jasmina

Kuvasz (FCI: 1.1-54)

Recommended Posts

Maza i Dona ,su stvarno prelepe,nastavite i dalje da pisete o njima!Moj je ostenjen 12.06.2008.Poslacu veceras njegove slike.Joska sto se tice tvoje poruke,pas je zaista prelep.Ja sam kupio psa u odgajivacnici Juliana Lordana,odakle potice i ovaj pas.

Guest smilja

Pozdrav,Dona je ostenjena 20.7.2008god.Ocekujem slike tvog ljubimca, ja sam malo optrerecena komentarom o sedlastim ledjima dajem joj vitamine ljuske od jajeta, a u skoro cu zamoliti cerku da doce da je slika tako da se lepo vide ledja pa da cujem vas komentar :lol: :lol: :lol:

Guest smilja

Pozdrav, za Josku psi su zaista prelepi, nadam se da ce i moj trud uroditi plodom pa da ce i Dona postati tako elegantna, sad je malo trapava mislim da je malo deblja nego sto bi trebalo,ali je halapljiva, iz komentara vidim sad joj pocinje pubertetvalda cu se izboriti sa njenim nestaslucima zaista me uveseljava :lol: :lol: :lol:

Pozdrav svima! Staro je pravilo, da je parametre tela kod šteneta najsigurnije proceniti u starosti od dva meseca. Ako sa dva meseca nije bio sa sedlastim leđima, najverovatnije neće ni kao odrasli pas. Posle napunjenih dva meseca pojedini delovi tela rastu na neujednačen način, tako da pas ponekad izgleda pomalo trapav i nezgrapan. Kod velikih pasa, kakav je i kuvas krajnje dimenzije i stas dostiže tek nakon 20 meseci. Tada tek može biti veoma jak, a ipak sa suvim mišičima. Smiljo nemoj slušati svakakve komentare. Ako Dona dobije granuliranu hranu, ili kuvanu sa vitaminima, sa njenim rastom ne bi trebalo biti problema. Jedino ne treba previše opterećivati njene kosti do 8-10 meseci starosti. U kratke šetnje treba što više, najbolje bi bilo svakodnevno, ali istrčavanje pored bicikla i slično ne sme se pre 10 meseci nikako, a ni u šetnje duže od 3 km. :!: :!: Pozdrav :D :D :D

Guest smilja

Pozdrav,za Josku i Cezara,Dona ima dva obroka izjutra kuvana hrana a popodne oko tri sata granulirana, pocela je da se seta od pre ti dana i sad cim vidi da neko izlazi iz dvorista nacrta se pored vrata i ceka da i ona ide.Naravno kad idem do prodavnice po namernice ne mogu je voditi sa sobom i tad je jako besna laje,zavija kao malo dete kad place,pa je i komsiluk poceo da reaguje.Nadam se da ce se privici kad joj je vreme za setnju.Juce je ceo dan padala kisa i nisam je izvodila....Cezare gde su slike od tvog ljubimca cekam ih da uporedim sa Donom.... :lol: :lol: :lol:

Pozdrav! Cezare, da sam napisao da ne sme u preduge šetnje, moglo bi se pitati: A koliko duga ta šetnja sme biti?

Eto unapred sam odgovorio :lol: :lol: :lol: Suština cele priče je da ne treba preforsirati mladog psa. U prirodnom ambijentu, kuvase počinju koristiti oko stada u starosti od šest meseci, i sa nekih 9-12 meseci su zreli za rad. Samo stado se kreće polako, i sa više odmora u toku dana, pa se kostur psa ne opterećuje previše. :D

Pozdrav Višnja! Oba mužjaka su veoma impresivna. Mozi je kod Lehela, a Planeta(Feher Morcoš Pajti) kod Loranda. U Budimpešti je Mozi bio na štandu mađarskih rasa. Da dodam samo, da su i Lehel i Lorand sjajni momci. Iskreni u predstavljanju rase i svojih pasa, i nesebični kad se radi o pomoći ostalim vlasnicima kuvasa.

Guest smilja

Pozdrav,imala sam mali porodicni problem pa se nisam javljala,sad je sve ok,moja Dona raste i svakim danom me iznenadi, nisam mogla ni da predpostavim koliko pas moze da bude pametan,izjutra kad joj je vreme dorucka stane ispred vrata,koja su staklena i vidi joj se pametna glavica trepce ocima i kao da me opominje gde je dorucak, vise nije toliko halapljiva i na komandu budi mirna sedne i ceka da joj sipam hranu pa tek onda pocinje da jede.Njenu drugaricu macu moram da hranim odvojeno jer je ljubomorna i hoce da joj pojede obrok.Inace zajeno spavaju i lepo se druze.U poslednje vreme kako cesto pada kisa primetila sam da Dona obozava da trci po kisi.Upocetku sam mislila da ce se prehladiti medjutim ona je super, vesela je i uziva u setnji.Pogledala sam sliku keruse sa mladima predivna je... :lol:

Guest smilja

Pozdrav,super je bas je drustvena samo sto malo davi prijatelje,ali sad je u pubertetu pa valda tako treba..... :cry:

Cao drustvo,dugo me nije bilo imao sam problema sa kompom,maza izgleda fantasticno!Moj Cezar je napunio sest meseci i izrasta u pravog diva ,ima 40kg!Poceli smo ovih dana sa malo jacom dresurom i prezadovoljan sam kako napredujemo!Pisite,pozdrav!

Guest smilja

Pozdrav,srecnu novu godinu svim korisnicima foruma zelim dobro zdravlje i dobre rezultate sa psima, usput moja Dona je super, dobro izdrzava ove hladne dane vesela je i nestasna.... :lol: