Sign in to follow this  
Sa Delte Peka

Lovno kinoloski kup Vel.Gradiste 04.12.2010

Recommended Posts

Imam malo vise vremena pa da napisem nesto vise o takmicarima i organizaciji LKK.

POBEDNIK kupa je Stankovic Dalibor clan LU "Golub" Veliko Gradiste sa pomocnikom Reksom NOD, sa osvjenih 130 poena.

VICE POBEDNIK je Jovanovic Marko LU "Vozd" Rakinac sa pomocnikom kujom Gina NKD, sa osvojenih 125 poena.

TRECE PLASIRAN je Zdravkovic Stanko LU "Golub" Veliko Gradiste sa pomocnikom Adrijanom sa Delte Peka NKD, sa osvojenih 125 poena.

CETVRTO PLASIRAN je Zivanovic Predrag LU "Sumarica" Krnjevo sa pomocnikom kujom Belisima PO, sa osvojenih 105 poena.

PETO PLASIRAN je Lekic Boban LU "Vozd" Rakinac sa pomocnikom Rambom NKD, sa osvojenih 100 poena.

SESTO PLASIRAN je Lazovic Branislav LU "Vozd" Rakinac sa pomocnikom kujom Azra od Race PO, sa osvojenih 100 poena.

Na ovom kupu ucestvovali su i takmicari koji ce na prtvenstvu Srbije predstavljati nasu lovnu oblast.

Interesantno je a za svaku pohvalu da je pobednik kupa mlad lovac koji se prvi put takmici iada u lovu nije napravio ni jedan negativan poen.

Pobedniku je pripao pehar u trajno vlasnistvo i prelazni pehar dar odgajivacnice SA DELTE PEKA.

Tereni lovni sa dovoljno fazanske divljaci sto kazuje da je skoro svaki takmicar imao fazansku divljac u radnom polju.

Pohvale organizatorima kupa, LU "Golub" I KD "Veliko Gradiste" iz Velikog Gradista jer su odlicno i bez ijednog propusta organizovali i ovaj osmi po redu LKK.

Za takmicare i ucesnike obezbedjeni su dortucak i rucak.

Na kraju u ime LU, KD i u ime sudija da se zahvalim svim takmicarima i pohvale takmicarima na lepom ponasanju za vreme i posle lova mada je i ovaj kup bio druzenje lovaca i kinologa.

Zahvalio bi se u svoje ime LU sto je i ove godine podrzalo i isfinasiralo ovu lovno kinolosku manifestaciju koja se tradicionalno odrzava svake PRVE SUBOTE U DECEMBRU.

Hvala svima, DOBAR POGLED i vidimo se iduce godine.

SRECNA NOVA GODINA I BOZIC!!!

DOBAR POGLED U 2011.!!!

Cestitam ucesnicima i organizatoru na ovakvoj manifestaciji.

Kakve kriterijume ste koristili prilikom bodovanja i sta je sve jedan par morao da odradi. Hvala unapred

pozdrav uz Uvek dobar pogled

Sudilo se po vazecem pravilniku o radu pticara iz 2003 godine.Pas je morao da markira i posle odstrela da aportira odstreljenu divljac i normalno da trazi u stilu rase i da se ne krece nekontrolisano po terenu.Ako treba jos obavestenja postavite konkretno pitanje.DOBAR POGLED!!!

Mladjo hvala tebi i Miletu sto ste iz Beca dosli da ucestvujete na LKK.Sve je bilo lepo: vasa lovacka oprema, ponasanje u lovu saradnja sa psima koji su odlicni lovci a jedino vam zameram sto ste za...... pse pa ste promasili divljac koju su oni pronasli i markirali.Vise srece iduce godine.

Mladjo pokupi Mileta pa skoknite do mene u dvanasti na kaficu.

Sa Delte Peka :arrow: Hvala. Ako bi ste mogli pojedinacno komentarisati ucesnike i koje radne bodove su dobili na odredjenim disciplinama

unapre hvala uz Uvek dobar pogled

Sa Delte Peka :arrow: Jel mozemo i mi koji smo po nekad u prolazu kroz Bec da svratimo u taj kafic u 12-om :!: :lol:

A koje pitanje, nemogu da verujem :shock:

Znam da znas da mozes da nas nadjes, zato te ocekujemo kad god da si tu pa makar bio i u prolazu.

Rado bi izneo bodovanje svake discipline ali nisam u mogucnosti jer sam u Becu, a sto se tice Vaseg lova ne mogu da komentarisem jer niste bili u bateriji koju sam sudio.

Ja sam opiso rad svakog takmicara i nije bilo primedbi.

Verovatno mislite da ste osteceni pa trazite objasnjenje preko foruma umesto da ste ga trazili od kolege dok su utisci svezi.

Sto rece moj drug Mladja samo izvolte i uvek si dobro doso.

Blek se puno naljutio jer nije mogo da veruje kakav je zicer Mladja promasio.

Da si samo video kako je Mile promasio crnu koku, i odmah naso izgovor poletela na desnu stranu i smetala mi jakna.

Nisam ni ja mogo da verujem da ce da promase a cim smo dosli u Bec i kad sam kazo Nedji kako su se obrukali on mi kazo "oni pogode samo one tek pustene kad idu u komercijalni lov a cim je prirodno i brzo leti nema sanse da pogode".

Sto rece Mladja vise srece iduce godine.

Rado bi izneo bodovanje svake discipline ali nisam u mogucnosti jer sam u Becu, a sto se tice Vaseg lova ne mogu da komentarisem jer niste bili u bateriji koju sam sudio.

Ja sam opiso rad svakog takmicara i nije bilo primedbi.

Verovatno mislite da ste osteceni pa trazite objasnjenje preko foruma umesto da ste ga trazili od kolege dok su utisci svezi.

Vi ste nesto pomesali ja nisam bio na odrzanoj manifestaciji. Postavljeno pitanje na forumu je iz razloga upoznavanja pasa koji su bili ucesnici

Sto rece moj drug Mladja samo izvolte i uvek si dobro doso.

Blek se puno naljutio jer nije mogo da veruje kakav je zicer Mladja promasio.

Da si samo video kako je Mile promasio crnu koku, i odmah naso izgovor poletela na desnu stranu i smetala mi jakna.

Nisam ni ja mogo da verujem da ce da promase a cim smo dosli u Bec i kad sam kazo Nedji kako su se obrukali on mi kazo "oni pogode samo one tek pustene kad idu u komercijalni lov a cim je prirodno i brzo leti nema sanse da pogode".

Sto rece Mladja vise srece iduce godine.

Dule, DULE ti jos neverujes da smo se ja i Mile dogovorili da promasimo jer smo bili u tvojoj bateriji pa da nas a i tebe nepljuju i kazu da smo nesto namestili hehehehe.

Nego pitaj ti Njedju kad on odstreli prepelicu, jer on je odstreli samo kad ja nepodignem pusku hehehhehee.

Ja netrazim razlog za moje promasaje, jednostavno sam promasio i to je to, u toj situaciji nema vise popravnog, ali jedini zakljucak je momentalna reakcija na koku koji vrlo ali vrlo retko pucam i tu sam trebao da budem koncetrisaniji ali to nije opravdane za takvu metu kakvu sam ja imao.

Vazno da je Bruno izgurao onakvu veliku travu taman toliko koliko je trebalo i da si mi reka sta si video kod njega.

No dogodine ce Mladja nastupiti sa dva kera, mali Vajmarac ce taman biti za prvu probu :D

Izvinjavam se nismo se razumeli.Opisacu rad pasa koji su se takmicili u bateriji koju sam sudio.

1.Zivanovic Predrag LU "Sumarice" pomocnik Bela PO, kuja stara 9 godine, odlican lovac ali je vodic stalno krati tako da je dva puta imala marke koje nije realizovala a izmedju u 8 mininutu markira petla vodic odstreljuje prvim metkom kuja aportira ali losa predaja, malo je obilazila oko vodica.Plasman 105 boda.

2.Surdulovic Danijel LU "Stig" Smoljinac pomocnik Blek PO, mlad muzjak sa velikom voljom u 2 minutu imao zeca u radnom polju na poziv vodica nije krenuo za njim ali kretnje psa je vise u dubinu bez sistema tako da nije imao divljaci.

3.Rajic Marko LU "Stig" Smoljinac pomocnik Astor NKD, mlad muzjak odlicnog stila velike volje u 15 min. markira petla vodic ostreljuje prvim metkom isuvise blizu pas nerado uzima "krpu" od fazana i zbog neodgovornog ponasanja prema divljaci vodic je diskvalifikovan.

4.Lekic Boban LU "Vozd" Rakinac Pomocnik Rambo NKD, tri godine star muzjak dobar lovac izvrsava svaku komandu vodica, u 15 min. poceo je da vuce fazana koji se izvlaci iza i podize ispred vodica koji ga odstreljuje prvim metkom a Rambo aportira sa odlicnom predajom.Plasman 100 boda.

5.Lazovic Branislav LU"Vozd" Rakinac sa pomocnikom Azra PO, odlicna lovna kuja puna volje sa velikim lovackim iskustvom u 10 min markira fazana odstrel prvim metkom ali traljav aport.Plasman 100 boda.

6.Tirnanic Zelko LU "Sumarice" Krnjevo pomocnik Doris NOD, izuzetno brza kuja puna volje i lovackog iskustva u pronalazi fazana u 1o mim odstrel prvim metkom aport odlican nastavlja se turnus u 15 min podize petla a vodic puca dva puta i prtomasuje.Bez plasmana.

7.Savic Milos LU "Fazan"Srednjevo" pomocnik Djovinko del Rade Savic, izuzetan pas , takmicarski pas u sistemu sve vreme lova sa izuzetnim stilom, odlicnom brzinom i preosetljivim nosom kad to kazem mislim da je tri puta stajao u prazno pa je morao vodic da prekine turnus.

8.Stojkovic Dobrica LU "Stig" Smolinac, mlad pas odlicnog stilas non stop se kretao u sistemu ali nije imao divljaci pa je ostao nekvalifikovan.

9.Vucinic Pedja LU "Hajduk Veljko" Negotin sa pomocnikom Gotijem VP, odlican lov vajmarskog pticara Gotija, odlicna volja i marka u 8 min. ali vodic dva puta promasuje, u 15 min opet marka u sumarku polece petao ali zbog rastnja vodic nije mogo da realizuje divljac.Steta sto je vodic zatajio i nije nagradio psa koji je pokazao da je za svoj uzrast izuzetan lovac.

10.Dinic Mladjan LU "Srndac"Golubac pomocnik Reks EB, Reksu je trebalo par minuta da se opusti i pocne da lovi eksplozivno kao sto se trazi od EB. U 12 min markira ali vodic promasuje fazanku. Do kraja turnusa nije bilo divljaci.

11.Nikolic Mile LU "Pek" Rabrovo pomocnik Dzomba NOD, ostar lovacki pas koji u desetom minitu markira koku ali vodic puca dva puta i promasuje. Do kraja turnusa nije bilo divljaci.

12.Rakicevic Deja LU Smederevo" pomocnik Doli NKD, vodic iskusan takmicar kuja izuzetan takmicar puna volje i sto je turnus vise odmicao ona je sve vise davala gas kako bi pronasla divljac koje nije bilo do kraja turnusa.

Toliko o radu pasa koji su se takmicili u bateriji koju sam sudio.

Pozdrav iz Beca uz DOBAR POGLED!!!!!

Mladjo zelim ti da mlad vajmarac bude kao otac. Goti me odusevio na LKK. Mislim da nece biti omaske jer ce ti mlado psa spremati Zoran Zivojinovic.

I ja bar tako mislim jer nebi trebalo da sam napravi gresku kod odabira kera kao i kod odabira zorana za pripremu i obuku kera.

Sve su to mlade snage i pune volje za radom i verujem da ce se trud isplatiti.