Sign in to follow this  
leo

registracija uvezenih pasa - prevod rodovnika

Recommended Posts

POZDRAV SVIM LJUBITELJIMA KINOLOGIJE! moj problem je sledeci:posjedujem dva psa uvezena u Hrvatsku-muzjak iz EU, zenka iz YU. dali je potrebno prevoditi rodovnike,ako je gdje da to obavim,i koliko to dugo traje? unapred zahvalan :?: :lol:

Ahoj,

procedura je manje vise svuda ista.U Srbiji i Ceskoj sa rodovnicima se odlazi u kinoloski savez gde psu u postojeci export rodovnik dodaju JR ili Cz broj i sve traje 5 minuta,verovatno je tako nesto i u Hrvatskoj ali bi najbolje bilo da neko iz te zemlje odgovori na postavljeno pitanje.

Nenad

Guest Rok

U HR je procedura jednaka, s tim da za nostrifikaciju rodovnice moras imati exportnu rodovnicu iz zemlje iz koje si uvezao psa. Za dodatne informacije javi se u HKS pa ces biti najbolje informiran iz prve ruke.

HRVATSKI KINOLOЕ KI

SAVEZ

ILICA 61

HR 10000 ZAGREB

HRVATSKA

TEL./FAX.

+385 1 48 46 124

+385 1 48 46 126

http://www.hks.hr

Nostrifikaciju rodovnice vrši HKS i košta 100 Kn po rodovnici. Prije toga moraš imati podmirenu članarinu za 2005. godinu. Postupak je slijedeći:

NazoveЕЎ HKS da ti daju poziv na broj

PoЕЎaljeЕЎ poЕЎtom kopiju ulatnice i originalne exportne rodovnice na koje glavni voditelj uzgoja upiЕЎe HR broj i onda ti HKS poЕЎalje rodovnice poЕЎtom

ЕЅeljka

Volela bih samo da mi neko potvrdi da li sam dobro razumela. Meni je stigao exportni pedigree iz Cheshke, ako sam ja ok skapirala, taj pedigree treba da odnesem u KSS , platim vec koliko traze i oni mi daju rodovnik jel tako ili sam ja u zabuni?

Ovo imam:

barnabasexportpedigreetn2.jpg

barnabas1exportpedigreenk5.jpg

A treba mi shta?

Volela bih samo da mi neko potvrdi da li sam dobro razumela. Meni je stigao exportni pedigree iz Cheshke, ako sam ja ok skapirala, taj pedigree treba da odnesem u KSS , platim vec koliko traze i oni mi daju rodovnik jel tako ili sam ja u zabuni?

A treba mi shta?

Pozdrav Orijana,

Sa tim exportnim pedigreom ideš u KSS. Oni će ti tamo (mislim da je bez plaćanja) dodeliti JR broj i najverovatnije ga upisati na tvoj postojeći rodovnik i on ostaje kod tebe. Sve ostaje isto samo što ćeš svog psa uvesti u Srpski Registar (još uvek je oznaka JR) sa podacima o psu i novom vlasniku, odnosno tebi. To je sve. Završava se za 5 minuta i ništa nije komplikovano.

I da ne bude opet zabune, ne dobijaš novi rodovnik.

Pozdrav

Bojan

Orijana, koliko ja znam, treba ti samo JR broj.

U ovaj, vec postojeci njegov rodovnik samo ce upisati dodeljeni JR broj, tj. broj pod kojim ce ga zavesti u knjigu koja se nekada zvala Jugoslovenska rodovna knjiga (otud i oznaka JR) - kako je sada zovu, nemam pojma. :?

Bojan vec odgovorio :mrgreen:

ja bas htjela da pitam a sta se to placa, posebno ako si uvezao kvalitetnog psa, pa valjda si time samo donio dobro i domacoj kinologiji i savezu :shock:

Meni je stigao exportni pedigree iz Cheshke,

Khm, khm... koliko ja vidim rodovnik je izdat u Slovackoj! :) Ceski rodovnici malkice drugacije izgledaju. :)