Guest Naty

LAGOTTO ROMAGNOLO (FCI 298)

Recommended Posts

Poštovani,

ako neko može da mi pomogne .... molim Vas. Imam lagotta koji će za tri meseca napuniti tri godine. Od pre mesec dana je odjednnom krenuo nevezano da reži na ćerku koja ima 11 godina ali se to isključivo događa (ne stalno ali oko jednom ili dva puta dnevno) kada je on u bliskom kontaktu sa mužem kojeg obožava... Ona sada polako kreće u pubertet ali se ipak bojimo da je na kraju ne ujede !!! Svi mi predlažu sterilizaciju ali mislim da je stvar u ljubomori I pokušaju da postane alfa u porodici (ako nju ukloni on je glavni Baja...). Do sada se uvek ponašao prema njoj isključivo zaštitnički ali sada ??? Ne znam kako ovo da rešimo jer se situacija pogoršava. Inače ima problem sa petardama ili glasnim zvucima ali koji su neizbežni jer živimo u gradu u većem stanu ali dolaze slave I praznici kada je to u našoj sredini neminovno. Ukoliko ga muž I ja prekorimo I ignorišemo zbog takvog ponašanja on odlazi kod ćerke da bi se sa njom igrao. Do sada je preko noći dolazio samo na oko 5 minuta I onda ode da spava negde po stanu a od kada imamo problem isključivo celu noć prespava ili pored naših nogu ili između muža I mene.

Šta da radimo? Da li ćemo nešto postići sterilizacijom I kako da rešimo problem?

POMAGAJTE !!!

PS Poslala sam sve ovo I na deo foruma o agresivnosti pasa (a ovo bi trebalo da bude rasa koja je pitoma I voli decu)...