Recommended Posts

Gledam i ne mogu da verujem koliki rep ima onaj fazan ? minimum 50 cm,pravi divljak =prava retkost :wink:

A i omladinci rade posao opasno.

Evo trudnice Trnove Sille slikane pre 7 dana.

dsc00645uv.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

A sada je vec majka 10 kucica.

Nazalost Silla je imala tezak porodjaj(carski raz)i nema mleka pa njene kucice prehranjuje Vojvodjanska pulinka po imenu Mara :) .Maro dao bog da si nam ziva i zdrava i 100 godina zivela i Hvala tvom gazdi Mikici Markovicu iz Vrbasa.

dsc00658b.jpg

Heiko vom Brundlfeld je juče postao otac još 9 štenaca (7 mužjaka i 2 ženke). Nadam se da će ih majka uspešno odgajiti iako joj je to prvo leglo. Pozdrav za sve, pre svega za Sinišu i Nemanju. Uvek dobar pogled!

tenci.jpg?t=1295722375

Dzage :arrow: Dragane hvala.Pozdrav tebi,cestitke i puno uspeha sa prinovama,dao bog da izrastu u prave lovce pa da opet kao rivali stanemo na "crtu" na nekom od HZP-a :wink:

Pozdrav i dobar pogled.

Krec :arrow: Pozdrav i hvala! Erna je kći mog psa Aresa koji je 2005. položio jesenji uzgojni ispit (HZP) i tada sam se upoznao sa Nemanjom,sestra Astrona za kog si, nadam se čuo.Položila je VJP 69, HZP 215 radnih bodova, ima I nagradni razred u utakmici na vodi a 2009. je bila III na državnom prvenstvu u Novom Sadu u prvom nagradnom razredu. Oštenjena je 14.06.2008. i ovo joj je prvo leglo. Ima i 2 CAC a ako je to bitno.

melez2.jpg?t=1295944610

Hvala dzage -ne nije mi bitno da ima 2 ili 22 CAC-a vec sve to napred navedeno,a za Astrona ko nije chuo :?: :idea: Ja preferiram lov i meni kao i velikoj vecini treba lovno-upotrebljiv pas koji je cist u glavi,dobrog eksterijera i vrhunske volje i nosa a ostalo manje vishe.Cenim da ce biti dobri radnici :wink: Dobar pogled,Mirko

Ja na ovim stranicama(TRN) pisem jer me je Sinisa zamolio jer se on bas ne snalazi najbolje sa kompjuterom odnosno forumom .A dobijao sam I PP od ljudi vezano za parenje I cenu sa Heikom pa onda ja opet to prenosim njemu jer je to njegov pas . Pa mi je Sinisa onda i pslao e-Mail sa tekstom vezano za Heika I parenje pa ga ja kao takvog samo posatvljam ovde :

Heiko vom Brundlfeld ocenjen u Kovinu od strane Fritz Blumela i Zubanovic Gorana ocenom sg 11 za formu i sg 11 za dlaku, kompletnog makazastog zubala ( 42 ). Polozio je ispit urodjenih osobina u Mokrinu i od 9 prijavljenih pasa proglasen za najboljeg psa ispita i javno pohvaljen zbog izuzetnog tempa za vreme rada i markiranja. Sudio Milos Veselinov iz Kikinde. Sa Heikom sam lovio celu lovnu sezonu, u avgustu prepelice, fazane i zeceve sa turistima i fazane i zeceve svake nedelje u mom lovackom drustvu. S obzirom da mu je ovo prva lovna sezona, izuzetno sam zadovoljan sa urodjenim osobinama, perfektnim nosom, urodjenim markiranjem, aportiranjem i vodljivosti. Posebno bih pohvalio nos na tragu zeca i puno glasa u teranju ne vidjenog i vidjenog zeca. Dominantno prenosi na stence ispravno zubalo, izuzetan karakter, volju za aportiranje i markiranje odmah kod prvog kontakta sa divljaci, tj sve one osobine kakav je i on bio. Do sada su dva steneta imala kontakt sa divljom svinjom i pokazali puno volje i ostrine. Zbog brzine rada i odlicnog nosa zadovoljice i one koji zele takmicarskog psa a licno meni draze i obicnog lovca koji ne zeli da ulozi puno rada sa psom a da ima privrzenog, ne ratobornog psa, sa urodjenom voljom za rad i aportiranjem. Cena parenja je 150 eura, sto je prilagodjeno nasim lovcima i uslovima zivota. Pokazao se kao izuzetno plodan i sve zenke do sada koje su parene, okotile su od 8 do 12 stenadi. Za sve informacije mozete se javiti na mobilni telefon 063 500 663 Vukanovic Sinisa Novi Sad ili na 063 561 724 Bogdanovic Nemanja, u slucaju da nisam u zemlji.

Vukanovic Sinisa-Novi Sad

heiko1.th.jpg

Dobar pas 100 mana,a los samo jednu = sto nije moj !

Salu na stranu pas je izuzetan,a posto ce i kod nas biti novosti gledacemo da nesto lepo izaberemo i ostavimo i jos ove godine lovimo tj ulovljavamo.Sledoglasnost je jedna veoma bitna osobina bar kod mene jer u prakticnom lovu u velikoj tabli kukuruza ili trske takav pas kad oseti lisa,sakala ili svinju to glasno javi i svima stavi do znanja sta moze da im izleti pred nisan i da se psihicki pripreme za to pa cak i da prepune sa krupnijom sacmom,a ne da se posle pravdaju iznenadilo me ili pucao sam sa sitnom sacmom itd. Naravoucenije ako bih voleo da nesto prenese kod stenadi to je sledoglas.Dobar vam pogled i jos jednom hvala sto ce i drugi moci veoma povoljno da pare pod takvog psa,Mirko