Ivan!

Puli fci 55

Recommended Posts

evo stiglo najzad vreme da se pravi frizura.......islo je prvo u etapama, pa mi je pas nedelj dana licio na SS-ovca i onda sam se dokopala makaza i evo rezultat!!!!

nije mi zao, sta sam skinula sa nje...bolje da ne pricam! :P

post-33841-13598030220782_thumb.jpg

post-33841-13598030222453_thumb.jpg

post-33841-13598030224256_thumb.jpg

verovatno da uziva........poblesavila je jos vise od kad je bez runa!

muka je bilo to sisanje, ali za mene....krojackim makazama sam morala da je sisam pa je ispalo malo nejednako! :P ....no popravicemo kad izraste dlaka. Sad svi kazu da lici na pudlu! I da je sladja ovako...meni bas i nije, volijem da je cupava!

Sta sad sledece da uradim sto se nege dlake tice.....osisala sam je i dobro izcetkala, cesljem sam poskidala cupe i zaostlu ucebanu poddlaku tako da je sad da kazem sredjena do zdravog....kad otopli jos jedno kupanje i ????????

Prvo da vam pokažem moju ošišanu curu Phebe. Ošišana je prije 3 mjeseca skoro do kože, i jako lijepo raste nova dlaka.

phebe-3.jpg

Ja vam savjetujem redovno kupanje i još važnije, svakodnevno pregledavanje i odstranjivanje trave, grančica, sjemenki i svega ostalog što mogu pokupiti. Također obavezno tretiranje protiv nutarnjih i vanjskih parazita i bit će sve ok.

Ne znam kako su drugi proveli prvi maj, ali moj je prosao poprilicno na sredjivanje jedne skroz zamrsene kujice pulija, radio sam na njoj 5 sati , dlaka joj je bila ka jedna masa i dugo mi je trebalo dok nisam sve rascepao na dredove.Stara je 2 godine, bila je jako mirna i nije bilo jako tesko raditi sa njom.

Benika i ja nakon sredjivanja

8xly1i.jpg

Soma je lepa.

Evo i nas, Gruja star 7 godina, nismo se sredjivali ove godine, a mozda je ovo i poslednja prilika da ga vidite u dugoj dlaci,on je postao bolesljiv, a ja nemam vremena.

34teq89.jpg

Zbog nemogucnosti drzanja par madjarskih pulija na prodaju ili imate drugo rjesenje crknucu od tuge za njima.

Zenka crna Copfosgrof Gyongyszigeti 2011 god. i muzijak beli Grof 2011 god.

Slike imaju na predstavi svog psa Madjarski puli Copfos

Pozdrav svima! Veliki sam ljubitelj puli rase,i već imam jednu šestomesečnu belu ženkicu,i za oko dve nedelje ću,nadam se,postati ponosni vlasnik ženkice Vajani Aise(otac je Vajani Šuti Rudi,majka Rasztari Duci Apolny).Aiša je preslatka i svi jedva čekamo da odemo po nju.Nego,da se vratim na moju belu ženku,Leu.Lea nema neku odličnu krvnu liniju,majka joj je izvedena samo jednom na izložbu da bi vlasnik mogao da je upari,ali ne planiramo da vodimo Leu na izložbe,jer smo svesni da ona nije dovoljno kvalitetan predstavnik svoje rase.Ona je nama prvenstveno ljubimac,malo spadalo koje najviše od svega na svetu voli da laje.Planiramo da radimo malo sa njom agiliti kad odraste.Što se tiče Aise,kao što već napomenuh svi se radujemo njenom dolasku,i koliko znam ona će biti prvi Vajani puli prodat u Srbiju.(bar nam je tako rekao odgajivač,Levent Širko)

Nisam procitao sve komentare, ima ih na stotine. Imam problem oko psa. Bila se ucebala na 3 mesta i osisao sam je celu, skratio sam joj dosta dlaku,ostala joj je svuda po 1 cm duzine... Sada joj je dlaka 4,5 cm i vec su joj se formirli dredovi, sada samo cepkam dlaku do koze. Osisao sam je u junu, tada sam je okupao. Sve je ok samo sto joj sada raste crvenkasta dlaka. Ima crvene pigmente. Sta je potrebno pa da dlaka opet bude crna?? Hvala unapred!

Odgajivacnica belih pulija -White Wooly puli, vlasnik je Zarol Tibor , on je iz Novog Sada. Takođe, trebala bi odgajivacnica pulija Gyongyszigeti iz Temerina da bude aktivna-oni imaju stence u crnoj i pepeljasto krem sa tamnom maskom ( maszkos fako) varijanti, vlasnica je Matuska Andrea ( Caroline-nick) iz Temerina, i to su jedine odgajivacnice koje su inace aktivne,barem tako mislim. Postajalo je jos ali o njima nema nista godinama,kao npr Varadinska Vatra. 
U Malom Iđošu je bilo isto crnih,kod Molnar Jozsefa( Joska -nick na BK),ali sa njim sam nedavo pricao i ne planiraju stence. 
Pozdrav

Nas Gruja je usao u 11 godinu zivota,u sustini je dobro,izlazava se dosta jer ima problema sa kukovima, zato se malo i ugojio jer ne seta mnogo.
p9j5t.jpg

Ivan Belic ako još tražite štene odnedavno je ponovo aktivna i odgajivačnica Varadinska Vatra početkom ove i prošle godine su imali dva legla belih pulija.

Evo i ovde da se predstavim.Ja sam Đorđe,iz Zrenjanina,vlasnik dve puli ženkice Vajani Ajše i Lee.Ajša je mladi i zreli šampion Srbije,izuzetan ovčarski pas,sa lepim rodovnikom.Eto,ako nekog zanima i to da napomenem da je Vajani odgajivačnica ponovo aktivna,imali su dva legla A i B,a sledeće godine očekuju još tri legla,sve preporuke za njihove pse i odgajivača Leventa.Puliji su po meni divna rasa,vredni svake pažnje i pomena i veoma mi je žao što je ova tema zamrla.Odnedavno vodim i stranicu na fejsbuku Puli Serbia,o pulijima u Srbiji,a ponekad i izbacim neki sadržaj o ovoj rasi.Nadam se da će ova tema opet zaživeti.