Sign in to follow this  
Petite

Nemacki Ostrodlaki Pticar (Deutsch Drahthaar) - 7. dio

Recommended Posts

Von Der Takic :arrow: Sto se tice prijema u "Aleluja 1" treba ti samo "vuneno prase", a sto se tice Hasana i Ja se cudim :shock:

Boyy :arrow: A mozda organizujemo i jedan zajednicki praktican lov na pernate ptice u okolini Despotovca :?: :wink:

cuki 1 :arrow: Nema problema sto se tice vunenog praseta odmah kupujem clansku kartu :D

Boyy :arrow: Mirko svaka cast sobzirom na ovogodisnje letnje pripreme drugo se i nije ocekivalo :lol:

Zuban :arrow: Kume zvace se ipak od Savskog Rita i stvarno ova tema ode u K.... :!: :wink:

Emil-1 :arrow: Odgajivacnica od Savskog Rita se pojacala za jednog stenca od Pezovljeve keruse one braon melirane sto je sa nama bila za najlepsu zenku i Prokinog psa Boja . Prijatelju ako bog da eto i mene sa AJKOM dogodine.

Radonjic :arrow: Prijatelju sta ima sta se radi :?:

Dobar pogled i pozdrav za sve :!:

zuban :arrow: Gospodine Zubanovicu, sve sto ste Vi napisali je potpuno tacno i moje misljenje se u potpusnoti slaze sa Vasim, ali dzabe sve to nekima nije stalo do rad ai napretka DD, u onom pravcu u kojem su ga stvorili i napravili Nemci, nego kako oni hoce, tj, kako oni misle, ali dobro, mi radimo i verujte mi ja vise nemam namere da bilo kome objasnjavam nista, neka radi ko kako hoce, mi radimo, idemo napred, ko misli da je to pravi put neka nam se pridruzi, ostali neka rade kako hoce. Licnog sam misljenja da ce pre ili kasnije svi shvatiti ko je u pravu, jedino mi se ne svidja sto ce mnogi mladi ljudi lutati dok ne shvate sustinu odgoja i postojanja DD.

Iako mislim da ste jednim delom dali dogovor na moje pitanje koje sam Vam postavio na pp, voleo bih da cujem odgovor u potpunosti, normalno, na pp.

vom tigra haus :arrow: Kako kazu ... U rukama Mandusica Vuka svaka puska bice uboita :oops: :lol: tako stoje stvari kod mene,a ne znam za vas :?: :lol:

zuban :arrow: Gospodine Zubanovicu, sve sto ste Vi napisali je potpuno tacno i moje misljenje se u potpusnoti slaze sa Vasim, ali dzabe sve to nekima nije stalo do rad ai napretka DD, u onom pravcu u kojem su ga stvorili i napravili Nemci, nego kako oni hoce, tj, kako oni misle, ali dobro, mi radimo i verujte mi ja vise nemam namere da bilo kome objasnjavam nista, neka radi ko kako hoce, mi radimo, idemo napred, ko misli da je to pravi put neka nam se pridruzi, ostali neka rade kako hoce. Licnog sam misljenja da ce pre ili kasnije svi shvatiti ko je u pravu, jedino mi se ne svidja sto ce mnogi mladi ljudi lutati dok ne shvate sustinu odgoja i postojanja DD.

Iako mislim da ste jednim delom dali dogovor na moje pitanje koje sam Vam postavio na pp, voleo bih da cujem odgovor u potpunosti, normalno, na pp.

Emil-1 :arrow: U svakom slucaju je Ne-moguce, svima ugoditi! to je svuda i uvek u Zivotu tako! Ali " Cini dobro, i sa pravom mozes da se Nadas Dobrom"!

Prema tome , ima mnogih koji ce nas Rad ceniti! A oni koji nas rad ne cene? tu se nemoze nista! I sa time se moramo svi pomiriti! Ako do sada, nekima, nismo uspeli dokazati da " Mozemo (skoro) Sve" ondak i nije bitno truditi se dalje oko pojedinih! Sve sta smo do sada "Stavili na Noge" od osnivanja Srbskog DD Kluba, Drugi moraju prvo da Postave :!: A Sta cemo jos Postaviti u Sledecih 2-3 Godine, to pojedini nemogu ni da Sanjaju! Imaj Poverenja ! Videces! Kao Prvo cu podneti neke Zahteve, Izmene i Dopune na Skupstinskom Zasedanju VDD-a i na Zasedanju DDWV-a, koje bi trebale biti usvojene i prihvacene! A ondak ...?! ...Sve u svoje Vreme :!:

:arrow: Ko Voli DD i ima u vidu Unapredjenje Lovno Radnog DD-a, znace gde se treba pridruziti i gde mu je Mesto :!:

Uvek dobar pogled.

Von Der Takic :arrow: Sto se tice prijema u "Aleluja 1" treba ti samo "vuneno prase", a sto se tice Hasana i Ja se cudim :shock:

:arrow:Pomaze Bog Gospodo, Postavite Rodovnik od " Hasan-a" ovde na forumu, pa cu mozda ja moci da vam razjasnim neke nedoumice. Kao sto u medjuvremenu znate, Ja imam skoro za sve kompetentan odgovor i analizu. Tako da se u buduce ne morate Cuditi vise!

...u ime svih na forumu, Hvala!

Zuban :arrow: Pedigre je u izradi kad ga bude postavicemo ga rado kao i od svih mojih pasa do sada.Imena roditelja smo odavno napisali samo ste trebali pazljivije citati.

Zanima me zasto ne analizirate i insistirate kad neko nece da napise od cega su mu psi vec ove moje koje svi znaju .Bolje je da se potrudite da raspekljate svojim clanovima pedigree pasa jer i sami znate da su ovi sa fals papirima vasi clanovi i rukovodioci.A tek koliko jos nevinih vlasnika stenaca sa podmetnutim papirima ima usijace vam se telefon da svima objasnite od cega su im psi. :idea:

Tako nemojte gubiti vremena sa mojim jer ih dobro znam a volim da se cudim.Vec prionite na posao napisali ste mi da znate "od skoro" ko to muva papire kod vas pa izvolite pocinioce kaznite u svom klubu da vidimo koliko ste dobronamerni i brinete za rasu lako je ovde da se samohvalimo i pricamo kako smo najlepsi,najbolji i svi brinemo za NOP da vidimo konkretne korake posto ste vi kao podpredsednik ovlasteni nemojte samo da kazete da to trebaju oni ovde a da ste vi skoncetrisani na Nemacku.

Onda cemo lako da razgovaramo i da se cudimo :mrgreen: :shock: :?:

A sada odoh da se cudim u polju danas jer imamo neku komercjalu.Takodje svim ostalim clanovima zelim dobar pogled u nedelju.

Zuban :arrow: Pedigre je u izradi kad ga bude postavicemo ga rado kao i od svih mojih pasa do sada.Imena roditelja smo odavno napisali samo ste trebali pazljivije citati.

Zanima me zasto ne analizirate i insistirate kad neko nece da napise od cega su mu psi vec ove moje koje svi znaju .Bolje je da se potrudite da raspekljate svojim clanovima pedigree pasa jer i sami znate da su ovi sa fals papirima vasi clanovi i rukovodioci.A tek koliko jos nevinih vlasnika stenaca sa podmetnutim papirima ima usijace vam se telefon da svima objasnite od cega su im psi. :idea:

Tako nemojte gubiti vremena sa mojim jer ih dobro znam a volim da se cudim.Vec prionite na posao napisali ste mi da znate "od skoro" ko to muva papire kod vas pa izvolite pocinioce kaznite u svom klubu da vidimo koliko ste dobronamerni i brinete za rasu lako je ovde da se samohvalimo i pricamo kako smo najlepsi,najbolji i svi brinemo za NOP da vidimo konkretne korake posto ste vi kao podpredsednik ovlasteni nemojte samo da kazete da to trebaju oni ovde a da ste vi skoncetrisani na Nemacku.

Onda cemo lako da razgovaramo i da se cudimo :mrgreen: :shock: :?:

A sada odoh da se cudim u polju danas jer imamo neku komercjalu.Takodje svim ostalim clanovima zelim dobar pogled u nedelju.

:arrow: Vama sam hteo razjasniti, posto ste Vi stavili Psa na forumu, odakle vam potice razlog za cudjenje!... a nemam nameru da kritikujem nicijeg psa pa ni Vaseg Hasana!

