Ivan!

Puli fci 55

Recommended Posts

Pozdrav posto je tema zaspala malo da je obnovimo

evo molo snimci po mom obicaju :mrgreen:

Rasztari Duci Lakat Lali

kako tera bivole

i moj gruja isto tako hrabro tera bika :mrgreen: :mrgreen:

posle smo prsli na svinje

a sve se to uci dok su mali :mrgreen:

Lakat je bio napredniji

evo i Rasztari-Duci Irha Marci tera ovce

i Rasztari-Duci Gara teranju teladi

ostalo drugi put .

Tema se totalno zapustila -a Joska koji bolje prati desavanja u Madjarskoj i Hungarian Puli kluba uopste nestavlja na forum novosti

Evo jedan simpatican snimak Rasztari Duci Nibur star deset nedelja- ko lud trci za ovcama -pogledajte ceo filmic

RasztariDuci Dinamit

ispit urodjenih osobina teranje ovaca

Koppany

pozdrav Igor

Cao svima , ja sam ovde nova i bas mi je drago sto sam imala sta da procitam o tako divnoj rasi pulija! ja imam zenku staru 14 meseci , cuvam je stanu , i zadovoljna sam sa njom , jedino mi malo smeta sto mi mnogi kazu da je razmazena i da je zbog toga pomalo agresivna da tako nazovem ! zna da se "naljuti " kad odem i ostavim je i posle toga rezi na mene da li neko zna da mi kaze kako da je oducim od toga ! hvala puno i pozdrav svima

Malo prelistaj stranice foruma. Imas vec dosta tema o dresuri pasa i odgoju stenadi (rad sa stenetom). Sve te metode su primenljive i na tvoju kuju.

Moja drugarica ima štene belog pulija od 5 meseci.

Mali je presladak, ali je prgav, prava mala zloća ako nesto nije po njegovom.

Skočio je na moju Dogu da je ujeda, a ona je bar tri puta veća od njega ,ako ne i više.

Iskoristi ovo lepo vreme, što vise provodite vremena napolju, mnogo je bitno da se pas socijalizuje i da nema apsolutno nikakve strahove.

Ne smes da mu dozvolis, ali nikad da se "naljuti", pogotovo na tebe!!!!

Pozdrav

Cao svima , ja sam ovde nova i bas mi je drago sto sam imala sta da procitam o tako divnoj rasi pulija! ja imam zenku staru 14 meseci , cuvam je stanu , i zadovoljna sam sa njom , jedino mi malo smeta sto mi mnogi kazu da je razmazena i da je zbog toga pomalo agresivna da tako nazovem ! zna da se "naljuti " kad odem i ostavim je i posle toga rezi na mene da li neko zna da mi kaze kako da je oducim od toga ! hvala puno i pozdrav svima

Vas pas jednostavno ne voli da je sam i oseca se napusteno - to je normalno , naravno ne treba da je agresivna . Probaje da je ostavite, vratite se kuci ako se obraduje vama vi je nagradite poslasticom , puli ja jako inteligentna rasa tako da bi trebala brzo da nauci. Gde se te je kupili / uzeli ?

poz,

Igor

Pozdrav svima!

Ja sam jos jedan veoma ponosan vlasnik pulija starog jos malo pa 2 god.Imam ga od 10 meseci (kupljen od 3 "vlasnika " samo sa knjizicom za vakcine,cebencetom i ogrlicom) nije nam prvi ljubimac ali posto smo sada u stanu ponekad kao da jeste.Svojeglavi i tvrdoglavi kakvi znaju da budu :evil: :evil: ako nije po njegovom bude bas povuci - potegni!!!Miran,retko laje-komsije koje se vracaju kuci u pola noci moraju se propisno docekati :? - spava non-stop ,osim ako nije u setnji ili parku !Divota od psa!Za pozeleti takvog ljubimca! :)

Molila bih jedan savet -ako je takav moguc- kao sto rekoh i pored njegovih 'fiks' ideja nismo imali vecih problema a na koje su nas upozoravali ili sam ih ocekivala,ali..... Oko dve stvari jos uvek 'ratujemo'..naskakivanje :oops: -na sada sve manje zrtava ali ih ima- i ostajanje sam u stanu.Citala sam sve sto se ima ovde procitati na forumu kao i na drugim mestima u vezi ovih problema i resenje ne nalazimo .Malo se jeste smirio ali ipak nije vise toliko mlad pa vas pitam poznavaoce ove pasmine :da li je moguce da je to samo ta tvrdoglavost i malo dominacije (sklanjati i odvikavati pa koliko da traje) i moze li sterilizacija pomoci kod prvog problema imajuci u vidu njihovu 'licnost' ili je to individualnost?Razmisljamo o sterilizaciji sada -planirali smo to kasnije za koju godinu- ali ako to nije resenje .... a problem je samo ponasanje a ne hormoni ili slicno?Drugi problem je verujem strah da ga ne ostavimo jer je jako vezan,ali saveti koje sam nalazila nisu nesto pomogli jer on nista ne unistava ili tako nego jednostavno 'place' :( .Satima. :cry: Opet ima li nesto sto bi se moglo generalizovati sa ovom rasom a da ima veze sa ovim problemima ? Ako ne trazicemo jos negde valjda ce nesto upaliti. Znam da verovatno ova poruka nije na pravom mestu ali kao sto rekoh trazila sam svuda pa da pitam i vas ljude koji ste direktno vezani za ovu rasu.

