del Absinthium

Srpski Trobojni gonic

Recommended Posts

Drugo ni jedna rasa gonica nije odredjena samo za lov divljih svinja, vec u jednoj rasi imas linije u kojima se forsira divlja svinja i linije u kojima se forsira zec (svinjarske i zecarske linije pasa)a imas i one koji gone svu dlakavu divljac

Da tako sam i milio odprilike.

Mislim da je ipak pored sprskog g. i posavca trobojac malo odskace nabolje od njih. Forsirana uzgojna linija trobojca na svonju je po meni bila naj, ali ipak ne mora da znaci.... :?

PS Mare izvini za pogresno oslovljavanje,navikao sam da govorim (pisem)

onako. :oops:

Pozdrav sa Homolja. Marko dao si jedan odlican komentar sto se tice gonica i njihovoj upotrebi u lovistu.Svaka cast druze vidi se da poznajes ovu materiju. Evo jedne slicice mojih trobojaca sa kojima ja lovim.<a  href=%7Boption%7Dhttp://img408.imageshack.us/img408/6821/trobojciev2.jpg' alt='trobojciev2.jpg'>

Pozdrav sa Homolja. Marko dao si jedan odlican komentar sto se tice gonica i njihovoj upotrebi u lovistu.Svaka cast druze vidi se da poznajes ovu materiju. Evo jedne slicice mojih trobojaca sa kojima ja lovim.<a  href=%7Boption%7Dhttp://img408.imageshack.us/img408/6821/trobojciev2.jpg' alt='trobojciev2.jpg'>

Pozdrav, i srecan Bozic svima koji slave!

Ja sliku vidim i psi su lepi nema sta.Nisam neki strucnjak ali vidim da imaju dobru dlaku,to mi je prvo zapalo u oci!

A kada je hajka? Koji psi ce ici u lov (rase)?

Ilici sad sam video sliku Djomla mi je poslao na mail, ne znam iz kog razloga ali ja pola slika na forumu ne vidim! :evil:

Sta reci lepi kerici pune ogrlice cisti ko suza, cuvajte ih i uzivajte u lovu snjima.

Ako imate jos slika bilo bi lepo da i mi malo vidimo. :D

Pozdav!!!!

Pozdrav. Naj pre da odgovorim za hajku koja je 13.01.2007, godine i odrzace se na prostoru lovackog udruzenja "Jovan Serbanovic" Zagubica. Teren gde ce se ici je najverovatnije potez od Zagubice prema naselju Laznica. Teren je fenomenalan za ovakvu manifestaciju.A sto se tice slika gonica naravno da ih imam jos, ali bice ih drugom prilikom.

Ovom prilikom zeleo bih da pokazem i mog treceg gonica,kojeg sam tokom lova 2006 godine izgubio, ali sam ga nedavno pronasao. Pozdrav svima!!!<a  href=%7Boption%7Dhttp://img118.imageshack.us/img118/3913/lisko5mq.jpg' alt='lisko5mq.jpg'>

Gde ste drugari,zasto vas nema??? Ima li jos nekog strasnog ljubitelja ove pasmine osim mene. Pa dobro ako nema onda cu ja morati da stavim jos jednu slicicu mojih gonica.<a  href=%7Boption%7Dhttp://img259.imageshack.us/img259/6401/l47resizewq6.jpg' alt='l47resizewq6.jpg'>

Golden Sorce :arrow: Hvala na informacijama i ako imas predstavi nam jos neke pse.

:arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: CAC, CACIB,BOB

IMG_0091.jpg

:arrow:

IMG_0211.jpg

:arrow: II PAROVI

IMG_0214.jpg

Mare evo malo da se pohvalim,ovo je ekipa za Euro Dog Show .

Svaka cast Astor super izgleda nema sta pravi predstavnik svoje rase!

A ko je ova kuja sa njim?

Da ne znas mozda sta je bilo kod srpskih gonica posto sam ja ovaj cacib morao da propustim?

Pozdrav i sve cestitke za uspeh!

fiksideja :arrow: Hvala u Veljino ima ,al bez hendlera nista :wink:

Svaka cast Astor super izgleda nema sta pravi predstavnik svoje rase!

A ko je ova kuja sa njim?

Da ne znas mozda sta je bilo kod srpskih gonica posto sam ja ovaj cacib morao da propustim?

Pozdrav i sve cestitke za uspeh!

:arrow: Mare prva u VI FCI gru. je Srpski gonic iz Bosne neznam ime , ima u ZOV-u.

A ova kujica je Viktorija -Vidra od Veljinih pasa, inace to ce biti par za EURO DOG SHOW, :wink:

Svaka cast Astorovom vlasniku i moji pozdravi njemu. Covek stvarno ima cime da se ponosi,to je pravi predstavnik trobojaca.Pravo je blago imati ovakvog gonica u svome vlasnistvu, i jedno pitanje da li sa njime ide u lov i kako se pokazao kao gonic.

Svaka cast Astorovom vlasniku i moji pozdravi njemu. Covek stvarno ima cime da se ponosi,to je pravi predstavnik trobojaca.Pravo je blago imati ovakvog gonica u svome vlasnistvu, i jedno pitanje da li sa njime ide u lov i kako se pokazao kao gonic.

:arrow: Ja koliko znam da je sa 6 meseci u nekom gateru terao svinju, Velja ga je odveo cisto da se navikne a on kao da je to radio ceo zivot ,

On ovako na slikama izgleda miran i blentav , al da vidis kad poludi skoro neki rot nesto nasrtao na njega , jedva ga odvojili.... :twisted: :twisted:

jedno pitanje da li sa njime ide u lov i kako se pokazao kao gonic.

Bila pre neki dan jedna utakmica pasa gonica ovde u okolini Vrnjacke Banje.Od 16 pasa,samo jedan nista nije uradio tj. nije lanuo za 8 minuta koliko je proveo u gateru.A taj jedan je upravo CH.Astor :!: Koliko sam ja upucen,gonic da bi postao sampion u lepoti,mora da ima polozen IUO,a on ocigledno nema nista urodjeno,tako da se samo nagadja gde je on to polozio,otprilike za nekim kafanskim stolom :?

E sad ja imam pitanje za sve odgajivace i ljubitelje gonica.Da li vise volite da imate lepog ili lovnog psa :?:

E sad ja imam pitanje za sve odgajivace i ljubitelje gonica.Da li vise volite da imate lepog ili lovnog psa

Cilj (bar po mom vidjenju) u odgajanju gonica je upravo spoj ove dve karakteristike.

Normalno bi bilo da svako ko uzima gonica uzima ga da bi ga koristio za rad na terenu terenu, znaci to bi trebala biti primarna stvar (rad na terenu) oko koje svaka polemika nema nikakvog znacaja. Naravno lepo je videti i lepog psa to svakako stoji, ali lep pas koji nema osnovnu karakteristiku svoje rase to je cista tragedija i antireklama rase. To ti je Dragane kao kad bi neko uzeo sarplaninca koji ne sme da zalaje na nepoznato lice koje se nalazi na njegovom posedu a pritom je slika i prilika standarda, ili auto koji ima najlepsi dizajn ali ne moze da se vozi. Hocu reci greota je uzimati gonica i ne voditi ga u lov, pas tu najvise strada jer nemoze da dodje do izrazaja njegov pravi karakter.

Za kraj nasi gonici (kao i druge nase autohtone rase) su nastajali i menjali se kroz rad i danas su to sto su pre svega zbog svojih radnih sposobnosti, a ne izgleda. Ionako lepota je prolazna.

Pozdrav!!!

Neko moje skromno misljenje je sledece. Nema tog lovca a i kinologa koji nebi voleo da ima spoj lepote i rada.Svi mi tezimo ka tome da dobijemo upotrebljivog psa za teren a tako i "vrhunskog lepotana",no realnost je drugacija. Obicno onaj koji je ekspert u radu ima nekih nedostataka u lepoti i obratno.Takodje bih naglasio da je 17.03.2007. godine u Zagubici na drugom savetovanju na temu " DOMACI GONICI JUCE,DANAS,SUTRA", bilo price upravo o ovoj tematici sto mi diskutujemo.Bila su tu raznorazna pozitivna misljenja o nasim gonicima i njihovoj stvarnoj upotrebi u lovistu.Bilo je raznoraznih predloga o nacinu obuke , i odabiru steneta nasih gonica,ali ono sto je dalo akcenat na ovaj skup je taj da se izvrsi uticaj na zakonodavca kako bi se ukinula nadmorska visina o upotrebi gonica[a koja iznosi 500 metara], sto je za nas goniclije ni u kom pogledu neprihvatljivo.