Guest Cvoro

Pas progutao strano telo

Recommended Posts

Pomagajte. Stene mopsa staro 6 meseci pojelo kozno parce klompe. U pitanju je desetak (mozda i duze) usko parce koje sluzi da zategne klompu. To se desilo dok je bio sam. Posle toga je jednom normalno vrsio nuzdu, i ne primecujemo promene u ponasanju. Normalno i jede. Ali kad mpzemo da ocekujemo neke probleme i koji bi mogli da budu? Unapred hvala puno na odgovorima!!!

Molim vas za neki savet.

Pas mi je progutao deo plasticnog cepa 3x1 cm, prilicno je ostar. Sta da uradim da to brze izbaci- ulje ili sl?

Edited by Niyol

Hvala vam.

12 minutes ago, kazak said:

parafinsko ulje ali svako idite po savet do vaseg  veterinara 

Hvala.

Parafinsko ulje je dobar savet i pas te veličine bi trebalo da izbaci strano telo. Ponavljaj ulje više puta. Nezgodno je što se plastika ne razgrađuje. Ako ga ne izbaci ja bih svog psa odveo na snimanje i tražio savet dobrog veterinara.

3 hours ago, Sava said:

Parafinsko ulje je dobar savet i pas te veličine bi trebalo da izbaci strano telo. Ponavljaj ulje više puta. Nezgodno je što se plastika ne razgrađuje. Ako ga ne izbaci ja bih svog psa odveo na snimanje i tražio savet dobrog veterinara.

Hvala Sava. Pratim i ceprkam po izmetu :) jos nije izbacila ali normalna je stolica i nije pokunjena.

18 minutes ago, Niyol said:

Hvala Sava. Pratim i ceprkam po izmetu :) jos nije izbacila ali normalna je stolica i nije pokunjena.

Odlicno. Mislim daa joj nece praviti problem i da ce uskoro izbaciti , ako imate bilo kakav simptom povracanja, da je pokunjena, odbija hranu , a narocito da povraca vodu onda se odmah pod hitno javite veterinaru . 

1 hour ago, kazak said:

Odlicno. Mislim daa joj nece praviti problem i da ce uskoro izbaciti , ako imate bilo kakav simptom povracanja, da je pokunjena, odbija hranu , a narocito da povraca vodu onda se odmah pod hitno javite veterinaru . 

Tako cu uraditi. Eh, čepojed jedan...

Zdravo,imam maltezera 3mj jednom je vec progrizao djeciju cuclu (varalicu) u pocetku nije nista bilo,zatim mu se gubio apetit i nakon 7 dana je poceo da povrace i tresaoo se, u jutarnjim vasovima  je imao stllicu i cuclica(onaj gumeni dio) je izasao.. e sada desila se ista stvar moj veterinar nije danas tu, pomagajte

3 hours ago, Ivanaaaa said:

Zdravo,imam maltezera 3mj jednom je vec progrizao djeciju cuclu (varalicu) u pocetku nije nista bilo,zatim mu se gubio apetit i nakon 7 dana je poceo da povrace i tresaoo se, u jutarnjim vasovima  je imao stllicu i cuclica(onaj gumeni dio) je izasao.. e sada desila se ista stvar moj veterinar nije danas tu, pomagajte

Kako da vam pomognemo? Da izvadimo cuclu od psa? Vi ste cekali 7 (SEDAM) dana i sad trazite pomos na forum? Pas se treba odneti kod veterinar koji ce napraviti prvo palpacija i onda snimace na rentgen da se vidi gde je sta ostalo. A ne da vam mi pomazemo na forum

4 hours ago, Ivanaaaa said:

Ne razumem ? 

Desilo vam se dva puta? Ranije je trebalo psu 7 dana da izbaci cuclu koju je progutao a sad je opet progutao cuclu ? 

DA,2 PUTA. ZNAM,NESMOTRENA AL NEKAKO JE ON UVIJEK NADJE,HVALA BOGU VETERINAR SE JAVIO I PRATILI SMO UPUSTVA I POVRATIO JE.

TRAZILA SAM SAVJET NE NARAVNO DA LIJECIM PSA PREKO NETA,NEGO ME PANIKA BILA UHVATILA VELIKA,HVALA U SVAKOM SLUCAJU NADAM SE DA NECU IMATI PROBLEMA,AL KAKO DA MU ISKORIJENIM OVO GRICKANJE SVEGA,CINI MI SE DA BI PROGUTAO STA GOD MU SE NADJE NA PUTU.

Pozdrav, pas mi je progutao kost od rebarceta pa jedno desetak centimetara dugacku. 

Da li bi trebalo da se brinem? I da li treba nesto sada da ucinim? 

Okrenite lepo telefonom veterinara, pa postupite kako vam on kaze.

Mi u slucajevima gutanja kosti, doduse nije bilo bas 10 cm rebarce, sira sve sa najlon kesom u kojoj je bio, metalne mindjuse, mlevenog mesa u koje je skot psihopata ubacio srcu od pivskih flasa da pobije pse, jedne progutane rukavice (dogon bio u pitanju pa to i nije bio tako veliki predmet) odmah po starinskom savetu ovdasnjih veterinara koga se drze i sve mlade generacije vetova dajemo odmah kiseli kupus ribanac, sitno naseckan. Malo oblozi digestivni trakt i pomogne peristaltiku creva. Tvrde vetovi. 

Naravno u kontaktu smo se veterinarom da on prati situaciju i odredi sta dalje. 

Interesantno je da u tim slucajevima uopste nema problema da pas pojede taj sitno seckani ribanac koji se obicno pomesa sa mesom, cak i oni psi kojim je ispod casti da u normalnim okolnostima i primirisu kiseli kupus. Sta ja znam, verovatno instinktivno osecaju da im je to tada potrebno. Ovi gutaci su sve psi najbizih prijatelja. Moji ne gutaju nejestive stvari ali taj ribanac koristim u slucajevima kada stariji pas pretera sa kostima da resimo zatvor. 

Ljudi,pomagajte! :(

Stene za neki dan puni 3 meseca, u dvoristu mi je i preko noci se igralo i sve redom gricka..Od jutros nije htelo da jede, i kao da joj krce creva se culo i grcio joj se stomak, i iskaki neku katastrofu, ja vidim parce kese u tome, gde je naslo kesu , ja ne znam, verovatno je vetar oduvao sa ulice.. sta da radim?

Zvala sam veterinara, rekli su mi da preskoci dva obroka, pa da je posle nahranim, i ako ne bude ok , ili povraca sutra je odvedem kod njih.

Sa cim kasnije da pokusam da je nahranim ? ..inace joj dajem junece ili pilece meso,ili granule sa jogurtom /kiselim mlekom i neko parcence mesa..

Kesa je prošla sa druge strane pa ne bi trebao biti problem. Kesa inače retko može da se zaglavi u probavnom traktu, opasniji su tvrdi i oštri predmeti.
Dajte joj slobodno meso i pirinač i ako bude vršila nuždu normalno sve bi trebalo da bude OK.

Ljudi pomagajte,

Imam psa od tri i po meseca, inace voli sve da smaze, uglavnom pod brisem jednom dnevno, tako da nema prilike da pojede nista ali vec je jela konce sa igracke na primer i to izbaci kroz stolicu normalno, ne znam ni koliko je ova situacija alarmantna, ali obzirom da ne znam nista o tome, za mene jeste alarmantna, malopre se igrala sa drugom i pojela je plastiku koja se nalazi na kraj one vrckice na sorcu, to je 1cm, ali obzirom na to da je i ona jako mala i ima samo 850 grama, pomeranac je, ne znam sta da radim, mozda samo dramim bez potrebe, molim vas samo mi recite da li je opasno ili nije.

Hvala vam puno unapred 

11 hours ago, Tammmmmara said:

Ljudi pomagajte,

Imam psa od tri i po meseca, inace voli sve da smaze, uglavnom pod brisem jednom dnevno, tako da nema prilike da pojede nista ali vec je jela konce sa igracke na primer i to izbaci kroz stolicu normalno, ne znam ni koliko je ova situacija alarmantna, ali obzirom da ne znam nista o tome, za mene jeste alarmantna, malopre se igrala sa drugom i pojela je plastiku koja se nalazi na kraj one vrckice na sorcu, to je 1cm, ali obzirom na to da je i ona jako mala i ima samo 850 grama, pomeranac je, ne znam sta da radim, mozda samo dramim bez potrebe, molim vas samo mi recite da li je opasno ili nije.

Hvala vam puno unapred 

Pazi ovako. Poznato je da stenci kao i bebe vole da svasta stavljaju u usta i jedu. To je sasvim normalno da ponekad uzmu kamen da zvacu, krpicu neku, plastiku i slicno.

Rastu im zubi i moraju da smanje nekako bol, pa im je to jedino resenje.

E sad, nije pozeljno da se dopusta stenetu da guta tkaninu ili bilo koju drugi predmet. Znaci moze da grize ako mu to dozvolis naravno, ali ne i da proguta.

Kada proguta krpicu postoji mogucnost da nece moci da je izbaci, pa bi onda moralo na operaciju. U najgorem slucaju nece preziveti, jer ce poremetiti rad creva,zeluca i slicno.

Pokusaj da ga oducis  da to radi, kupi mu gumene igracke pa nek se sa njima igra, ili nabavi neko debelu uze koje znas da nece moci da proguta a moci ce da se igra sa njim.

Ovo ti iz uskustva govorim, moje kuce je 4 meseca progutalo carapu koja je ispala iz korpe za ves. Mucilo se skoro ceo dan ali hvala Bogu veterinar je uspeo da ga spase.