del Absinthium

Srpski Trobojni gonic

Recommended Posts

Pozdrav prijatelju.Meni licno je drago sto si se javio i postavio slike od naj lepse rase gonica. Interesuje me kiliko ih imas i sta sa njima lovis.

Imam 2 kuje i 2 kera sa kojima lovim,imam jednu kujicu od 8,5 meseci i jedno stene od skoro 2 meseca.Teren oko mesta gde zivim je raznovrstan i bogat rznovrsnom divljaci,tako da sa trobojcima lovim sve od zeca pa do divlje svinje.Kod nas je misljenje lovca da e dobar ker onaj koji goni divlju svinju,a ja mogu da kazem da merilo kolko je dobar neki gonic je to koliko dugo goni zeca.Znaci svi moji psi su obuceni da gone divlju svinju ali izuzetno gone i zeca i lisicu....

003294586-big.jpg

003294588-big.jpg

002961947-big.jpg

Pozdrav Stankosi, gde si na Staroj planini prema Pirotu ili Knjazevcu, imas fine pse, kako prolazis s vukovima?

Trebao si da me pitas kako vukovi prolaze samnom... :D

Salu na stranu,hvala bogu nemam probleme sa vukovima, a ima ih mnogo...Inace sam iz Pirota,i uvek u lov vodim 3-4 psa,tako da sam imao prilika kada su se vukovi povlacili ispred mojih pasa.Sada kad sam uvezo i istocno sibirske lajke iz Finske,jos manje cu se plasiti vukova...

Pozdrav!

EEE, u Pirotu sam bio u vojsci, tu stalno prolazim, imam kumove u Dimitrovgradu, a i neke drugove po Pirotu. Jesi li bas iz Pirota ili neko selo pored, ja sam iz Nisa. Iz okoline Pirota ( Selo Sumlje ) sam uzeo svoju prvu kerusu, pozdrav pa se mozda vidimo.

Kad sam isao na streliste iz kasarne primetio sam jedno dvoriste gde je bilo nekoliko pasa, bilo je nekih odlicnog eksterijera, ako znas o kojim psima pricam znas li kakvi su u radu

EEE, u Pirotu sam bio u vojsci, tu stalno prolazim, imam kumove u Dimitrovgradu, a i neke drugove po Pirotu. Jesi li bas iz Pirota ili neko selo pored, ja sam iz Nisa. Iz okoline Pirota ( Selo Sumlje ) sam uzeo svoju prvu kerusu, pozdrav pa se mozda vidimo.

Kad sam isao na streliste iz kasarne primetio sam jedno dvoriste gde je bilo nekoliko pasa, bilo je nekih odlicnog eksterijera, ako znas o kojim psima pricam znas li kakvi su u radu

Da,bas sam iz Pirota ali u okolini Pirota nema sela sa imenom Sumlje.

A da ti kazem pravo,ja i neznam nekog iz tog kraja prema strelistu da ima tako dobre pse...

003313175-big.jpg

003313180-big.jpg

003313178-big.jpg

003313181-big.jpg

Da,bas sam iz Pirota ali u okolini Pirota nema sela sa imenom Sumlje.

Skrenes za Sukovo prema Zvonce, ide se dolinom Jerme, dodjes do nekog manastira ( mislim da se zove Poganovski ) sa leve strane imas put koji pocinje da se penje u planinu, ides jedno 2 kilometra i na jednoj visoravni nekih desetak kuca, i u njima 5 coveka i niko nisakim ne razgovara, a kad sam pitaoo za to selo u Pirot jedni su me slali u Babusnicu, jedni prema Knjazevac a selo na nekih 20 km od Pirota. Cisto da znas ako te neko pita gde je.

Dvoriste je sa leve strane kad ides iz grada, bas pored ulice, koliko se secam mozda nekih 500m ispred nadvoznjaka, bilo je par srpskih gonica ali koliko sam primetio malo jace dlake i par trobojaca,

Zdravo Dark.Svija mi se tvoi pas.Na kakvo lovish s nim.Evo slika na edna emigrandka u bugarske.Kako ti izgleda.Izvinim se na sve za moi srubski jezik :D .Pozdravi na sve ljbitele ovoj rase!

003166399.jpg

003164922.jpg

Stankosi :arrow: Moram da te pohvalim stvarno lepi kerovi, ali sto je jos vaznije radni i svestrani. Puno uspeha u daljem uzgoju i lovu.

Pozdrav!!!

Mogu samo da kazem,hvala!

Trudim se da moja linija bude sto radnija,i trobojce gledam samo kao lovne pse,a nikako kao pse za izlozbe i kao domace ljubimce.Nista mi ne znaci ako je neki pas mnogo lep i exterioran a u lovu je nula.Raduje me to sto i pokolenja koja ostavljaju moji psi daju takve rezultate.Od nacina obuke i terene na kome se lovi a normalno i od lovca koji ga obucava i zavisi kakav ce gonic biti...

Pozdrav i od mene!

Stankosi cestitke i od mene, ako su zaista dobri na terenu kao sto si rekao onda stvarno imas cime da se ponosis. Ja takodje negujem tu radnu liniju i za sada mi ide dobro svi ovi tri kera koje imam su veoma dobrog radnog potencijala, njima najivise lovim na prvom mestu lisice a i d.svinje.I dugo posto drzis trobojce interesuje me koji su tvoji komentari a i ostalih posetioca foruma o mojim trobojcima.

Jos jednom pozdrav svima.

