Petite

Belgijski Ovcari-(Chien de berger belge FCI:1.1-15) 2.dio

Recommended Posts

ja kad gledam ova dva psa cuvara vidim dva psa koji laju na stap i kad su ga se dohvatili mozes im ivneti celo skladiste :grin: a da im se baci koska verovatno bi se dali i maziti :grin:

malinoa je najjaci

pozdrav svima

Vidim da volis cuvare ,pa da ti pokazem osrednje cuvare,nek moderatori ne zamjere za ovu usporedbu.

vinko :arrow:

This content is currently unavailable...

snimicu ovih dana psa mog kuma, izuzetna agresivnost na cuvanju, dovoljno je da neko nepoznat stoji ispred kapije i verovatno se danima ne bi zaustavio...

inace nisam ljubitelj takve agresivnosti, jer to ne smatram dresurom, tako se moze ponasati i obican avlijaner, dovoljno je da ga par dana nervirate kroz kapiju i dresura je zavrsena (y)

vinko :arrow:

This content is currently unavailable...

snimicu ovih dana psa mog kuma, izuzetna agresivnost na cuvanju, dovoljno je da neko nepoznat stoji ispred kapije i verovatno se danima ne bi zaustavio...

inace nisam ljubitelj takve agresivnosti, jer to ne smatram dresurom, tako se moze ponasati i obican avlijaner, dovoljno je da ga par dana nervirate kroz kapiju i dresura je zavrsena (y)

Ne ce bas biti tako,cuvanje prostora nije bas lagana disciplina,pogotovo ako psi nisu od roditelja dobrih,dobrih cuvara.Ono cuvanje pasa koji cuvaju kod Solde je smijesno,ali dobro ako je to njemu dobro onda je i meni.

Izmjeri malo duzinu lajanja tog psa kojeg mi zelis prezentirati,ali da vlasnik nije kod kuce ,ti dolazis nakon sat vremena,bas me zanima koliko ce lajati rezati na stranca ako ovaj dođe ispred kapije i samo sjedne i ne nervira psa nicim.Ako izdrzi 15 minuta,rezući,lajajući,grizući zicu,ako mu bacas hranu,umilno ga zoves ,ako to izdrzi 15 min skidam kapu.Da ti ne pricam sta su sve neki spremni napraviti da potjeraju psa,jer on to jednostavno mora ukrasti iz dvorista,dakle polijeva psa vodom,gađa ga drvljem,kamenčičima,neki cak idu i zesce,cak motornim pilama na psa samo da ga zaplasi,pa jos kad imas kombinaciju da pas napadne tog pomocnika koji je usao unutra unutra ,pa da grize pomocniku rukav skupa sa mrezom od ograde.To bas ne traje nekoliko dana.To se sve cini nekome bez veze neki ljudi placaju da bi mu pas tajkvo sto radio,s druge strane na ulici mora biti stabilan,ponasati se korektno.

Lajanje na nepoznate nepozvane se ne zove agresivnost,vec ostrina ili nepovjerljivost na strance.Agresivan pas je kad ga izvedeš napolje i on zeli izgrist sve sto se krece,cak i predmete bicikle ,bačve.

S druge strane imas pse koji napadaju u svom dvoristi na nesretnika koji je zabunom isao bez laveza, :giggle: .

Saj ima dobre malinoe.U Nisu ima par primeraka u policiji ali sve je to bez velike zustrine.

Snimi da malo vidimo.

Da li bi me mogao netko pozvati na susret kada se testiraju psi za prodaju policiji,prednost Hrvatska.Izveo bi nesto sa kujom ili Presom Canario ,onako da se pamti.