Sto se naskakivanja tice pa moj je to radio dok je bio mladji radi to i sada ali jako retko i uvek na ne poznatoj osobi -odprilike 99,98% posto to vise ne radi .

Neki savet - kada na nekog naskoci recite glasno Ne (iako znam da vas nece poslusati , cak se nece ni osvrnuti ali nema veze )i posle toga ga ignorisite jedno sat vremena -kasnije ce svatiti da to ne radi jer ste ljuti na njega kada to radi .

A ostajanje u stanu-zavijanje je zato sto misli da ste ga zauvek napustili i psi ne znaju da cete se vratiti - zato ga jednostavno ponesite sa sobom . ali ako to ne mozete jednostavno zatvorite vrata jedne sobe u nju stavite radio sa kasetom na kojoj je snimljen glas od jednog ukucana pustite glasno da ga on cuje i mislice da je neko kuci - moja ideja nije sigurno ali bi mogla da upali.

Ako me dobro služi pamćenje, to su psi njegovog tasta. Nemaju ambicije da se šepure po izložbama- nego lepo da pojedu stranca, ako kroči u dvorište :wink: :wink:

Dejane, mogao bi češće da svratiš u temu :!: :D

Ako me dobro služi pamćenje, to su psi njegovog tasta. Nemaju ambicije da se šepure po izložbama- nego lepo da pojedu stranca, ako kroči u dvorište

Joshka,u pravu si.

Psi su od mog starca.

Za podatke o imenima i poreklu saznacu za dan-dva (kao i za ostale detalje).

Nema ambicija ka izlaganju iako poseduje papire od njih. Kuje su u domacinstvu,uvek na strazi. Nisu napadne,agresivne prema nepoznatima ali,NIKO im ne moze ne primecen proci a da se ne oglase...ponekad i malo previshe. :wink: :D

Pozdrav svima

Imam pulija starog 13 meseci (vec sam pisala u ovoj temi, ranije). Zaista sam jako zadovoljna, obozavam ga :D

Jedini problem koji imam je vezan za lajanje (obratila sam se u temi koja se time bavi). I imam jos jednu nedoumicu.

Ja sam njega sisala, ovo leto mu je prvo leto i zaista je izgledao da se pati sa svom tom dlakom. Ali sad, kako ide hladnije vreme, volela bih da mu pustim dlaku, svidjaju mi se njihovi dredovi :) Samo, ne znam da li se oni sami obrazuju ili ja morma da radim na tome?

Pre nego sto sam ga osisala, dlaka mu je bila otprilike 10cm, ali dredova nije bilo. Potpuno sam neupucena u ovu temu, pa se nadam de ce neko od starih pulijevca da mi malo razjasni :D

Ako si ga šišala do kože, biće potrebno oko god. dana da se formiraju pravilne pletenice. Ne možeš ih sama stvarati, trebaš redovno povaditi korove, raznu prljavštinu iz dlake da se ne mrsi i što manje da se ućeba. Mladom psu od pola godine već se nadziru pletenice.

10nasxz.jpg

U ovo životno doba još ne treba cepati dlaku, ali treba redovno kontrolisati da li se dlaka ćeba na nekim mestima(prvenstveno na guzi i iza ušiju). Na tim mestima po potrebi treba dovesti dlaku u red. Razlomiti ućebane čvorove i cepati u pletenece, kako su prvobitno počele formirati.

Od godinu dana može dlaka redovno da se cepa (mesečno jednom ili dvaput u zavisnosti od strukture dlake). Svako može sam odrediti koje će debljine biti pletenice na njegovom psu. Tanje pletenice su puno atraktivnije, ali se lakše habaju(lakše se povuče poddlaka iz njih u nekom žbunu, lakše se pokidaju itd.)

Hvala Joska

Viliju su se pocele nazirati pletenice pre sisanja, ali mu je bilo bas toplo, i poceo je dosta da se ceba, pa sam resila da ga osisam.

S obzirom da zivimo u stanu, dosta je cist, redovno posle boravka napolju mu vadim travke, cickove i ostale stanovnike iz dlake :) Samo jos da naucim da 'odcebam' ucebanu dlaku, i verujem da ce biti pravi lepotan :)

Hvala jos jednom ;)

Evo ja cu ti pomoci oko cepanja dredova .

fuq8uc.jpg

prati sliku , ovako uzmes pramenove za vrhove i razvuci ih kao sto na slici pokazuje , na mestima gde je jace zamrsena cepas od koze ka vrhu isto tako cepas dlaku na usima. ako ti treba jos pomoci javi ja sam sad ovo ukratko .