Petite

Presa Canario - 2. deo

Recommended Posts

Nedavno sam pitao poznatog čoeka iz hrvatske : pa kako bolan danas čovjek može znati što je dobra presa kada je sve to izmješano?Šutio je kratko i onda reče: Frendu ako ima gema i blizu pedesetak kilograma možeš slobodno reći da je to stoposto presa jer čistokrvne prese nikada nisu ni postojale od samog početka to su mješanci?! Kada gledam fotografije po raznim svjetskim forumima vidim da je u pravu,to su mješanci

Baš bih volio vidjet presu sa gemom jer dosada nisam nikada čuo za takvo nešto a kamoli vidio. Nebrojim "prese" sa duplim parenjem na pita. Ogromna je zabuna oko presine povjeti i sve te priče sa gemom i takvim glupostima su napuhane da se psi bolje prodaju. Tko je dovoljno čitao el presa forum može sam da vidi da su te priče o gladijatorima sa kanara daleko prenapuhane i nemaju veze sa istinom.

Nedavno sam pitao poznatog čoeka iz hrvatske : pa kako bolan danas čovjek može znati što je dobra presa kada je sve to izmješano?Šutio je kratko i onda reče: Frendu ako ima gema i blizu pedesetak kilograma možeš slobodno reći da je to stoposto presa jer čistokrvne prese nikada nisu ni postojale od samog početka to su mješanci?! Kada gledam fotografije po raznim svjetskim forumima vidim da je u pravu,to su mješanci

:arrow: Vidi druze sve rase na svetu nastale su ukrstanjem odnosno mesanjem vise rasa pasa.Decenijama su ljudi ukrstali pse da bi ujednacili jedinke koje bi nakon toga dobile ime i postale rasa pasa i licile jedna na drugu.Naravno za ovo je potrebno mnogo godina rada i truda ali ima i uspeha.Ovo su prese kroz decenije

20godina.jpg

af832745383fc9b44da9867.jpg

81dfb037e72e730481d69fa.jpg

2e3347a002eaaf84fd93d80.jpg

:arrow: Kao sto se vidi sa slika kroz godine se presa od mrsavog izgleda koji joj je ostavio majorero promenila u krupnijeg psa pod uticajem buldoga.Od buldogastog sa jos ukrstanja doslo se do ovoga

025d7857cc1026c4bddfef6.jpg

470ee753f3fa0724ed33073.jpg

:arrow: Ovi psi se danas zovu dogo-canario,imaju rasu priblizno su ujednacene jedinke imaju rodovnik i idu na izlozbe.Negde izmedju prelaza buldogastih pasa i dogo-canario ostala je presa-canario.U Spaniji postoje ljudi,odgajivaci seljaci koji nisu hteli da se pokore tom novom izgledu DC vec su ostali verni starom izgledu PC.U prvom delu ove teme bilo je vise reci o tome.

:arrow: Sto se tice Hrvatskih presa i njihovih pasa cuo sam odnosno procitao na svet ljubimaca da pojedini odgajivaci uzgajaju sopstvene linije presa zasnovanih na game-pitovima,tako da necudi izjava tog coveka da je bitan game i pedeset kg i guraj pod presa.Ja bih to pre gurnuo pod bandog dogo-pit.A za upoznavanje prese-canario preporucujen stare odgajivacnice koje preko 20-25 godina drze samo prese ujednacenog izgleda.Pozz

:arrow: Sto se tice Hrvatskih presa i njihovih pasa cuo sam odnosno procitao na svet ljubimaca da pojedini odgajivaci uzgajaju sopstvene linije presa zasnovanih na game-pitovima,tako da necudi izjava tog coveka da je bitan game i pedeset kg i guraj pod presa.Ja bih to pre gurnuo pod bandog dogo-pit.A za upoznavanje prese-canario preporucujen stare odgajivacnice koje preko 20-25 godina drze samo prese ujednacenog izgleda.Pozz

:arrow: slazem se u potpunosti :!:

ps.lumen kao i uvijek postovi su ti pravi potkrepljeni fotkama...bravo :!: (clap)

Zato se i zove Lumen.

matt kad ces navratit da ti uzivo demonstriramo tatu ovih stenaca koji su bez game,jer ni tata nema gama ,hah.

