sole89

Nemacki ovcar,davanje vitamina i kalcijuma

Recommended Posts

Imam stene nemackog ovcara staro 2meseca i 7 dana,pa me interesuje kad da mu dajem cafortam i kaldefost??Dnevno jednu tabletu cafortana ili kaldefosta ili obe tablete dnevno????Hvala unapred

Imam stene nemackog ovcara staro 2meseca i 7 dana,pa me interesuje kad da mu dajem cafortam i kaldefost??Dnevno jednu tabletu cafortana ili kaldefosta ili obe tablete dnevno????Hvala unapred

Ako je sa stenetom sve u redu, nemas potrebe da upotrebljavas hemiju....

Sa cim ga hranis? to je vrlo bitno.

Sve je u redu.Hranim ga sa granulama premil papy i kuvam mu pirinac,belo meso i sargarepu.Sta vi mislite i sta mi preporucujete??Unapred hvala

To mu je dovoljno za pravilan razvoj, nema potrebe dodavati nista od suplemenata, povremeno mu mozes ubaciti ad3 kapi ( 3-5 u toku dana) par dana dajes i onda par dana pauze.

Svako predoziranje sa kalcijumom moze izazvati vise stete nego koristi.

Ako imas sliku steneta postavi da ga vidimo.

Pozdrav

To mu je dovoljno za pravilan razvoj, nema potrebe dodavati nista od suplemenata, povremeno mu mozes ubaciti ad3 kapi ( 3-5 u toku dana) par dana dajes i onda par dana pauze.

Pozdrav

Nemam jos,ali slikacu ga za neki dan pa cu ubaciti.Hvlal puno na savetima.pozz

Pozdrav

Nemam jos,ali slikacu ga za neki dan pa cu ubaciti.Hvlal puno na savetima.pozz

I jos jedno pitanje,sta moze da se desi keru od prevelike doze kalcijuma???Hvala

Stenetu, u principu nista.

Ajde, PRESTANI!!!! Da li ti zelis nekome da naskodis? Sta u stvari hoces da postignes svojim ucescem na ovom forumu? Savetujes ljude da vakcine nabavljaju preko ''grane'', sta da ih gurnu u dzep? Vakcine se transporuju i drze na odredjenoj temperaturi, u protivnom GUBE DEJSTVO! Svinjske kosti, suplje kosti, o cemu ti pricas, alo? Gde ti je pas da ga vidimo? ako si uposte ljubitelj i imas psa..........

sole89 :arrow: Stvar je vrlo jednostavna. Kad budes vodio psa na redovnu vakcinaciju, veterinar ce ti pregledati psa, i na osnovu toga ce ti reci da li ima ili nema potrebe da mu dajes bilo kakve suplemente. Ako je tvoje stene primilo prvu vakcinu, znaci da te cekaju jos 3 sigurna vidjanja sa veterinarom narednih meseci, sto opet znaci da ce veterinar biti u prilici da vidi razvoj tvog steneta do nekog doba.

Hvala.Vodio sam ga skoro za revakcinaciju i veterinar mi je reko da super napreduje i da treba da mu dajem vitamine i kalcujem jel su to psi velike pasmine.

ja sam ovde nov i ako moze mala pomoc moj drugar ima stene nemackog ovcara starosti 2 meseca i prestaloje da jede ima mekanu stolicu i on kaze da ima malo krvi u stolica unapred hvala

ja sam ovde nov i ako moze mala pomoc moj drugar ima stene nemackog ovcara starosti 2 meseca i prestaloje da jede ima mekanu stolicu i on kaze da ima malo krvi u stolica unapred hvala

Stene treba OBAVEZNO I HITNO da se odnese kod veterinara, najverovatnije su samo crevni paraziti (ako nije ocisceno na vreme) koji u tezim istuacijama, mogu da izazovu guljenje epitela creva - odatle je krv u stilici.

U svakom slucaju, stene odmah kod veterinara.

Javljaj sta ste uradili...

:wink:

Koliko sam ja razumeo a ne mora da znaci da jesam dobro razumeo kalcijum je vrlo bitan pogotovu kod stenadi nemackih ovcara zbog njihovih poznatih nogu narocito zadnjih i problema sa dizanjem usiju narocito ako mu se daje kuvana hrana a ne granule koje u sebi imaju potrebnu kolicinu kalcijuma ... naravno ishranom se to regulise ,jaje,papaline(girice) itd.... i mene zanima dali im je potrebna pored kuvane hrane dodatna doza kalcijuma i kolika u mg.aktivnog sastojka ili kako se to vec zove,po telesnoj tezini odnosno na 1 kg tel.tezine , ja mom psu dajem kal de fos kao dodatak u ishrani ... mozda gresim tako mi je rekao vet .... ako neko zna bilo bi super da mi odgovori :inlove:

Zdravo svima!

Imam ženku nemačkog ovčara staru pet i po meseci. Do sada nismo imali psa, tako da smo pravi laici, ali smo se trudili da joj pružimo najbolju negu. Ona je sada već veća od majke, i juče je suprug merio, i prema nekim tablicama, koje je našao na internetu, ona sada ima visinu i kilažu psa od 18 meseci. Nije debela, u dobroj je kondiciji, mada mislim da treba malo više da trči. Hranimo je od početka kuvanom hranom, jede pirinač, palentu, pileća leđa i vrat (kuvane i samlevene), šargarepu, cveklu, ponekad kupimo juneću džigericu, voli jabuke, spanać. blitvu... Uz to joj surpug daje AD kapi i tablete kalcijuma.

