sole89

Nemacki ovcar,davanje vitamina i kalcijuma

Recommended Posts

-Mleko, jogurt, sir i drugi mlečni proizvodi su izvori kalcijuma i smatra se da su to glavni izvori u ishrani.

Kalcijum je gradivni element kostiju i zuba, neophodan je za mišićne kontrakcije i prenošenje nervnih signala.Kalcijum se usvaja iz hrane i oslobađa se iz kostiju, kada ga nema dovoljno u hrani.

Kosti su u procesu stalnog remodelovanja, iz njih se oslobađa kalcijum i u njih ugrađuje novi kalcijum. U toku detinjstva kosti se više izgrađuju, nego što se razgrađuju, u adolescenciji kosti se podjednako razgrađuju i izgrađuju, a kako se stari proces razgradnje postaje dominantan i dolazi do gubitka koštane mase.

- Zato stenetcima u toku ishrane pored prirodnog kalcijuma treba dodavati i vestacki,u vidu ADkapi,tableta kalcijuma...da bi se skelet mladog psa lepo razvio.

Usled sopstvene tezine psa, kod nedostatka kalcijuma desavaju se mnogi deformiteti koji kasnije izazivaju vece probleme.

(y) potpuno se slazem ... ja mojima nikakvu hemiju nedajem i izgledaju fantasticno :oops::wink:

Moja ženkica je od drugog meseca dobijala kal-de-dos,i pije ga i sad,a leti sam joj i ubacio vitamine,zato sto je popustila,i od velikih vrućina je izgubila apetit,pa je naglo smrsala .mislim a i iz svih iskustva govorim da stene treba do godinu dana da pije kalcijum i fosfor,naravno po receptu tj.po težini i uzrastu,a kasnije kad poraste mogu se te tablete i vitamini zameniti sa raznovrsnom ishranom.kako su i predhodni napisali sir sirutka žumance i naravno meso.nadam se da sam pomogao,a i evo je moja ženka sa 9 meseci,pozz

On 12/22/2010 at 4:09 PM, sole89 said:

Imam stene nemackog ovcara staro 2meseca i 7 dana,pa me interesuje kad da mu dajem cafortam i kaldefost??Dnevno jednu tabletu cafortana ili kaldefosta ili obe tablete dnevno????Hvala unapred

Naravno da treba davati vitamine. Obzirom da ga hranis premil granulama, preporucujem ti da obavezno dajes vitamine. Kod NO je vrlo vazno dok su stenad da dobijaju Kaldefos i Vitamin C sa produzenim dejstvom, zbog njihovog brzog rasta moze doci do problema sa kukovima, ili podizanja usiju (2-7 mes normalno), rahitisa i rasta zuba.

Samo ti nastavi sa davanjem vitamina po kilazi, koja je napisana na kutiji. Neke su tableta na 10kg, neke na 5kg. Mislim da tvoj pas ima oko 17-20 kg sto je za njegov uzrast  super.

Nisam pobornik najskupljih granula, ali bih ti preporucio maaaalo skuplje samo da su u klasi super premium. Iako granule imaju dodate vitamine, pored njih dodaj mu u ishranu skuvana cela pileča ledja i suplje kosti (nikako pileće). Granule mesaj sa jogurtom, ali ne previse jogurta

Edited by NObaster

On 11/1/2012 at 5:34 PM, mr.profa said:

Moja ženkica je od drugog meseca dobijala kal-de-dos,i pije ga i sad,a leti sam joj i ubacio vitamine,z

Boga mi od prvog mesec moj Baster roka kal de fos i C vitamin. Neverovatno ali istinito, sam uzima tablete sa dlana, bez potrebe da mu se ubacuje u grlo, zatvara njuska, duva u njusku itd.

Urnebesno... :))))

Pozdrav, imam jedno pitanje, imam n. ovcara starog 7 meseci, lepo se razvio ali je malo tanji u struku. Vodio sam ga na prvu izlozbu pre par dana i ocenjen je kao veoma perspektivan od strane sudije Belica. Kao savet dobio sam da pas dobija vise vitamina i da deluje malo 'suvo' pa me zanima sta bi tacno trebao da uradim povodom toga, kakvu hranu da forsiram, kako da ga treniram pravilno za izlozbe? Unapred hvala!