Sign in to follow this  
Marko_argus_astor

prvi put na izlozbi

Recommended Posts

pozdrav imam labladora ima 10 mjesici prijavio sam ga za izlozbu sada 30 tog u baru...to ce mu biti prva izlozba,ali on je bas hiper aktivan pa me strah kako ce to da sve prodje ako bi mi neko mogao pomoci sa svojim prvim iskustvom ili ako ima ko kakav predlog dobro bi mi dosao...hvala.....!

Pozdrav svima! Kao prvo moram da kazem da je tema super i da mi je pomogla da shvatim sta se tacno na izlozbama trazi (clap)

Inace sam iz NS-a i imam zenku vipeta staru 16 meseci :)

Sada 15. bice prvi put i meni i njoj da ucestvujemo na izlozbi. Inace kada smo je prijavili za izlozbu, mama i ja smo momentalno krenule da pregovaramo koja ce da bude hendler :P S obzirom da ni jedan jedini put nisam ucestvovala na izlozbi, imam samo 16. godina (Da li ja uopste mogu da budem hendler?? (thinking) ) i 10 od 12 meseci provodim u Budimpesti zbog skolovanja (Dalma maaalo bolje slusa mamu nego mene :oops: ), mama je mislila da je bolje da to bude ona. Medjutim ja sam navalila i do kraja sam ja ta koja ce da trckara po Strazilovu :D

Ostalo nam je jos nedelju dana da usavrsimo stav (pozu, kako da vec nazovem), dozvoljava da joj se pregledaju zubi, lepo ide uz nogu, a i veoma je mirna u drustvu kako pasa tako i ljudi, tako da sa njom apsolutno nema problema.

Jedva cekam izlozbu, i iako se pomalo brinem na sta ce to liciti, nadam se pobedi (a verujem i Dalma) :D

Da li mozda imate neki predlog kako da naucimo stav i da gleda u jednu tacku a ne oko sebe?

Andjela :)

Ako je vise vezana za tvoju mamu,onda je i bolje da je ti hendlujes,a mama da je doziva. Isto tako kada je postavis u stav,mama nek je doziva i nek joj pokazuje omiljenu igracku...

Zanima me koliko godina moze imati handler za izlaganje psa?Da li npr. ja ako imam 14 god ne moram da se prijaim u Junior handler-u nego da izlazem psa kao i odrasli? (thinking)

Pomoziteee (wasntme)(wasntme)

Zanima me koliko godina moze imati handler za izlaganje psa?Da li npr. ja ako imam 14 god ne moram da se prijaim u Junior handler-u nego da izlazem psa kao i odrasli? (thinking)

Pomoziteee (wasntme)(wasntme)

Pa ti si u prednosti u odnosu na nas starije vodice :wink: ,mozes ucestvovati u regularnom takmicenju,a mozes se prijaviti i za JH.

Hvala (y):oops:

A kada se u prijavi za psa upisuje pas,tamo gde bise ODGAJIVAC- ako on slucajno nema odgajivacnicu nego se bavi psima onk. da li se stavlja njegovo ime jer je on bio prethodni vlasnik ili ne?

I kada se dolazi do prijemnog centra na izlozbi da li se odgovara puno ime psa(Aldebaran od Brestovaske Eli) ili nadimak?

Nadam se da ste me razumeli (rofl)

Hvala unapred! (nod)(nod)

Pa valjda odgajivač ima ime pa se upisuje ime odgajivača i mesto iz koga je.

On je odgajivač a prvi vlasnik si ti ako pre tebe neko već nije bio vlasnik ne računajući odgajivača.

Upisuje se puno ime psa, ono što piše u rodovniku. Nadimak se ne piše.

Ime odgajivaca je ime onoga ko je psa odgojio od rodjenja do predaje prvim vlasnicima. To moze biti ime odgajivacnice ili fizickog lica.

U prijavu upisujete ime psa kako je napisano u rodovniku, i nista osim toga.

Na izlozbama, u ringovima gde se psi ocenjuju, psi se prozivaju po kataloskom broju a ne po imenu. Kataloski broj je ono sto dobijete na izlozbi i drzite zakaceno za vasu levu stranu tela, i on mora da se slaze sa brojem koji stoji u katalogu.

Nadam se da je jasnije.