Bono

Priprema dlake psa za izlozbu

Recommended Posts

moram sad...ubacio se mod dok sam pisala post, ali da objasnim :oops:

semenke se kupuju u prodavnici...nije potrebno trositi specijalno vreme na njih... ne znam kakve veze sa dnevnim meniem ovde treba da imaju, al kad je vec pomenuto...priprema pseceg obroka ekipi u temi dnevni meni ne odnosi vise od 10-15 minuta dnevno...cisto da razbijem iluziju da oni koji pripremaju psima hranu nemaju obaveze... od posla, preko porodice do drugih hobija... ono...normalni smo-majke mi :grin:

oko devojaka, kozmetike i pasa mozda i mozemo da napravimo neku sponu (wasntme) , ali pisalo se o suplementu u ishrani.

vecina pasa jede bez problema dime zacin, a sad, ako kome smeta cimet ili kokos-ne mora da ga stavi-i dalje ce imati ostatak koji je odlican za kozu i dlaku (y)

Da, ja se slažem da je bolje sastaviti domaću a prema nutr. tablicama kombinaciju koja će psu pružiti baš ono što njemu konkretno treba. Međutim, takve stvari se daju na duže staze (kao i suplementi) da bi imale efekta. Problem je kada imate razmaženog psa... koji nije zainteresovan uvek da jede istu količinu hrane... niti istu vrstu hrane. Nekad jednostavno "drži dijetu" i jede pola porcije ma šta da mu daš... bukvalno iz principa. :) Zato, kada je stanje alarmantno, dlaka suva i ispošćena (posle dojenja, posle drastičnog pada imuniteta... posle linjanja...itd.) ja više volim fabričke proizvode jer kada psu dam, pilulicu, tablieticu... ili šta već... znam sa sigurnošću da je progutana i da tako ne odstupam od propisane dnevne doze. A sad da li će mi se pas i dalje prenemagati... izvoditi krive drine... ili pak jesti kao mećava... to ne utiče na unos elemenata koji mu u tom trenutku veoma trebaju.

pa onda mozemo i ovome sto je otvorio temu napisati-idi u pet shop, tamo sve imaju :grin:

ako predlazemo sta je sve dobro davati psu, predlazemo pa neko ce prihvatiti neko nece.

cinjenica je da izgled psa zavisi od njegovog zdravlja i odrzavanja, pa pisemo koje su stvari dobre za zdravlje i koje su posebno dobre ako hocemo da psu "udarimo glanc"

da se opet vratim na ove semenke...ja dajem jednu kasicicu otprilike dnevno... ako izuzmemo aromatnicne sastojke kao sto su cimet i kokos, ostale semenke nemaju nikakvog spec mirisa ni ukusa u toj kolicini kada se pomesaju sa hranom, tako da nema ni problema u prihvatanju od strane psa

Ove semenke su inace dobre za varenje pa jos jedna korist.Smatram da nema potrebe da se melju.Ja posolim u ciniju na vrh pa mora da pojede.

Za dlaku je odlican i suvi pivski kvasac.E sad to je za pse koji nisu probiraci jer potpuno menja ukus hrane.Postoje i tablete vitamina B sa kvascem koje imaju fin miris pa ih ova moja rado jede.

kada su nesamlevene, protrce kroz creva i izadju na drugu stranu u istom obliku. istina je da tako prociste creva, ali to onda ne pomaze nicemu vise osim tom ciscenju. poenta je da pas semenke iskoristi i ne izbaci, i zbog toga se melju, jer nesamlevene ne pruzaju minerale i masne kiseline kojih su pune i zbog kojih se i daju

kuvane gube na vrednosti. najbolje je samleti u mlinu za kafu ili istucati u avanu i to je to. vise omege nece dobiti ni u maslinovom ni u kupovnim preparatima. mlevene semenke lana cak ima da se kupe u dm-u, u pakovanju od mislim pola kg. to moze da stoji, pa nije problem sto je veliko pakovanje, a i nije ni skupo, pa i ako se baci, niko nece propasti

Kad je reč o oporavljanju dlake... mada tema kaže pred izložbu... po meni to je mnogo pre izložbe potrebno početi... no svakako ja sam ustalila neku da kažem "proverenu" kombinaciju:

- Ulje kanadskog noćurka - min. mesec dana pa pauza... pa ponovo, dok ne počne da raste nova dlaka

- Čisti kolagen (onaj za oporavak od sportskih povreda) - na neograničen period (ali ne manje od mesec dana)

- Biotin

Ništa od toga nije dovoljno ako se pas u tom periodu intenzivnije ne iščetkava da se ukloni sva mrtva dlaka i oslobodi koža za rast nove dlake što pre. Takođe, jako pomaže češće kupanje veoma blagim šamponima (sad to zavisi od rase do rase i od psa do psa) uz temeljno masiranje i još temeljnije ispiranje, a pri poslednjem ispiranju dobro je dodati malo jabukovog sirćeta, jer ono uklanja i one najsitnije čestice sapuna koje ostaju na dlaci i posle regularnog ispiranja vodom.

Kad je pas u dobroj kondiciji i kada su mu dlaka i koža zdrave... pred izložbu (nekoliko dana) psa okupam, temeljno iščešljam dok ga sušim (u pitanju je dugodlaki Chow Chow) i kada je dlaka dobro prosušena, nanesem temeljno balzam (iliti "conditioner") u spreju (i to bukvalno sloj po sloj dlake odvojim, naprskam i raščešljam) od glave do vrha repa... dakle SVUDA. Tako tretirana dlaka duuugo ostaje čista, sjajna i ne mrsi se. Bukvalno joj i po mesec dana ne treba ništa sem onog rutinskog češljanja... i izgleda fenomenalno.

Patujko, baš tako...

Jedini je problem (ujedno i nerešiv) ako je dlaka genetski loša-tanka, suva, retka...

Onda joj pomoći nema, niti sa dodacima niti sa redovnim trimanjem/četkanjem i sl...

Tako da, s početka teme, vezano za pšeničnog terr, svi saveti su relevantni, obzirom da niko od nas nije uživo video ili opipao dlaku... loša dlaka se ničim ne da popraviti.

ja pravim prirodni viacutan. viacutan je nesto najbolje i najbrze deluje na dlaku i kozu. viacutan sadrzi zeleni caj,kurkumu,safran i ulje zutog nocurka. sameljem zeleni caj, kupim kurkumu i safran,dodam jos belog luka u prahu i zeolit ali za ljude ne za stoku. posebno dodajem ulje nocurka. zeleni caj pola kasicice, jedna kasicica kurkume i pola k safrana,pola zeolita i pola belog luka u prahu. to se sve izmesa i dodaje u ishranu po pola kasicice na psa od 37kg jednom dnevno sem nocurka koji uz to ide dva puta dnevno. efekat je vidljiv vec za dve nedelje.  mesec dana pa pauza bar 5dana, neko preporucuje po 10dana pauza ali nema potrebe. dobar je i dime zacin ali on ima efekat tek posle dva tri meseca. ovaj recept je idealan za pred izlozbu jer deluje brzo. viacutan je skup za psa kao sto je moj izadje 6000din na mesecnom nivou ovako samo jer je safran skup izadje jedva dve hiljade.

nisam u toku,ovo izmesati i dati psu da pojede ili...?

Zacin se daje tako sta se sastajci samleve i onda svaki dan po jednu lazicu se doda u obrok. Ja znam da ide jedna lazica na dan.

Zdravo, molila bih vas za brz odgovor...Imamo ženku šar peja koja ima 10 meseci, pre nedelju dana smo poslali prijavu za izložbu i uplatili, medjutim ona je počela da se linja....a mi ne znamo da li je dozvoljeno izvoditi psa koji je u linjanju pa bih vas molila da nam odgovorite što je pre moguće...:/ (inače kod njih je to malo jače vidljivo, jer nemaju podlaku )

Zdravo, molila bih vas za brz odgovor...Imamo ženku šar peja koja ima 10 meseci, pre nedelju dana smo poslali prijavu za izložbu i uplatili, medjutim ona je počela da se linja....a mi ne znamo da li je dozvoljeno izvoditi psa koji je u linjanju pa bih vas molila da nam odgovorite što je pre moguće...:/ (inače kod njih je to malo jače vidljivo, jer nemaju podlaku )

uputi pitanje na temi rase, sigurno će ti neko dati savet 

Guest
This topic is now closed to further replies.