Zato se i zove Lumen.

matt kad ces navratit da ti uzivo demonstriramo tatu ovih stenaca koji su bez game,jer ni tata nema gama ,hah.

:mrgreen: :mrgreen: ako nemaju game dobit ce ga!

:arrow: Matt trudimo se da doprinesemo upoznavanju ljudi sa presa-canario (clap) (clap) (clap) (clap)

:arrow: Vinko bilo bi lepo ako bi mogli pratiti rast i razvoj tih stenaca bar dok se ne rasprodaJU,jer cenim da je to solidna kombinacija ako je onaj muzijak uparen sa onom zenkom sto ste ti i frend kupili u Srbiji (clap) (clap) (clap) (clap)

Sve ja to razumijem na papiru u stvarnosti baš ne jer neke hoće da pojedu čovjeka a kera ni da pomirišu druge opet neće ni jedno ni drugo,dobro je netko napisao da su prese ostale u tom međuprostoru kod seljaka.E njihove opet ne liče ni na što kao neki čudni buldozi.Teška tema ove prese,zahebi kera kada moram naprezati vijuge da se sjetim odakle je

Ne znam ,moje iskustvo je psi ozbiljnih izraza lica ne trpe udarce,a oni sta ne bis ocekivao ,ko vatra su.

Mozda se varam.Znam da je pokojni Boba .Z govorio da od Chimere psi nisu mogli proci testove karaktera.

Ne znam ,moje iskustvo je psi ozbiljnih izraza lica ne trpe udarce,a oni sta ne bis ocekivao ,ko vatra su.

Mozda se varam.Znam da je pokojni Boba .Z govorio da od Chimere psi nisu mogli proci testove karaktera.

:arrow: Vinko ne zameri na pitanju nisam u toku zar je Boban Z umrao :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

:arrow: Ma Selime pusti nemoj se zamarati i forsirati mozak vec uzivaj malo u istoriji kanarskih pasa :) :) :) :)

da mi je udomit sve te peseke :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jedna vjest za one koji me podrzavaju.Otvaram kllub za radne pse bez obzira na pasminu.Napisao sam statut,imam vec i pečat ,u ponedeljak predajem da mi se odobri.Ono sto mi je najvaznije ,da ce to biti kombinacija ring dresure sa nekim sutuacijama potrebnim u zivotu.Tko se zeli prikljuciti ,i oni koji zele raditi na drugaciji nacin su naravno dobro dosli.Ostalo,vidjecemo.

:arrow: Vinko ne zameri na pitanju nisam u toku zar je Boban Z umrao :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

http://www.youtube.com/watch?v=-XhQa6Rl ... re=related

volim te cvrste,sabijene pse,gromade koje svakim pokretom i pogledom daju do znanja da ce ubiti uljeza.Pitanje je koliko dugo mogu skakati i lajati i trcati a da ih ne strefi infarkt ali svejedno,ja ih obozavam.

Dodao bih oko pitanja presa-mesanac-da ili ne:

nije ni bitno.Nije bitno ni da bude ujednacenog izgleda.Narocito nije bitno da FCI mesa svoje infantilne prstice i u tu rasu.Bitno je da je krv tih pasa od istih rasa i u shto pribliznijim procentima i najbitnije je da taj pas ostane zver kakva mi se cini da jeste.

Sve sto vazi za bandoge,vazi i za prese.

E da je tako bilo bi super,samo ja mislim da je malo stvarno ostrih pasa,i da ih ima bilo bi kuku lele .Malo ljudi zna vladati takvim psima.Bolje da su u manjini ti ostri psi nego da neko najebe.