del Absinthium

Srpski Trobojni gonic

Recommended Posts

pozdrav svima.

drugar za tvoje pitanje ne verujem da neko ima odgovor. Ko zna šta je pravi razlog tome??????

Evo ja ću opet da postavim jednu slučicu jer ne znam zašto ih na ovim stranicama nema.

drugari.jpg

Srecna nova godina svim goniclijama,zelim vam puno uspeha u lovu i puno zdravlja vama i vasim ljubimcima.

Sale dobro nam dosao (handshake)

Koi je ovo stenac na drugoj fotografiji i od koih je pasa.

pozdrav trobojdžijama širom sveta.

Pa kako ste prošli sa svojim lepotanima u lovu. Ja mogu da se pohvalim malo jer je ova sezona bila dobra.

A evo odavno niko nije stavio neku sličicu pa ću ja to uraditi

jovana.jpg

Hvala brate!Hvala ni svi sto ste pisali da vi se svija Astra.Astra e kopie u eksterioru na njein otac Astor,koji sam kupio iz Vrnjačka Banja.A covek se zove Dragan Veljic-Velja

Astor e imao oko 60 dana kada je dosao u Bugarske.Ostenjen e 26.05.2007g.Njegov broj iz rodovnika je JR 73896 Stg.Do sada ima tri legla iz njega i Tigra,koq sam kupio iz Pirot,ali nista nemogu da kazem o njoi.A na ovoj sliku je Astor i njegov sin iz prvo leglo koji se zove Arap.U levo na sliku je Astor.

cf5444d3027c.jpg

Pozdrav!!!

POZDRAV svim dobronamernim ljudima da li neko ima kontakt od Dragana VEljica Velje,najpre bih zamolio Plamenog ako moze da mi odgovori posto sam citao da je imao kontakt sa gospodinom Veljom,a i ostale

Pozdrav svim posetiocima

Evo malo da pomognem.

Druže Miljkoviću ja mislim da Velja nije promenio br.0641253660.

a malo sam tražio ranije slike i našao sam jednu meni dragu... pa da se pokaže šta se nekada od goniča imalo.Pozz

41510163.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Pozdrav svim posetiocima

Evo malo da pomognem.

a malo sam tražio ranije slike i našao sam jednu meni dragu... pa da se pokaže šta se nekada od goniča imalo.Pozz

Pozdrav svim posetiocima

Evo malo da pomognem.

bravo Plamene.... svaka čast napreduješ krupnim koracima...a i sa šarenma...

jedva čekam da vidim kakvi će štenci ispasti iz tvoje kombinacije. Puno sreće.

evo da osvežimo malo stranice.

kucuca.jpg

bravo Plamene.... svaka čast napreduješ krupnim koracima...a i sa šarenma...

jedva čekam da vidim kakvi će štenci ispasti iz tvoje kombinacije. Puno sreće.

evo da osvežimo malo stranice.

Hvala brate!E specialno za tebe i kolega ,,mijkovic,,!

TIGRA koja ima 40 dana.

c21235acb526.jpg

840841607d90.jpg

d693ee43008e.jpg

Dobar dan,

obraćam Vam se sa jednom molbom. Veliki sam ljubitelj i poznavalac rasnih pasa i već godinama iz hobija skupljam razglednice istih. Do sada sam skupila razglednice od preko 400 različitih rasa, neke od njih su jako retke. Mnoga kinološka društva širom sveta su me podržala i poslala mi razglednice od rasa koje oni uzgajaju.

Mojoj kolekciji nedostaje nekoliko razglednica rasnih pasa sa Balkana, između ostalog i razglednica srpskog trobojnog goniča. Stoga i moje pitanje upućeno Vama, da li posedujete razglednicu navedene rase? Ukoliko da, da li možete da mi pošaljete jedan primerak (moguće na adresu u Srbiji ili u Nemačkoj)? Ukoliko je odgovor negativan, da li možete da me uputite na neke druge osobe i društva koja bi mogla da mi pomognu u vezi sa tim?

Ukoliko se razglednica plaća ili zbog slanja nastaju neki troškovi, plaćanje nije problem.

Pisala sam kinološkim savezima u Srbiji, Hrvatskoj, Crnoj Gori i Bosni, ali nisam dobila nijedan odgovor.

Meni bi to puno značilo i zahvaljujem se unapred svima na informacijama!

Srdačan pozdrav iz Nemačke,

Brigitte

Postovani,

Veliki sam ljubitelj svih pasa, ali vrlo malo znam o srpskim gonicima...

Da li mi mozete reci koje sve vrste srpskih gonica postoje?

Ja znam za podjelu na:

1.Srpski (balkanski) gonic

2. Posavski

3. Trobojni

DA li se radi o razlicitim vrstama i koja je osnovna razlika?

Pored svega bi me zanimalo da li je ok drzati te pse u stanu i NE KORISTITI ih za lov?

NAdam se da nisam previse dosadan sa pitanjima!!!

Pozdrav

http://www.youtube.com/watch?v=xibZN1ug ... e=youtu.be

Molim Vas dajte mi svoje misljenje u vezi ovog mladog "trobojca". Naime, stene sam dobio na poklon i sad ima 2m i 12 dana..pa eto koliko sam primjetio ovo je krizano sa skroz nekom drugom pasminom jer je exterijer totalno drugaciji, dakle krizani trobojac. Tek sad je poceo da dobija kafenu boju po zadnjim nogama i pomalo u šarama na prednjim, uši su veoma kratke a i na čelu je bijela linija skroz tanka.

Hvala puno :|:|:|:|

Postovani,

Veliki sam ljubitelj svih pasa, ali vrlo malo znam o srpskim gonicima...

Da li mi mozete reci koje sve vrste srpskih gonica postoje?

Ja znam za podjelu na:

1.Srpski (balkanski) gonic

2. Posavski

3. Trobojni

DA li se radi o razlicitim vrstama i koja je osnovna razlika?

Pored svega bi me zanimalo da li je ok drzati te pse u stanu i NE KORISTITI ih za lov?

NAdam se da nisam previse dosadan sa pitanjima!!!

Pozdrav

Svi psi pripadaju jednoj vrsti. Podeljeni su na rase (pasmine) pa pretpostavljam da ste hteli pitati koje rase Srpskih gonica postoje.

Srbija ima dve priznate rase od FCI a to su srpski i srpski trobojni gonic. Kod jednog broja ljubitelja nalazi se i Zuti gonic koji nije priznata rasa.

Posavski, Istarski Ostrodlaki, Istarski kratkodlaki su priznate Hrvatske rase gonica. Osnovne razlike izmedju ovih pasmina cete naci u njihovim standardima.

Kao i vecina rasa, i gonici su prilagodljivi dosta, mogu ziveti u stanu uz redovnu setnju i fizicke aktivnosti.