Stankosi cestitke i od mene, ako su zaista dobri na terenu kao sto si rekao onda stvarno imas cime da se ponosis. Ja takodje negujem tu radnu liniju i za sada mi ide dobro svi ovi tri kera koje imam su veoma dobrog radnog potencijala, njima najivise lovim na prvom mestu lisice a i d.svinje.I dugo posto drzis trobojce interesuje me koji su tvoji komentari a i ostalih posetioca foruma o mojim trobojcima.

Jos jednom pozdrav svima.

Obicno ne komentarisem slike,dok me neko ne pita i zato nisam nista napisao do sada.Normalno da mi se dopadaju i cak sam primetio da jedan ker ima dosta slicnu glavu sa jednim od mojih.Ne samo da sam ja primetio,vec su mi se javili i neki prijatelji i rekli isto..

Nego kao sto vidite na forumu imamo jednog komsiju iz Bugarske,i cudno da niko nije nista rekao o njegovj kerusi.

U pravu si Stankosi, nije lepo sa nase strane da naseg novog prijatelja iz Bugarske ostavimo na "cedilu" i da ne prokomentariseno njegovog kera. Evo moje misljenje.

Plamen mislim da je tvoja kera dosta dobar primerak srpskog trobojnog gonica. Iz ovih slika ne vidi se nesto bas najbolje ali jasno se vidi da je malo "probila" ogrlicu. Medjutim ni to nije vazno ako ona ispunjava tvoje zahteve u lovistu. Ne znam sta jos drzis od gonica, ali ako si se opredelio za ovu pasnimu mogu ti reci da uopste nisi pogresio i da ces sa njima uzivati u buducim lovovima.

U pravu si Stankosi, nije lepo sa nase strane da naseg novog prijatelja iz Bugarske ostavimo na "cedilu" i da ne prokomentariseno njegovog kera. Evo moje misljenje.

Plamen mislim da je tvoja kera dosta dobar primerak srpskog trobojnog gonica. Iz ovih slika ne vidi se nesto bas najbolje ali jasno se vidi da je malo "probila" ogrlicu. Medjutim ni to nije vazno ako ona ispunjava tvoje zahteve u lovistu. Ne znam sta jos drzis od gonica, ali ako si se opredelio za ovu pasnimu mogu ti reci da uopste nisi pogresio i da ces sa njima uzivati u buducim lovovima.

Drago mi e da cuem da sam novog prijtelj iz Bugarske! Hvala! :) Znam da nisam pogresio.Tigra ima 1 godina,a mogu da kazem da e gotva za vodnje u lov.Pozdrav!

Drago mi e da cuem da sam novog prijtelj iz Bugarske! Hvala! :) Znam da nisam pogresio.Tigra ima 1 godina,a mogu da kazem da e gotva za vodnje u lov.Pozdrav!

Plamene,dali bi mogao da postavis neku drugu sliku od tvoje kuje,mislim da je snimljena iz loseg ugla,i ako mozes da kazes kakva je u radu.

Pozdrav!

Plamene,dali bi mogao da postavis neku drugu sliku od tvoje kuje,mislim da je snimljena iz loseg ugla,i ako mozes da kazes kakva je u radu.

Pozdrav!

Slazem se, ako moze iz profila!

Pozdrav!!!

Zdravo Stankosi! Postavio sam sliki.Pitao si kak e u radu.Pa zelim da pisuvam ,ali mi e vurvo tezko,sve razumem sta pricate,meni e tezko da pisuvam na srubski ,a imam sta da kazem.Super e u radu za tij edna godina koij ima e super.Na trag ide na sve ,na zaeca,lisica,sarna,prase.Mislim da skoro videti i slika s nekim zivitno koij e ubito na Tigra.Pozdrav!

003359441.jpg

003359464.jpg

003359498.jpg

Zdravo Stankosi! Postavio sam sliki.Pitao si kak e u radu.Pa zelim da pisuvam ,ali mi e vurvo tezko,sve razumem sta pricate,meni e tezko da pisuvam na srubski ,a imam sta da kazem.Super e u radu za tij edna godina koij ima e super.Na trag ide na sve ,na zaeca,lisica,sarna,prase.Mislim da skoro videti i slika s nekim zivitno koij e ubito na Tigra.Pozdrav!

003359441.jpg

003359464.jpg

003359498.jpg

Plamene,nemoj da se plasis da nema da te razume neko...

Pisi kako ti je najlakse,moze i na Bugarskom a ja cu posle tebe da prevedem sve...

E ove slike mi se dopadaju...

Pozdrav!

linija ti je vec cista, nema peti prst na zadnjim nogama, bistar pogled tamno oko fina glava, nadji joj dobrog kera i eto finih trobojaca :)

E druze ovo je vec nesto. Iz ovih slika koje si postavio mnogo se bolje vide kvaliteti i gradja keruse.Puno uspeha u daljem radu sa trobojcima.A evo jos jedne slike

.]<a  href=%7Boption%7Dhttp://img238.imageshack.us/img238/3618/liskoau5.jpg' alt='liskoau5.jpg'>

Shot with F13 at 2007-07-05

Stankosi,Dark,bracailic drago mi da cuem sve sto ste rekli za Tigra.Super e da kazete da e kvalitetna vie.Ona e vasha rasa vi to naj bolje znate.Hvala!Ij zelim i na vas puno uspeha u lov i kinologija! Pozdravi iz Bugarske!

Malisa na trecoj (mislim da je isti i na pretposlednjoj slici) ce da bude pravi lepotan, samo ga dobro ocuvaj, I ja sam ostavio jedno musko stene za mene, trebalo bi da ga slikam ovih dana, preskace mi ogradu od metar i po i izlazi iz boksa bez problema, sad je vezan, stra me da ga ne kupi neko za dzabe,

@ stanosikako su lajke podnele ovu vrucinu