del Absinthium

Srpski Trobojni gonic

Recommended Posts

Kraj sezone na divlje svinje. Dok smo se probijali po velikom snegu i malo zastali da osmotrimo šta je gde i da li ima tragova, škljocnuo sam jednu sličicu. Nije nešto ali lepo je postaviti nove slike na ovoj stranici.

Svi koji ste postavili ovde po koju sličicu trobojaca ,moje čestitke i puno sreće u radu sa možda naj lepšom pasminom goniča.

slikabt.jpg

pozdrav svim posetiocima ovih stranica a naročito mom prijatelju Neši i njegovim trobojcima.

Pa kako će mo druže sada ?????

Kraj sezone sada nam ostaje samo prisećanje kako je sve proteklo. No idemo dalje evo jedne sličice ja i Lisko na omiljenoj destinaciji za lisice.

balkanl.jpg

pozdrav,

teren je dosta jak, pretežno je kamenit i od rastinja je niska grabštar. Ali ne vidi se na ovoj slici kompletan već deo. tako da na ovom terenu dolazi do izražaja spremnost goniča i njegov nos.Ja sa mojima tu nemam problema ovaj na gornjoj slici Lisko kada nadje lisicu bez 2 sata je ne pušta, takodje i zeca.

A evo koje slike i od mog matorca.

starac.jpg

Pozdrav druze,ne treba raspravljati o kvalitetima tvojih pasa jer rezultati sve govore ono sto mene interesuje ako moze da se poredi je kako utice kamenjar i tezak teren na ostale rase sa prostora bivse Juge, tj.da li je vidljiva izdrzljivost gonica po kamenjaru npr. meka noga posavca u odnosu na baraka,slabije javljanje traga baraka od trobojnog,manjak ostrine trobojnog od planinskog ili slabiji njuh i pracenje starijeg traga pojedinih rasa ili pak gon zeca kada skace s kamena na kamen ili je to po tebi zavisno od psa a ne od rase i tipa......poz.

Veliki pozdrav za tebe Aco. Lepo vreme pa se ne može stići svuda, poslovi se otvorili na sve strane.

u vezi tvog komentara dosta je teško bilo šta reći ne podcenjivati ostale rase goniča. Ali neko MOJE mišljenje u vezi svega toga je sledeće

svaka pasmina i jedinka je priča za sebe ali gledajući način lova i zahteva koje imamo od pasa natera nas na pojedinu pasminu više da favorizujemo od druge. Kamenjar je skoro najteži oblik terena, čak i najspremniji pas može se na njemu povrediti, prednost dajem malo sitnijim i lakšim goničima, mi barake ovamo nikada nismo u nekom broju imali, imali su par komada i veoma veoma loše su radili tako da se nisu dugo zadržali. Za sada medju mojim lovcima i dalje je na nekoj odskočnoj dasci planinski gonič iz više razloga. To je izdržljivost, pamet, miran pas, teško stradaju i poslušni su prilikom lova i vodjenja, a i druga stvar je u pitanju jer najstariji lovci kažu da su svu vrstu divljači lovili sa garovima tj.njima dok nisu na naše prostore došli posavci i lovci su preko hleba hteli pogaču. U mom kraju gde ih je bilo baš dosta izgubili su se ali verujem da će se ponovo vratiti u većem broju, Naš naj bolji svinjar i u regionu mogu da kažem je PACKO, garov koji je nadaleko poznat i pripada toj staroj liniji.

posle njih su posavci, trobojci i poneki srpski gonič.

Odgovor nije kompletan jer me zezaju ove veze ali ova tema je veoma velikog spektra za diskusiju pa tako bih voleo da čujem i ostala mišljenja posetioca ovih stranica, i naravno ne podcenjujući ni jednu pasminu izesite svoje mišljenje i svoja terenska iskustva.

flisko.jpg

Pisem pola sata o temi i zapazanju svih rasa i onda kad treba da izbaci odgovor trazi mi podatke i logovanje pa onda naravno izbrise i odgovor !!!! ZBOGOM !!!

Mogo si mnogo toga da naucis ali ne mogu opet da pisem,evo par slika a neke od njih su slikane bas poodavna dok sam experimentisao i cuvao sve rase gonica sa ovih prostora tako da mogu govoriti na osnovu iskustva sa ovim rasama a ne po pricama i knjigama

21420158.jpg

fotografija0716.jpg

klinton.jpg

Uploaded with ImageShack.us

mt9x1f.jpg

sasap.jpg

10019905.jpg

pozdrav aco prijatelju stari (handshake)

da ti iskreno kažem ne mogu da ocenim naj naj naj bolje mutna je ova slika ne vidi se bas najjasnije :grin: :grin: :grin:

ali imam nešto slično ovome još od pre neku godinu malo se i liče

samnh.jpg

ha ha ha eee sad si me bas iznenadio :grin: nemogu da verujem i svaka cast (clap) mislio sam da je neko srodstvo jer i tvoji imaju jacu belinu ali nisam ni pomislio da si ti vlasnik (clap) (y) jos sam na fejsu komentarisao da i moj drug ima iste takve i da je mesto poznato po trobojnim gonicima :giggle: (rofl)

