jasmina

Kuvasz (FCI: 1.1-54)

Recommended Posts

Guest smilja

Pozdrav, bravo za mazu i dona je porasla samo se nismo slikali sutra ce mo se slikati :lol: :lol: :lol: :lol:

Guest smilja

Pozdrav,kuca ti je super,koliko je stara i cini mi se da je muzjak, prelepa je :lol:

Pozdrav svima !

Pozdravljam sve odgajivače i ljubitelje najlepše rase !Odgajanjem i druženjem sa KUVASIMA bavim se od 1982. godine.Tokom svih ovih godina doživeo sam mnogo radosti i zadovoljstva.Posebno pozdravljam mladog prijatelja ,dobrog poznavaoca i odgajivača i velikog zaljubljenika u Kuvase Lehela.Za početak poklanjam jednu fotografija moga mladog mužjaka pod imenom AVE VUČKO OF JEJINIĆ HOUSE ili samo kratko VUK.

Pozdrav

Zoran

Pozdrav svima!

Mom burazeru bi trebao jedan pas za parenje.Zenka mu je u parenju ali nemoze da nadje muzijaka.Molim ako je nako zainteresovan da se javi na telefon.062-243-245.

Hvala!

Pozdrav!

pre mesec i po dana sam nabavio stene kuvasa. Hranim ga hranom Happy Dog maxi baby GR29 i po preporuci veterinara dodajem mu 5 tableta Cafortane i 8 tableta Trixie Kalk-tabletten dnevno. Pored svega toga pocele su da mu se krive prednje noge, pa je dobio inekcije kalcijuma i AD3. Molim vlasnike i odgajivace kuvasa da mi pomognu oko izbora hrane i eventualno dodataka ishrani koji bi mi resili ovaj problem.

Pas je inace veoma aktivan i veseo

Unapred HVALA !!

Dejan

Hello!

My name is Alexandra and i am a kuvasz-breeder from Austria. I look for a kuvasz as studdog.

My kennelname is " vom Schloss Perchino" and my website is www.european-kuvasz.net and for my second breed the borzoi is www.european-borzoi.net

I plan a litter with my young kuvasz-female "Csinos-Virag vom Schloss Perchino".

If you can help me with infos from a nice healthy male (PRA-free ) please send the info or offer with pictures, copy of the pedigree and health checks to perchino@a1.net.

Thank you very much for your assistance!!

Kindest regards from Austria

Alexandra

Dejane,injekcija bi trebala da pomogne,ali potrudi se da vise dobiva klasican kalcijum,jer kafortan daje i masu psu,pa moze malo da postane tromiji! Vise kalcijuma,manje kafortana! Mada poslusaj jos neciji savet!

Postoje pravila FCI, po kojima je mužjaka dozvoljeno pustiti u priplod, nakon navršenih 16 meseci, a ženku nakon navršenih 18 meseci.

Stenad se krecu od 150 do 250 eura! Ja bi vam preporucio Julijana Lordana iz Tornjosa kod Subotice! Muzijak za parenje mozete pokusati na broj 0612126760!

Za cenu sam pitao cisto informativno,jer sam vec vlasnik jednog muzjaka.dobio sam ga na poklon.star je oko 2 meseca,i reki su mi da je vrhunskog porekla(majka je kupljena u Madjarskoj,a takodje je tamo i parena),ali ne znam tacno iz koje je odgajivacnice(moracu da pitam prijatelja koji mi je poklonio,pa cu napisati).

Znam da je jako mali ali mene interesuju neka pravila oko najosnovnije dresure.kad poceti i na koji nacin(osnovno ,tipa sedi ili dodji)?po nekim savetima sa ovog foruma sam ga vec naucio da ne vrsi nuzdu u kuci,mada i sa tim jos kuburimo.Inece ,iako imam pristojno dvoriste jos uvek je u kuci(pre par godina su mi ukrali iz dvorista staforda koji je imao 7 meseci,pa mi nije sve jedno da ostaje uvece sam napolju jos neko vreme).

A najveci mi je problem sto voli da gricka ukucane(stopala,prste,nogavice).Jos uvek ne mogu da provalim da li se samo tako igra posto je mali ili ne(ima gomilu igrackica koje sam mu kupio i koje ga zainteresuju samo trenutno dok ne predje na prste).Strah me je da,ukoliko nije tako,ne budem imao sa tim problema kasnije kad odraste,pa vas molim da me posavetujete sta da radim

unapred hvala

Sa dresurom pocinjes izmedju 8 i 12 nedelje zivota,tada se uce osnovne stvari!Dodji,sedi,lezi,da lepo ide na povodnik....Naravno nekada kada radi nesto sto ne treba novine ili plasticna flasa,iza glave,po vratu! A to sto gricka to je normalno,tako hoce da pokaze da je tu i kao i kod dece,hoce da se igra! Moj ima 14 meseci,a jos uvek ima tu naviku,nije to nista alarmantno! Nadam se da sam ti pomogao makar malo,obrati se uvek kada te nesto zainteresuje! JOSKA takodje ti moze dosta pomoci,stvarno je dobar poznavaoc!