:arrow: U trenutku kada drugi postave svoje Rodovnika na forumu i budu se Cudili zbog necega, Ja cu i njima8 ukoliko znam) da rezjasnim nesto da se nebi cudili! budite u to ubedjeni!

:arrow: Ja sam pazljivo sveprocitao, nemate razloga da se brinete, sam ne zelim nista nagadjati vec uz pomoc Rodovnika informisati Vas, sta je u 3.,5 ili 7 generaciji iza toga :!: posto Ja bolje poznajem Vase Pse nego Vi Moje :!:

:arrow: U svakom slucaju ja licno imam za sebe " Nemacku".u Srbiji trabaju to drugi uciniti! Ja ih mogu posavetovati, I TO SAM I UCINIO, da se treba maniti toga!

:arrow: ...Sto su i pojedini vec i Uradili :!:

:arrow: Za one koji ce i dalje " Zvanicno" to raditi, odlucice vremenom " Vecina" i zato nije neobhodno vrsiti " Hajku" po forumu na njih! Za to su zaduzeni " Clanovi" jednog Udruzenja a ne NE-Clanovi ili Forum :!: Zato se Organizacija zove " Drustvo" ili " Udruzenje" :!:

:arrow: U Srbiji postoje toliko " Gradilista" da je nemoguce sve i svuda stici. A nema ni pre velikog interesa za to! Bar ne preko noci ili par nedelja!

:arrow: Zaprosto covek nezna gde zapoceti. A to i vi vrlo dobro znate i nije potrebno da se pravite kao da ste Vi svi ostali Nevini! Skoro svako ima po neki " Les" u Podrumu!

No bilo kako bilo neke ce se stvari promeniti temeljno, u to budite svi ubedjeni!

ZUBAN :arrow: Odavno ti rekoh da me tvoje misljenje bas ni malo ne interesuje, tako da nema potrebe da se nameces. Sakupio si nesto slusalaca koji zele da slusaju tvoje bajke pa se ubuduce drzi njih, a mene i moje pse zaobidji, drugarski pozdrav tuF :D

ZUBAN :arrow: Odavno ti rekoh da me tvoje misljenje bas ni malo ne interesuje, tako da nema potrebe da se nameces. Sakupio si nesto slusalaca koji zele da slusaju tvoje bajke pa se ubuduce drzi njih, a mene i moje pse zaobidji, drugarski pozdrav tuF :D

Cuki1 :arrow:

1.) ... Ne secam se da smo cuvali Ovce zajedno :!:

2.) ... i Vase, mene takodje :!:

3.) ... ako ima nesto slusalica, Ja ih nisam na to naterao :!:

4.) ... bolje je i pisati bajke, nego biti "Nedokazan" i " Zao" :!:

5.) ... Ja sam ceo Zivot izbegavao " Coporizam" pa mi zato nije potrebn " Copor" da me uzdize :!:

6.) ... Po svakom Pogledu cu vas " Zaobici" :!:

7.) ... iii Cao :!:

:arrow: U svakom slucaju se Buzdovan ne Vaspitava da bude Buzdovan!

On se kao Buzdovan Rodi, zivi kao Buzdovan i kao takav i Umire :!:

...Razmislite o tome :!:

Mada ovaj post nije namenjeno meni, ali da nešto kažem kao "slušaoc". Pošto sam u kontaktu sa više ljudi sa ovog foruma znam da ima nas puno koje rado slušamo te bajke, čak ima forumaša sa drugim rasama pasa koji rado čitaju Zubanove tekstove. U svakom slučaju mnogo više učimo iz te bajke, nego iz neke hvalisanje i izveštaje sa izložba koje su održane u raznim selima u Srbiju, ali čak i svetske i evropske izložbe gde su bili prijavljeni 5-6 NOD-ova.

Gorane prijatelju,

mislim da ne bi trebao da reaguješ na nešto ovako. Veruj mi na reč da nisi svestan koliko ima onih koji gutaju tvoje postove. Mnogo više ima tzv. gostiju koji ne žele da učestvuju u diskusiji ali sa oduševljenjem čitaju tvoje postove. Lično poznajem njih desetak.