Cestitam druze na prinovi,neka su zivi i zdravi i da te sluze kao i ovi do sada (y) slika devojcice u narodnoj nosnji sa trobojnim je jedna od najlepsih koju sam video do sada i samo mozemo da ucimo od tebe kako se voli i postuje ono sto imamo (clap)

hvala druže Aco Vidi se odmah da ceniš rad, poštuješ kultruru i tradiciju. Očekujem na temi planinski gonič tvoje slike na ovakvu temu.

a evo mužjaka koji se meni naročito dobao ali....

trobojac.jpg

Cestitam druze na prinovi,neka su zivi i zdravi i da te sluze kao i ovi do sada (y) slika devojcice u narodnoj nosnji sa trobojnim je jedna od najlepsih koju sam video do sada i samo mozemo da ucimo od tebe kako se voli i postuje ono sto imamo (clap)
takođe pridružujem se čestitkama na prinovi

KINOLOŠKI DRUŠTVO „GRABOVICA – PEKOM“ iz Valjeva u saradnji sa CENTROM ZA OČUVANJE AUTOHTONIH RASA

organizuje

II SPECIJALIZOVANU IZLOŽBU AUTOHTONIH RASA PASA – PISAR II u SUBOTU, 11. jun 2011.na DIVČIBARAMA

SUDIJE:

Dr Milivoje Urošević

Borivoje Joksimović

Radivoje Tomašević

PROGRAM IZLOŽBE (subota, 11. jun 2011)

8,00–10,oo – Uvođenje pasa

10,oo - 10,15 – Otvaranje izložbe

10,15 – 14,00 – Ocenjivanje pasa

14,00 – 14,30 – Proglašenje pobednika

USLOVI IZLAGANJA:

Na izložbi se mogu izlagati svi psi autohtonih rasa (srpski pastirski pas, šarplaninac, srpski gonič, srpski trobojni gonič, srpski žuti gonič), koji imaju rodovnik izdat od KSS-a ili rodovnik izdat od inostranih kinoloških organizacija priznatih od FCI-a. Psi rase žuti gonič koji ne poseduju rodovnik mogu se prijaviti radi evidentiranja i merenja na sam dan izložbe.

Ne mogu se izlagati: slepi i gluvi psi, visoko skotne kuje, kuje u teranju, psi čiji su vlasnici pod disciplinskom kaznom. Psima koji ne poseduju potvrdu o vakcinaciji protiv besnila i zdravstvenom stanju neće biti dopušten ulazak u izložbeni prostor.

Upisnina za psa iznosi 1000 dinara. Za prijavu dva i više pasa kontaktirati organizatora.

Uplatu izvršiti na žiro račun br. 290-16203-34 Univerzal banka a.d. sa naznakom „za izložbu pasa“. Prijave bez dokaza o uplati neće biti uvrštene u katalog.

Prijava za žute goniče je besplatna.

Prijavu sa dokazom o uplati poslati na adresu: Kinološko društvo „GRABOVICA-PEKOM“, Sinđelića blok 46/1, 14000 Valjevo ili na e-mail kdgrabovicapekom@yahoo.com

KRAJNJI ROK ZA PRIJAVU JE 3. JUN 2011

Informacije o izložbi i prijavi mogu se dibiti na telefon: 064/417 92 70

Centar za očuvanje autohtonih rasa u saradnnji sa Kinološkim društvom „GRABOVICA-PEKOM“ organizuje u petak 10. juna 2011. (dan pre izložbe).

>>SEMINAR<<

- Elementi procene eksterijera -

PROGRAM SEMINARA (petak 10. jun 2011)

15,oo – 17,oo – Osnovni principi procene eskterijera pasa

17,oo – 17,30 – Pauza

17,30 – 18,3o – Principi procene eksterijera pastirskih pasa

18,30 – 19,30 – Principi procene eksterijera goniča

19,30 – 20,00 – Diskusija

Predavači:

Dr sci.vet.med Milivoje Urošević, međunarodni kinološki sudija

Dr vet.med Darko Drobnjak, međunarodni kinološki sudija

Kotizacija i prijava za seminar:

Kotizacija za seminar iznosi 3700 dinara i može se uplatiti na žiro račun br 265-1630310005436-06 kod Rajfajzen Banke sa naznakom „za seminar divčibare“ ili na sam dan seminara.

Svi učesnici seminara dobijaju knjigu „EKSTERIJER PASA-osnove procene“, prezentacije i štampani materijal sa seminara.

Informacije u vezi seminara i prijave za seminar mogu se dobiti na telefon: 066/910 95 54 ili putem e maila: coarbeograd@gmail.com

Smeštaj:

Za učesnike seminara koji sutra dan učestvuju na izložbi smeštaj mogu rezervisati u hotelima Hotelijarko ugostiteljskog društva Vujić na Divčibarama.

Informacije u vezi smeštaja na internet prezentaciji http://www.vet.bg.ac.rs/~kinoloska/imag ... a_sajt.pdf