Malo smo iznenađeni njenom veličinom, mada mnogo liči na oca, a on je baš velik i lep pas. Veća je od ostalih štenaca iz njenog legla (ne znam za sve, ali muž ima priliku da viđa dva ili tri štenca).

Kakva su vaša iskustva? Da li možda prebrzo raste?

Samo nemojte da preterujete sa kalcijumom,tako su i meni rekli oni iskusniji...Ja imam isto nemackog ovcara,muzjaka starog 6 meseci i 10-tak dana i ima 26 kg...Koliko je tezak vas pas???

Teška je 27 kg. Kalcijum joj daje moj muž svaki dan, u skladu sa uputstvima. Kako da znamo da li smo preterali, i koliko joj je stvarno potrebno?

Teška je 27 kg. Kalcijum joj daje moj muž svaki dan, u skladu sa uputstvima. Kako da znamo da li smo preterali, i koliko joj je stvarno potrebno?

Ja mislim da je ona malo preteska za njen uzrast. NO mogu mnogo da izrastu veliki ako ih mnogo hranis. Predlazem redovnu setnju bar 45 min na dan, inace moze kasnije da ima problema sa zadnjim nogama posto velika tezina stvara pritisak na kosti.

Setnja je veoma bitina narocito kod NO. (wait)

Danas bio do veterinara sa psom (n. o. star 2 i po meseca), i utvrdjeno je da mu fali kalcijum. U toku kretanja zadnje noge su ravne, medjutim kada stoji ima "kravlji" stav. Takodje, dosaplje (ako sam pogodio izraz) je mekano po recima veterinara i na prednjim nogama su zglobovi izrazeni prema napred, a dosaplje uvuceno (i cini mi se da zglobovi na prednjim nogama idu blago ka sredini - dakle, opet nesto sto podseca na x-noge). Pored toga, jos uvek nije podigao usi.

Da se razumemo, nije sav pokrivljen, sve je u vrlo blagoj varijanti.

Pas jede iskljucivo granule (josera family) u koje dodajem povremeno jogurt ili zivo jaje. I jede voce, kad sta nadje po dvoristu :) Davao sam mu redovno neki kompleks vitamina koje sam kupio kod veterinara, ali ne znam marku (znam da je 8 dinara komad, i da ide jedna na 5 kg, ako ista znaci).

Savet? Cafortan? Canine Calcium? Cal-de-phos? Koliko?

Da li intenzivnija setnja pomaze?

P.S. Pas ima 10 kg. Jel to mnogo? I da li to utice na pomenute probleme?

(thinking)(thinking) Bojane o čemu pičaš?? Pa pas, ako to tako možemo nazvati, je star dva mjeseca.. :grin::grin::grin: Štenad se neproporcionalno razvija i to što si nabojio, nisu nikakve greške ni mane za tu dob. Ako se pas pravilno hrani i dobro napreduje, nemaš problema..a što se tiće ušiju, još je i bolje da ih ne digne do nekih 3-4 mjeseca starosti. samo hrabro i uživaj sa svojim ljubimcem...

Samo da ponovim, navedene "mane" je nasao veterinar. Ja sam mislio da je sve to normalno za stene, ali je on to okarakterisao kao nepravilnosti u razvoju usled nedostatka kalcijuma koje treba ispraviti sad.

Stene inace dobro napreduje, nema nikakvih drugih problema.

elem, hvala na savetu i ohrabrenju :)

moj nemacki ovcar ima 6.5 meseci, i do sada nije primao calcium, jede samo gotvenu hranu, svezo meso, i najbitnije koske od kicme-rbet, i zglobove,,ali jako slomljene kako meleno meso,,, to je super za zube i razvoj na ceo skelet kod pasa i krece se savrseno,,,, znaci nema potrebe apsolutno od calcium ili bilo kakve hemiske preparate

-Mleko, jogurt, sir i drugi mlečni proizvodi su izvori kalcijuma i smatra se da su to glavni izvori u ishrani.

Kalcijum je gradivni element kostiju i zuba, neophodan je za mišićne kontrakcije i prenošenje nervnih signala.Kalcijum se usvaja iz hrane i oslobađa se iz kostiju, kada ga nema dovoljno u hrani.

Kosti su u procesu stalnog remodelovanja, iz njih se oslobađa kalcijum i u njih ugrađuje novi kalcijum. U toku detinjstva kosti se više izgrađuju, nego što se razgrađuju, u adolescenciji kosti se podjednako razgrađuju i izgrađuju, a kako se stari proces razgradnje postaje dominantan i dolazi do gubitka koštane mase.

- Zato stenetcima u toku ishrane pored prirodnog kalcijuma treba dodavati i vestacki,u vidu ADkapi,tableta kalcijuma...da bi se skelet mladog psa lepo razvio.

Usled sopstvene tezine psa, kod nedostatka kalcijuma desavaju se mnogi deformiteti koji kasnije izazivaju vece probleme.