Mene lično si oduševio nekim savetima i načinima u dresuri koje si podelio sa nama, a koji obično ostaju tajna odgajivača.

Moraš da probaš da razumeš neke koji bi voleli da podele neki savet nama ali ga jednostavno nemaju, jer nije dovoljno pročitati knjigu standarda i izvesti psa na izložbu.

Dok se nisi pojavio na forumu sve se svodilo na to da nekoliko odgajivača hvale pse jedni drugima. U međuvremenu pojavi se neka izložbe i to je to najlepši pas od 4 prijavljena. San svakog.

Meni je žao što te nisam upoznao i razmenio neku reč dok si bio u Srbiji, a kao neutralni posmatrač na ovoj temi mogu da ti kažem da ovo što pišeš nisu bajke.

Kao što znaš moja rasa su poenteri, a odskoro tu je i jedan nemac. Razlog zbog koga mnogo više pratim i učestvujem na temu DD je upravo tvoj dolazak i sve što se od tada dešava na forumu.

Čitao sam mnoge teme na forumu i uglavnom je isto monotono.Forum služi nekolicini da se pohvale i td..

Nastavi tamo gde si stao, jer ima čovek šta da nauči od tebe. Ja sam pročitao toliko toga o psima, dugo godina sam sa njima i mislim da znam dosta ali nikad nije dovoljno uvek može još. Ja sam vidiš ukapirao da je DD univerzalan lovni pas dok neki još uvek čuvaju ptičara. Tako nastavi ti da savetuješ ljubitelje stvarima iz ličnog iskusva, mogu da budu ljubomorni i da te mrze ali ceniće te sigurno.

Dobar pogled lovci

E ovde se Aca i ja konačno slažemo u nečemu u potpunosti :D :D ,mada volio bih da se nađe zajednički i jezik i interes, jer ipak smo svi mi kolege pre svega :D :D .Pozdrav

huntinggirl :arrow: Ako me pamcenje ne vara i ti si do juce posecivala te seoske izlozbe i vrlo cesto pobedjivala na volseban nacin u mrsavoj konkurenciji, a to ti tada nimalo nije smetalo kao ni titulice tipa CACIT i sl na nekim radnim utakmicama.. a sto se tice zubanovih postova nastavi da ih citas, ti stvarno treba mnogo da ucis :wink:

Vom tigra Haus :arrow: Vec kad iznosis to za rodovnike onda znas ko to radi onda to i iznesi a ne na ovakav nacin. Znas da je lazno pisanje ili prijavljivanje KRIVICNO DELO i zaprecno kaznom zatvora.Ako hoces nekog da optuzis onda to i dokumentuj daj dokaz za to sto kazes.

To sto si rekao za slusaoce koji slusaju Zubana to ti je bas glupo jer i sam vidis kakav je odnos ljudi na ovom forumu sto se tice Zubana .Ja sam cuo da si dobar covek ali sebe na ovom forumu predstavljas suprotno od onoga kakav si privatno i to ti ne treba.Naravno da niko od nas treba da misli isto ali ovde se radi o D.D.i hteli mi to ili ne treba netreba da pravimo dva standarda vec da bude onaj kako je propisan za D.D.Trazio si od mene da vas se izvinem ,ja licno mislim da ne treba to da uradim cak sam ti vise puta na PP pisao i izjasnio da treba da zaboravimo sve i nastavimo kao ljudi ali vidim da vi to niste prihvatili i to pokazuje kakav sam ja a kakvi vi.

U Srbiji postoji srpski D.D. klub i sve njegove aktivnosti mogu svi da vide a za te vase niko ,naravno kad prodje vi to izbacite na BK.

Jedan klub treba da postoji A ako taj klub ne radi i ne ide u dobrom pravcu zato postoje clanovi koji mogu da smene rukovodstvo i da se postavi drugo zar ne a ne da se pravi drugo,trece itd.Tako se to radi prijatelju moj i nikako drugacije .

Daj jednom da se sekire zakopaju i da se nastavi dalje jer ovde ima dosta ljudi koji stvarno zele da nesto doprinesu i i urade sa D.D.

Sta vise reci osim sutra pozeleti svima dobar pogled i srecu.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this