydog u Nizoz. Moj sadašnji pas(malino) također u svom pedigree backgroundu ima tervueren krv.linija.

martin nl.....kad uzmemo u obzir nagone kod ovog psa koji je tu odnos plijenskog nagona i zastitnog nagona i uopste kod knpv pasa i njihova komparacija sa npr psima iz ipo a vezano za nagone tj nivelaciju istih.

Edited by Red Nousse

jjkk.jpg

Dugodlaki Malino (x knpv uzg) . Još jedan pas iz KNPV/K9 (cro) cluba sa uspješno položenim testom u starosti 8 mj. export Holland ,testiran od profes.K9 Policedog center (dual purpose). 

•  
  • vinko
  • Members
  •  
  • 8489 posts
  • LokacijaOpatija-Rijeka

Dobro vece svima,vlasnik jedne firme koja radi sam sa Malinois psima  labradorima za trazenje droge i exploziva bi potpisao ugovor sa uzgaivacima  kupujuci mlade pse koji si genetski vosoki psi ili stenad,zainteresirani neka sa jave Piero Kastullo Face book,hvala.

Ovaj video sam postavio da sam sebi komentiram rad.Dio gdje pas pokazuje stalozenost za vrijeme ugriza,ne sluzi nicemu u ovom dijelu svijeta,jer kad se pribloze recimo prijatelji od ugrizenog i kada pocnu udarat kuju nogama,nakon tri cetiri udarca nogom po rebrima ili u prsa obicno se pas ili kuja uplasi,i vodic i pas cesto puta budu izbodeni nozem,ili poliveni silnom kiselinom ili varekinom.Pas mora znati primati udarce odozgo i kad uhvati rukav u prsa,sve se to mora dozirati,u protivnom niti policija niti armija ne zeli kupiti psa koji nije vrlo hrabar,naravno da vodic mora pomagati psu tako da ga izmice tim udarcima,i pas mora napadati na kontranapad.Ja sam tako pripremio 14 pasa ,ali 3 kuje nisu prosle,tako se radi ovdje.Zabijanje psa u zid je dio procesa koji pas mra proc,zaletavanje pomocnika u psa trceci bez zaustavljanja je takodjer dio procesa.Pas mora gledati oko sebe,ako pas ili pomocnik primijete opasnost ppas mora bjesomucno lajati,to je realnost u Kolumbiji,sve sto sam ja ucio moje pse u Hrvatskoj mi je dobro doslo u ovoj firmi gdje radim,atraktivnost je dobra za prodavati pse,alo kad dodju kupovati pse holamdjani i ameri ,puno pasa otpadne jer nisu pripremjeni za ozbiljne akcije.Imama i snimke gdje pas napada na grupu ljudi ali ga nisam postavio jer se vise udarci,to naravno nije prihvatljivo u Europi,ali ovdje vise puta je nedoviljno,zaboravio sam reci da pas mora prepoznati povlacenje,noza,palice,pistolja i strelovito se zabiti.nema tu bodova.

Ovaj video polazuje da psi napadaju u uskim prostorima,razni elementi,ali to napadanje ako je ne pokriva policija sa oruzjem je sigurna smrt za psa.