Petite

Belgijski Ovcari-(Chien de berger belge FCI:1.1-15) 2.dio

Recommended Posts

Video...

95646050.jpg

32038735.jpg

g11hd.jpg

Katarina HVALA za ove prekrasne fotografije... pozzz iz Vinkovaca, vidimo se nagodinu na CACIT Beograd.

Koje linije preferirate za ovakav vid rada?

Poštovanje

evo snimke gostovanja HGSS-a u emisiji Kučni ljubimci. U njoj ima priče i o psima i linijama koje prefieriramo u radu. Način na koji mi radimo je drugačiji od "sportaša" jer se traži i dugoročan rad (ponekad i više od 8 sati). Pored toga u video zapisu se nalaze i snimke iz akcija, rada sa helikopterom, skijališta i sl.

svako dobro

chris

Ja bih volio uzgojiti Malino psa koji nema straha pred nicim ,koji ce biti cuvar kao sto je nekada bio Kavkaski Ovcar,koji se ponasa na ulici i među ljudima korekto,i nara vno da je zdrav.

Vinko,cini mi se na ovom snimku da tvoja kuja nema pun zagriz?!?

Da nema,ali napala ga je sa 45 metara,to mi je bilo vazno.Sto se tice toga imam videa gdje grize pun ugriz,ali meni je vazno da ima namjeru da ozljedi osobu a ne da hvata pravilno rukav.Pa znas i sam kakve je ona testove prosla.?

Ja bih volio uzgojiti Malino psa koji nema straha pred nicim ,koji ce biti cuvar kao sto je nekada bio Kavkaski Ovcar,koji se ponasa na ulici i među ljudima korekto,i nara vno da je zdrav.

Pa šta je to problem, ljudi takve uzgajaju već godinama...

Ako je tako ,neka netko snimi psa ili pse da cuvaju u dvoristu,dolaze ljudi i zadrzavaju se 15 minuta,da vidimo koliko ce biti uporan u lajanju,u rezanju,nepovjerljivosti kad pomocnik ili osoba ga uopce ne izaziva,i kad vlasnik nije blizu.To se kinoloskim zargonom kaze da je to agresivan pas.Vec sam postavljao slicne klipove ,pa si upravo ti rekao da te boli glava od takvih glupih video klipova.Nek ti bude.

Cuvara kao nekadasnji Kavkaski Ovcari ima da se na prst jedne ruke moze nabrojati.

Sto se zdravlja tice ,imam ja zdravog muzjaka,kukovi nula,laktovi odlicni,cuva solidno ,sta mu to vredi,jebes takvo zdravlje.Kome treba prestabilan pas.

Peter Maša i Oxi su na FMBB Svjetkom prvenstvu za belgijske ovčare nakon pripretavanja u finalu osvoio 19. mjesto.

Znaci clan kontra ekipe u Hrvatskoj se dobro plasirao.Eto dokaza da se radi sa psima,ali ne samo u Zagrebu.

Ako je tako ,neka netko snimi psa ili pse da cuvaju u dvoristu,dolaze ljudi i zadrzavaju se 15 minuta,da vidimo koliko ce biti uporan u lajanju,u rezanju,nepovjerljivosti kad pomocnik ili osoba ga uopce ne izaziva,i kad vlasnik nije blizu.To se kinoloskim zargonom kaze da je to agresivan pas.Vec sam postavljao slicne klipove ,pa si upravo ti rekao da te boli glava od takvih glupih video klipova.Nek ti bude.

Cuvara kao nekadasnji Kavkaski Ovcari ima da se na prst jedne ruke moze nabrojati.

Sto se zdravlja tice ,imam ja zdravog muzjaka,kukovi nula,laktovi odlicni,cuva solidno ,sta mu to vredi,jebes takvo zdravlje.Kome treba prestabilan pas.

Ovo podvuceno je VRLO bitno u razumjevanju citave price :idea::idea::idea::idea:

Ne mozemo i ne trebamo traziti psa sa svrhom iz 18tog vijeka, a mi ne zivimo u 18tom nego u 21om vijeku. Mozemo za sebe samo, ali NE MOZEMO generalizirati, niti imamo pravo na to.

Gorane :wink::wink:

I uzevsi u obzir gornji post,

da moj pas laje i rezi 15 min dok mi je neko u dvoristu, a ja mu rekla da ide mjesto (sto ce reci da prati sta se dogadja), da ta ista pridoslica uzme makar i soljicu kafe dok mene nema ili sam izadje iz dvorista , bila bi eliminacija direkt tog psa kao cuvara iz mog dvorista (rasni, ne rasni, uopste nije bitno).

A ako nesto ne podnosim,ne podnosim zjalave pse (sreca pa svako ima mogucnost izbora).

Ma i ja postujem svaciji izbor na koji nacin zeli raditi s psom.IPo,Francuski,Belgijski,Ruski Ring,K9,.bocadura 10 ,Saharov.

Ja ne volim prestabilne pse i ne volim da on prati nekog kad netko dođe u dvoriste,nego volim da ga ne primi u dvoriste,da je bucan.Hebiga svatko ima svoje.

Evo prijatelj mi je slozio novu stranicu,stavili smo i mace :giggle: