Ivan!

Puli fci 55

Recommended Posts

Srećna Nova Godina :!: :!:

Boldog Újévet :!: :!:

Happy New Year :!: :!:

Frohes neues Jahr :!: :!:

ŽELIM SVIM VLASNICIMA PULIJA PUNO SREĆE ZDRAVLjA

20740gn.jpg

SREĆAN BOŽIĆ ZELI VAM IGOR&GRUJA

Bas mi je drago ta vam se svidja, to je jedan od najboljih nacina izaci sa svijim ljubimcem

na nedozvoljena mesta :mrgreen: :mrgreen:

a i dobro je bar nesto stavljati u temu jer se tema "umrtvila" skoro po se nista ne desava .

neki clanovi(sa pulijima) se nepojavljuju na forumu vec neko vreme kao :caroline, ivan , ....

Jos ja i Joska nesto radimo ( tojest joska ja samo stavljam slike i filmove) a i sta da pisemo kad nas je malo : ja ,josko , cole, caroline , huntingirl ( neznam bas svacija imena da napisem, tako da mi nezamerite jer pisem iz glave)Pisao bih ja ali ti tekostovi su na madjarskom , a ja jako slabo govorim madjarski :oops: :oops: tako da nista od toga .Bolje receno nebih zna da ga prevedem dobro .

Pozdrav od igora

Jelena 75@

Pretpostavljam da se raspitujete o odgajivačnici "Belavari Kocoš" iz Sente. Nažalost vlasnik odg. dr.Buranj Bela je prošle godine umro. Psi iz odgajivačnice su delom kod rodbine u Senti, delom u Mađarskoj. Ako Vas nešto konkretno intresuje, raspitaću se.

Kad svo vec kod uzgajivacnica , ja mislim da polovina tih uzgajivacnica iz vojvodine danas ne rade ili nisu aktivne , tako da ne verujem da imaju stence ,ali posto Joska bolje preti stanje kod nas neka on odgovori koje su jos uvek aktivne posto i mene zanima :?: :?: :?:

Čak i lepo izgleda, ali to je najveća greška u boji kod pulija, tzv. Black&tan varijetet. :? :?

Normalno, pas se ne sme koristiti u priplodu, ali može biti šampionski kućni ljubimac :wink: :!: :!:

Ne može uopšte na izložbe (u očima svog gazde može biti jedino najlepši kućni ljubimac sveta)

Možda sam trebao jednostavnije da se izrazim...

Ne verujem da će se standard menjati. I ovako nekad reč u uzgoju vode neki trendovi. Neki puliji su kao angora psi-ogromna dlaka u starosti od dve godine, a da se pas ošiša i pogleda, niko ne bi znao reći šta je ispod. Drugi veliki upitnik u rasi je rep. Svi danas u Mađarskoj uzgajaju pulije sa skroz zarolanim repom(kao kod nekih prasića), a taj rep skoro nikad nije u propisanoj dužini. Znači izbegava se nepravilno držanje repa, a učvršćuje se drugi(ruku na srce, manji) problem.Primer:

Mužjak, koji je sada u usponu na izložbama

14muddc.jpg

I jedan drugi, iste starosti (po meni idealna građa tela i pojava za mužjaka)

1646dw.jpg

Mužjak na prvoj slici :?: :?: :?:

Malo mi je sabijen ,kao da ima kratak vrat i noge :?: to je mozda zbog dlake , neznam dali sam upravu ali nije mi bas :?:

Jelena 75@

Pretpostavljam da se raspitujete o odgajivačnici "Belavari Kocoš" iz Sente. Nažalost vlasnik odg. dr.Buranj Bela je prošle godine umro. Psi iz odgajivačnice su delom kod rodbine u Senti, delom u Mađarskoj. Ako Vas nešto konkretno intresuje, raspitaću se.

Ne znam tacno koja je odgajivacnica u pitanju, mozda nije cak ni registrovana ali se u mom gradu u zadnjih par meseci pojavilo nekoliko stenadi pulija i svi su kupljeni na istom mestu a odgajivac koji ih prodaje ih salje novim vlasnicima autobusom u kartonskoj kutiji :?: :?: :?:

Zanima me samo koji je to savestan odgajivac koji moze da posalje psa u kutiji na put od oko 6 sati?

Pa mozda je tako ispao na slici

Joska ko je beli puli :?:

* i da voleo bih da malo pisemo o uzgoju pulija , kako odabrati najbolji par(mužjaka),kako dobiti bolje pse ....itd.....

POZdrav oD IGoRa

Beli mužjak je Kisbíró-Terelő Dagi. Slikao sam ga na kvalifikaciji za Crufts 2007 god. u Mađarskoj. Šteta što sam mu šape odsekao(slikao sam mobilnim)

Pozdrav svima na temi!

Kupila sam drugarici za rođendan stene belog pulija. Sada ima 3.5 meseca, muzjak je i zove se Beli. Posto je to bila njena zelja, namucila sam se da joj nađem belog, i nasla sam ga u okolini Novog Sada(Stari Ledinci) na Fruskoj Gori.

Nema papire, sto njoj nije bilo presudno. Presladak je, slike uskoro :D

Pozdrav Marija

Super :mrgreen:

Ustvari nije tesko naci pulija , tesko je naci pravog i kvalitetnog pulija , u Novom Sadu ima oko tri uzgajivacnice :mrgreen:

Ako treba neke pomoci oko nege javite se :wink:

jedva cekam da vidim malisana :wink:

pozdrav od Igora :wink: