Ivan!

Puli fci 55

Recommended Posts

Od 13.08.2010. godine i ja odnosno moja porodica smo vlasnici ženke pulija. Naša Megi nema papire a i da ih ima nemamo nikakve ambicije za izložbe. Mi kao vlasnici smo prezadovoljni i presrećni i ne bi je menjali ni za koju drugu rasu. Kuca slobodna šeta dvorištem po celi dan u dvorištu ali idu zimski dani i treba misliti na njenu kuću pošto je još uvek "beskućnik". U stvari deli kutiju od banana u dvorištu sa mačorom Simom jer je njihovo prijateljstvo "na nivou".

Ono zbog čega se javljam nije da se pohvalim i ja sa ovom kucom nego da pitam upućenije kakvu kućicu da joj napravimo? Kada pitam "kakvu" mislim na dimenzije pošto još uvek ne mogu da sagledam kako će biti za godinu kada dostigne svoju punu veličinu.

Po mom nekom iskustvu, ne vole biti u kućici. Radije spavaju i zimi pred ulazna vrata kuće, čak i kada je sneg. Razlog je verovatno, što u kućici ne mogu nesmetano posmatrati svoju okolinu. Oni su dosta budni i u toku noći. Međutim i moji imaju više kućica, pa ponekad kontrolišu koja je bolja, menjaju se međusobno, i na kraju spavaju na zemlji. :lol: No, da ipak odgovorim, visina-60 cm, širina 50 cm, dužina 60-70 cm.

I nas spava ispred vrata . Prvih godinu dana je imao kucicu ali posto nikad nije ulazio u nju i samo je smetala sklonili smo je , mi imamo pokriveni ulaz (krav nad pulznim delom u dvoriste , tako da ne kisne, ne duva vetar na njega pa nam kucica nije potrebna zimi ima nesto kao krevet od vise cebadi, tako da se nemrzne a i sada mu je dlaka skoro do zemlje .

Na CAC Sarajevo,

PULI:Lompoš, razred preko 15 mj.

BILI, VIDJELI I POBIJEDILI

ODLIČAN

CAC

BOB

i na kraju,

BOG III

uzgojna prošli papiri na kućnu adresu 8)

Naša pulika ima nešto više od 5 meseca ali ono što primećujem u poslednje vreme da joj se stvaraju krmelji na očima. Krmelji su suvi slepljeni s dlakom i vrlo lako se skidaju. Ne primećujem da su joj beonjače krvave ali ovi krmelji me brinu.

Požalio sam se jednom prijatelju koji dugo čuva pse i on mi je lazao da mu oči verovatno iritira duga dlaka oko očiju i da verovatno nije ništa strašno i opasno. Čak što više po njemu će problem prestati sam od sebe kada dlaka poraste još više.

Kako na ovoj temi o pulijima nisam pročitao ništa o ovom probčemu hteo sam da pitam kakva su vaša iskustva u vezi s ovim.

Pozz svima

Hehe pa prirodno je da nastaju krmelje kao i kod ljudi , ali ako ti vise podseca na gnoj onda moze biti problem puliji po prirodi imaju cesto probleme sa ocima , sa ovi sto trenutno imam ne ali predhodni je cesto imao , cuo sam za jos ljudi sa istim problemom . Mislim da nije nista opasno, cucemo kad se Joska javi .

*postavite slike steneta da ga vidimo

srdacan pozdrav

Igor

Hehe pa prirodno je da nastaju krmelje kao i kod ljudi , ali ako ti vise podseca na gnoj onda moze biti problem puliji po prirodi imaju cesto probleme sa ocima , sa ovi sto trenutno imam ne ali predhodni je cesto imao , cuo sam za jos ljudi sa istim problemom . Mislim da nije nista opasno, cucemo kad se Joska javi .

srdacan pozdrav

Igor

uh dobro je...pošto me ne podseća na gnoj.

Evo najsvežije slike...Moram da dodam da uopšte nije lako slikati je jer nema ni sekunda da nije u pokretu...o postizanju bilo kakvog dogovora o tome da pozira nema govora...

Kuca je inače bez papira. Kupljena je u Subotici...normalno...

Prirodno je što se dešava. Ovo je otprilike doba, kada dužina i gustina podlake već rezultira neželjenu pojavu, da se dlaka konstantno povuče ispod očnih kapaka, pa iritira oči. Može i prašina doprineti da se iscedak ili stvrdnuti krmelji jave intenzivnije.

Ja svakoga dana rutinski kontrolišem stanje sa krmeljima. Pored redovnog vađenja krmelja i eventualne dlake iz očiju, ako slučajno primetim crvenilo odmah koristim proculin ili visine kapi za oči. Mogu se koristiti kapi za oči iz humane apoteke.

I ovi koje ja koristim su za ljudsku primenu.

Pozdrav ljubitelji čupavaca!

Naša ženkica ima 3 godine i imala je predivnu dlaku, sa očuvanim dredovima, medjutim, nakon sterilizacije, koja je obavljena prije 2 mjeseca, dlaka je pocela skroz da otpada. Pred zimu joj je inace bila rjedja i rasla je nova, ali sad bas izgleda kao osisana, dio trupa je prekriven dredovima a dio, od glave do pola stomaka je duzine 1 cm.

Jede Hill's, dakle nije do hrane, jer je to jela i prije sterilizacije.

Da li je to uobicajeno nakon sterilizacije?

Pomagajte da joj vratim dlaku kakva je i prije bila:(

Ajooj posto se Joska ne javlja , moracu ja :lol:

moje misljenje je da je to usko povezano sa hormonima, tj slicna reakcija se desava kada zenki odvedu stence kada dođe vreme ona onda pocinje obilnije da se linja , naravno to se nedesava kod svih zenki , povezano stim sterilizacijom su joj izvađeni jajnici . Ili joj je dlaka ostecena tokom operacije ili ima nekog koznog parazita .

Sta je bilo sa parenjem kujice ?

Pozdrav Igore!

Nije joj dlaka ostecena tokom operacije, to je izvedeno skroz ok. Nismo bili u mogucnosti da je parimo, jer smo mi dobili prinovu u kuci, tako da ne bi stvarno mogla da se brinem o malima:((

Znam da je okrutno, ali i to cekanje za pogodno vrijeme parenja bi bilo jos okrutnije.

Redovno uzima tabletice za parazite, kako da otkrijem da li postoji neki kozni? nema vidljivih promjena na samoj kozi.

Ako je do hormonalne promjene, ima li nade da ce opet imati lijepu dlaku?

Sterilizacija nije okrutna to je dobro delo , produzila si joj zivot , jer ne postoji mogucnost tumora na jajnicima, drugo ako bi ti kojim slucajem pobegla , mogla bi da se na ulici spari i nasao bi problem .

U svakom slucaju poslacu Joski poruku na facebook-u.

Ako je do hormonalne promjene, ima li nade da ce opet imati lijepu dlaku?

Naša Megi je sterilisana pre 4 god.Sad ima 10 god. i nikad nije imala lepšu dlaku kao sad. :D

...mislim da ima nade..

Pozdrav

Evo jos jednog ponosnog vlasnika pulija! :D

Moja devojcica ima 2,5 godine, bele je boje, zivi u stanu i ravnopravan je clan nase male zajednice! Malo je reci da je obozavamo!! Sasvim slucajno sam je dobila od tetke. Leglo je iz Subotice ali tetka nije uzela papire iako ih poseduje. Svakako nemamo ambicija da je vodimo po izlozbama. Mi bismo je sterilisali kako bi nam bila sto zdravija, pa me interesuje da li treba pre toga bar jednom da je parimo ili ne?

Imam jos jedno pitanje....

Naime, nasa Donica je predivan pas, privrzen, prepametanm uostalom pravi Puli, ali imamo problem sa njenom agresivnoscu kada je napolju. Zna da se zaleti i da laje na nepoznate ljude. Apsolutno sam sigurna da nikad ne bi ujela coveka, samo se ljudi isprepadaju jer ima onaj karakteristicni lavez koji je svojstven njenoj rasi. :oops: Takodje se zalece i laje na nepoznate pse a posle 5 minuta neprekidnog lajanja pocne najnormalnije da se igra sa njima! Pokusavam da je oducim od takvog ponasanja ali ocigledno ne uspevam! :(

Da li neko ima slican problem sa svojim ljubimcem i neki savet kako da je odviknem od takvog ponasanja? :roll: