del Absinthium

Crnogorski planinski gonic

Recommended Posts

Pozdrav svim odgajivačima i vlasnicima Crnogorskih planinskih goniča.

Ja sam Željko Čelebić sa Cetinja vlasnik odg. Američkih stafordskih terijera Campus Dei.

Imam vrhunski primjerak Crnogorskog planinskog goniča, ženku od Radivoja Ostojića iz Valjeva po imenu Jeca Žabljačka zvana Hajdi.

Ona je inače bila Mlada klupska pobjednica na Prvoj specijalki Crnogorskih planinskih goniča u Budvi i BOB na specijalki održanoj na Zlatiboru 98 godine. Cacibe nijesam brojao.

Htio bih ovom prilikom da vas sve zamolim da promijenimo naziv topika u Crnogorski planinski gonič a da stare nazive stavimo tamo đe pripadaju. U istoriju.

Mislim da ova predivna rasa to zaslužuje.

Ja sam Željko Čelebić sa Cetinja vlasnik odg. Američkih stafordskih terijera Campus Dei.

Imam vrhunski primjerak Crnogorskog planinskog goniča, ženku od Radivoja Ostojića iz Valjeva po imenu Jeca Žabljačka zvana Hajdi.

Ona je inače bila Mlada klupska pobjednica na Prvoj specijalki Crnogorskih planinskih goniča u Budvi i BOB na specijalki održanoj na Zlatiboru 98 godine. Cacibe nijesam brojao.

Htio bih ovom prilikom da vas sve zamolim da promijenimo naziv topika u Crnogorski planinski gonič a da stare nazive stavimo tamo đe pripadaju. U istoriju.

Ova rasa se do skoro zvala Srpski planinski gonic ili ti crni gonic.Sto se mene tice moderator moze slobodno da promeni naziv sto bi i trebalo :wink: Kakva je tvoja kuja na terenu

Ova rasa se do skoro zvala Srpski planinski gonic ili ti crni gonic.Sto se mene tice moderator moze slobodno da promeni naziv sto bi i trebalo :wink: Kakva je tvoja kuja na terenu

Ta rasa se najprije zvala Alpski gonič pa sam joj ja dao ime Hajdi po djevojčici iz tih krajeva.

Svi znamo da su Alpi najveći planinski vijenac koji se proteže od Srbije do Crne Gore. :lol: :lol:

:oops: Nikad nije viđela terena. Mada je od izuzetno lovnih roditelja i njene sestre koje su po Crnoj Gori su se dobro pokazale, bar sam tako čuo.

Najiskrenije uzeo sam je jer mi se rasa strašno dopada a i mislim da je red da imam u odgajivačnici jednu nacionalnu rasu.

Ta rasa se najprije zvala Alpski gonič pa sam joj ja dao ime Hajdi po djevojčici iz tih krajeva.

Svi znamo da su Alpi najveći planinski vijenac koji se proteže od Srbije do Crne Gore. :lol: :lol:

Ta rasa se nikada nije zvala Alpski gonic,u Sloveniji isto imas njihovu rasu i u Austriji koja je veoma slicna nasem alpincu.Zato i takvog naziva,samo sto su ti psi iz Austrije nesto visi sa vecim glavama

Boc1ky :arrow: jel goni kuja sta?

Najvise je forsiram na zeca,posto su joj roditelji cisti zecari!Goni isto i lisicu,ako zelis mogu na pp da ti posaljem kako goni d.svinju

Sloveniji isto imas njihovu rasu i u Austriji koja je veoma slicna nasem alpincu.

Pa zašto ga zoveš Alpinac kadc se nije tako zvao.

I znaš li uopšte istorijat evolucije imena od raspada SFRJ do danas. Ja znam savršeno jer sam u to bio dosta uključen.

Sloveniji isto imas njihovu rasu i u Austriji koja je veoma slicna nasem alpincu.

Pa zašto ga zoveš Alpinac kadc se nije tako zvao.

I znaš li uopšte istorijat evolucije imena od raspada SFRJ do danas. Ja znam savršeno jer sam u to bio dosta uključen.

Citaj sta sam napisao u postu koji si citirao :roll:

Zato i naziva alpinac zato sto su jako slicni psi,skoro identicni

Mozda ne znam istorijat evolucije imena SFRJ,ali znam istorijat evolucije planinskih gonica

Rasa crnogorski pl.gonic je relativno skoro doneta u Crnu Goru,maticna zemlja je Srbija

Dajte ljudi pustite tu raspravu oko imena dajte sto vise slika i ako moze slika sa terena i molio bih moderatore da dopuste vise slika na ovim temama jer je stvarno sramota da se najmanje pise o ovim JU rasama .

