nelle_91_bg

Pomerian Boo

Recommended Posts

e jedno pitanje imam...drugarica oce da kupi psa rase pomerian boo ili poo, ne znam tacno kako mi jer rekla...uglavnom, ona zivi u Podgorici, ali kako je njeno saznanje, nema odgajivaca te rase na ovim prostorima...jel moze neko da mi kaze gdje moze da se kupi taj pas??? oprostite ako sam promasio dio foruma, nov sam pa ne znam dje da postavim...hvala unaprijed na informacijama... ;)

Kod nas ih jos zovu nemacki mali spic. Nisam pratila tu rasu ali mislim da u Somboru ima odgajivacnica ( a verovatno jos negde ) i pripadaju V FCI

Možda je misila na njega (mislim da je ovo običan Pamerian samo je drugačije ošišan)

http://www.facebook.com/album.php?profi ... 0329313253

Ovo jeste pomeranac samo malo ošišan na čudan način.

dosta ljudi u srbiji odgaja nemačke špiceve i nije ih teško pronaći

Sve zavisi koje špiceve tražite,Pomerana nema na našim prostorima i jako su skupi,najmanje što se može naći su mali špicevi,al kupujte s oprezom

Kod nas ih jos zovu nemacki mali spic. Nisam pratila tu rasu ali mislim da u Somboru ima odgajivacnica ( a verovatno jos negde ) i pripadaju V FCI

pomeranac i mali špic nije jedno te isto.

Pozdrav

Evo samo da vam pokažem slike od malog špica tj. mislili su da je mali špic jer su ga kao takvog ljudi kupili.TZV odgajivači su rekli da je to vrsta Njemački mali špic,a ono polarna lisica kad je malo odrastao,na slici je imao 5 mjeseci,5.5 kilograma i visinu u grebenu preko 30cm.Zato oprez,dobro se raspitajte gdje i šta kupujete!!!

30l1nhv.jpg

2efrz8j.jpg

Dobice ona dlaku,ovaj uzrast ja licno zovem ruzno pace.Ipak 5,5 kg je bas mnogo za Malog Spica. (police) :shock: Moja zenka od 3 godine ima nepunih 3 kg i 28 cm visine,a racuna se na gornjoj granici. :giggle:

Da,takozvani odgajivaci pare zenke srednjeg sa muzjakom malog spica da di dobili sto vise stenadi za prodaju.Kod mene u leglu je samo 2 steneta,pa rasudite sami.

Tek sada sam video koju sam gresku napravio,a da slike nisam ni pogledao ,nego samo bacio pogled na naslov ove teme.U pitanju je srednji spic ili je bilo neko ukrstanje sa malim.

Cao svima..

Trazim duze vremena Stene Pomeranian spitz...?

Ja sam sebi naso savrsenog americkog stafforda pa se nadam da mojoj devojki nadjem malog pomaranca BOO...

Hvala na svim odgovorima i informacijama..

poz. Ivan :grin:

Cao svima..

Trazim duze vremena Stene Pomeranian spitz...?

Ja sam sebi naso savrsenog americkog stafforda pa se nadam da mojoj devojki nadjem malog pomaranca BOO...

Hvala na svim odgovorima i informacijama..

poz. Ivan :grin:

Nisam primetio post do sad.. Ali ako ti sad sta znaci, mozes da proveris u odgajivacnici ''OD BUDISAVE'' iz koje sam ja uzeo nemackog spica, mislim da on drzi i pomerian spiceve.. tj. mislim cak da je i imao stence tada..

Ceo svet je totalno poludeo za ovim slatkisom ...

On je mali pomeranac

1zyvqc9.jpg

Ali neodoljivo je sladak

15ogd8n.jpg

Verovatno ste gabar nekada ugledali na nekim stranicama ili slicno ...

Pa da ne zatrpavam temu slikama pomeranian je zasebna rasa ali ova tema bi mogla da izgleda samo pomeranian bez boo jer je boo ime ovog psa :giggle:

Ima ih ovde u Srbiji podosta...

Pozdrav

Inace primerak izlozbenog pomeranskog spica izgleda ovako:

21kjkp2.jpg

teacup stene koje je poznato danas sirom sveta izgleda ovako:

2up371g.jpg

p.s:No na drugim temama ima dosta o ovom uzgoju tako da necu mnogo

i evo profil iz stava pomeranca:

24ozg2s.jpg

Ovo se zove ponosni pas :giggle:

Mislim da sam malo priblizila sliku o pomerancima ...

Mnogi ljudi ih mesaju sa nemackim malim spicevima ali postavicu sliku pa da se uoci razlika

2q36t7d.jpg

Mozda sam malo preterala ali da se zna sta je pomeranac :grin::grin::grin:

imam pomeranca,zenka sad ce 5avgusta 9meseci...i mene sad zanima koja je razlika izmedju pomeranca,i onog pomeranca boo sto je kao meda,jel zna neko to da objasni? (whew)

evo kako izgleda moja pufna :roll:

53636818633802148970110.jpg