Guest vanja milovic

NJEMACKI OVCAR I NJEGOV PRAVILAN RAZVOJ

Recommended Posts

Guest vanja milovic

TREBA MI INFORMACIJA O PRAVILNOM RAZVOJU NJEMACKOG OVCARA,KONKRETNO KADA JE KRAJNJI ROK DA MU SE DIGNU USI :( :( :twisted:

pozdrav vanja,imam nj.o,deda mu je ulk arlet,pa je tek izmedju 5 i 6 mjeseca starosti podigao usi,ja mislim i veterinar mi je to rekao da je vrijeme do tad i da je to normalno....a drugi pas sto imam deda mu je ursus batu taj na slici on je ispravio usi izmedju 2 i 3 mjeseca starosti..pozdrav iz usa ferid

Bog ,Vanja

Ovako kod Njo ,je normalno da su jos klempavi ,dizu se do pocetak puberteta,ovisi o njihovim roditeljima ,neko se dize prije ili kasnije,ako se jos nisu digle do 8 po mogucnosti i do 9 mjeseci a jos su teske ,nikako da se dignu ,to znaci da postoji mogucnost da se nece dignuti ,ako se ne pokazuje da je imalo ,malo podignut,ako je to kod tebe takav slucaj,onda se moras masirati kod hrskavice iza uha da mu se zivac proradi.

Nadam se da sam ti pomogla :D

Sretno.

Vanja, do 9-og mjeseca starosti nemoj previše brinuti. Masaža je jako dobra samo nemoj da pretjeraš i previše diraš i masiraš ušnu školjku u osnovi. Tri prsta se stave u uho a sa palcem se masira lagano, uglavnom prema gore. Ja iz iskustva znam da previše petljanja u podizanje ušiju može samo štetiti i najbolje je da priroda učini svoje. Jedna moja kuja je ispravno nosila uši već sa 6,5 tjedana, a imao sam i pasa koji su imali problema i do 10-og mjeseca starosti. Samo strpljivo.

Pozdrav.

Vanja

Kod njemackog ovcara usi se mogu dici vec sa 3 mjeseca (i prije)a mogu i tek oko 9. mjeseca. Kod vecine, zbog rasta zuba, usi se naizmjenicno dizu i padaju sve do 7 mjesci starosti i tada bi trebalo da se konacno dignu. Po meni, sve poslije toga je "kockanje", moze biti kasno. Neki psi genetski imaju slabiju hrskavicu usiju i njima je potrebno "pomoci". Po mom misljenju, ako usi nisu dignute do 7 mjeseci vrijeme je za kalupe koji se jednostavno zalijepe sa unutrasnje strane uha i stoje tako oko 2-3 sedmice. Jos nisam naisao na slucaj da su kalupi omanuli.

Ako ti budu potrebni javi se, znam nekoga ko ti je blizu i ima odlicne njemacke kalupe koji su super lagani.

Imam zenku, uskoro 2 meseca i primecujem da je desno uvo vec pocela malo da dize dok levo me brine jer nekako je skroz spusteno i deluje kao krivo na jednom mestu. Pokusacu da slikam, ako uspem, jer je jako nemirna...

Opusteno...dva meseca je malo da stene podigne usi.uglavnom je to stvar genetike i uopste nije vazno dali ce da digne usi u dva tri ili pet meseci.Vrlo cesto podigne usi pa mu opet padnu i vlasnici se tad uplase a ne prodje mnogo vremena oni opet podigli usi..

Moj ovcar ima 3 meseca i 10 dana, sada su mu oba uva podignuta ali jedno stoji nakrivljeno prema drugom.Mislim da ce mu se to srediti.Sa dva meseca oba uha su mu bila spustena, i poceo je da ih dize veoma brzo...

Ovaj text sam preuzeo sa facebook-a (nestali ljubimac - nestao.com), pa i ovde da ga okacimo

"Na Novom Beogradu, u okolini strog Merkatora se već nekoliko dana šeta mužjak Nemačkog ovčara. Pas deluje veoma tužno, prilazi prolaznicima i nije agresivan. Čini se kao da je već duže vreme na ulici i prilično je oronuo. Iskreno se nadam da je izgubljen i da će ovim putem naći vlasnika! Zaista je tužno gledati ovu divnu životinju jer je očigledno koliko pati i koliko je usamljena!

Ukoliko je izbačen moram da kažem da je ovo SRAMOTA šta se dešava! Pre samo dva meseca sam ovde postavila oglas za još jednog vučjaka, koji je po svemu sudeći izbačen jer se vlasnik nije javio. On je ostao kod mene i ja sad ne mogu da primim i ovog drugog. Ako je ovaj pas zaista ostavljen, molim ljude dobre volje da mu pomognu, a onome ko ga je izbacio želim da mu do kraja života bude kao ovom psu sada!

post bt Vesna Trifunovic"

http://www.nestao.com/2010/02/18/viden- ... a-006-jpg/

http://www.nestao.com/2010/02/18/viden- ... a-004-jpg/

http://www.nestao.com/2010/02/18/viden- ... a-003-jpg/

http://www.nestao.com/2010/02/18/viden- ... a-001-jpg/

Nadam se najboljem... :(

Raširenosti displazije kukova inače teškog oboljenja, po mom mišljenju, je u velikoj meri doprineo čovek. Obolele jedinke nisu odstranjivane iz priploda. Na bilo koji način i takvi psi su dolazili do mnogobrojnih titula. Parenje pasa je postalo uparivanje titula a ne zdravih jedinki. Čak mnoge bolesne jedinke imaju snimke kao da su zdrave! Kako? Ključ širenja ove teške bolesti je u tome. Bitno je napakovati rodovnik. E ti, koji tako rade su zapravo doprineli enormnom širenju ove bolesti. Uparite Vi dve zdrave jedinke, šanse da imate bolesno leglo su minimalne. A zdravu jedinku ocenite okom a ne po papirima.

Mom N.O. usi su se podigle a ona ima 4,5 meseca...zanima me,posto sad ide zima...kod mene je pao sneg...sta mogu da joj stavim u kucicu da joj bude toplije :?: :P