Mozda ne znam istorijat evolucije imena SFRJ,ali znam istorijat evolucije planinskih gonica

Rasa crnogorski pl.gonic je relativno skoro doneta u Crnu Goru,maticna zemlja je Srbija

izgleda da nijesmo na istom nivou obrazovanja. Nijesam pominjao evoluciju imena SFRJ nego ovog goniča.

Uzmi knjigu Dr. Milivoja Uroševića i kad je pročitaš možemo da polemišemo.

Do tada se i dalje skrivaj iza te majice.

izgleda da nijesmo na istom nivou obrazovanja. Nijesam pominjao evoluciju imena SFRJ nego ovog goniča.

Uzmi knjigu Dr. Milivoja Uroševića i kad je pročitaš možemo da polemišemo.

Do tada se i dalje skrivaj iza te majice.

Ne dao Bog da smo na istom nivou obrazovanju.

A to sto si napisao za skrivanje ispod majce je stvarno glupo sa tvoje strane!

Ja planinske gonice cuvam od svoje desete godine,i ako hoces mozemo da izadjemo na crtu kako u exterijeru tako i u radu :wink:

Bolje izvedi svog psa na teren malo nego sto proucavas istoriju imena plg-a

Evo da pogledas sta radi ova kuja sa slike u 7.-mom mesecu na d.svinju,da napomenem da je tada prvi put imala susreta sa d.svinjom

Pozdrav

http://www.youtube.com/watch?v=AJ600UN3I24

Boc1ky :arrow: jel goni kuja sta?

Najvise je forsiram na zeca,posto su joj roditelji cisti zecari!Goni isto i lisicu,ako zelis mogu na pp da ti posaljem kako goni d.svinju

mene bas svinja ne zanima,samo zec i lisica

Moraš da shvatiš da ja nijesam lovac jer me ubijanje životinja uopšte ne uzbuđuje.

Ima toliko lijepih stvari na ovom svijetu da su moja interesovanja usmjerena u drugom pravcu.

Ženku sam uzeo zato što mi se dopada ta rasa odavno, njen temperament i eksterijer i zato što oću da pokažem mnogim lovcima da se gonič može držati i na royal caninu a ne na lebu i surutki i pokoj koščici koja ostane poslije ručka.

Oću da uvijek imam godišnje po jedno leglo od nje koje ću poklanjati isključivo ljubiteljima koji prvo poštuju psa a tek kasnije ga koriste za svoje potrebe.

Ona je već imala prošle godine jedno leglo koje sam preko KSCG razdijelio.

Nijesam ođe zbog rasprave nit me to interesuje a što se crte tiče imaćeš prilike da je gledaš po specijalkama u eksterijeru u Srbiji i da se ponosiš što si je pomilovao. Možda i dobiješ štene od nje.

Prijateljski pozdrav

ženka crnogorskog planinskog goniča,na specijalki goniča,Zlatibor 2oo8,prvak rase,vl.Campus dei,sa Cetinja

sta41759fy3.jpg

Sad viđeh ovu sliku. Nije ovo Jeca Žabljačka na slici.

Obećavam da ću je slikati sjutra da je vidite.

I htio bih da mi neko ponudi nekog eksterijerno mnogo dobrog mužjaka za parenje koje treba uskoro da uslijedi.

Unaprijed fala.

I htio bih da mi neko ponudi nekog eksterijerno mnogo dobrog mužjaka za parenje koje treba uskoro da uslijedi.

Unaprijed fala.

Slikaj tvoju kuju da pogledamo kako izgleda!

Mislim da bi ti bilo pametnije da svoju kuju paris sa extra radnim psom i odlicnim izgledom.

Da izvuces sto bolje stence u radu i exterijeru

Pozrav

Slikaj tvoju kuju da pogledamo kako izgleda!

Mislim da bi ti bilo pametnije da svoju kuju paris sa extra radnim psom i odlicnim izgledom.

Da izvuces sto bolje stence u radu i exterijeru

Pozrav

Ne bježim od radnog psa, daleko od toga. Najbolje je da bude i lijep i radan. Samo tako se i očuvavaju osobine ove rase.

ženka crnogorskog planinskog goniča,na specijalki goniča,Zlatibor 2oo8,prvak rase,vl.Campus dei,sa Cetinja

sta41759fy3.jpg

Unaprijed fala.

ja se stvarno izvinjavam ako to nije vasa keruša ali mi se činilo da jeste,jer sam taj dan slikao dosta pasa na Zaltiboru(kolega i ja smo vodili baraka Žuću uzeo je rasu)greške su moguće ;bio sam gotov da životom garantujem da ste to vi sa kerušom :? ;no šalu na stranu,ima jedan momak kod Aleksandrovca Dragan Simonović odlične planince,pa ako Vas zanima pas za parenje možete stupiti u kontakt(radni i ekstrijerni,sad je bio na Cacib Bgd 2010 prvak rase sa kerušom i III u Vi grupi)Pozdrav,Miroslav iz Šapca