SnowPatrol

American Pit Bull Terrier - 10. deo

Recommended Posts

Radoše, i pit i staf su dobri s' tim što je staf fci priznat, a složićeš se da je to velika prednost.

Po meni to nije nikakva prednost nego mana. Istina, psi su fizicki uravnotezeniji ali to nije bitno. Pit je od 15 kg - 30 i koji kg i bez obzira na velicinu, razliku u gradji, boji itd. zna se da je to cisti i pravi pit. Stafordu je kod nas dosta ublazen karakter u zadnjih 20 god. upravo zbog lakseg kontroliranja psa od strane fci priznatih i nepriznatih uzgajivaca. Fizicka razlika izmedju dvoje u 90-ima je bila minimalna, gotovo neprimjetna dok se sada, uglavnom, jasno vidi tko je sto.

Nemoj uzeti psa samo zato sto on nesto predstavlja. Uzmi psa koji ti pase po temperamentu i fizickim zahtjevima.

Moras znati da ako uzmes pita da si vjerovatno osudjen na samocu zbog velike agresivnosti, fizicki su takodjer dosta zahtjevniji tj. dosta su zivlji i traze akciju. Ako uzmes od uzgajivaca za borbe onda ce ti vjerovatno uvaliti jednog od najgorih pasa u leglu osim ako ga poznas. Opet, taj pas moze biti bolji od puno njih sto dolaze iz pet-bull uzgoja.

Sa stafordom mozes raditi sve sto i sa pitom, oni takodjer imaju dozu agresivnosti ali dosta manju nego pit i moze se dosta lakse ispraviti, takodjer fizicki mozes s njima raditi sto hoces samo su mirniji od pita tj. ne traze akciju toliko.

Moj glas ide za pita :lol:

Karakter ce mu biti onakav kako ga ti dresiras, jednostavno je tako :wink:

Naravno, ponasanje psa uvek zavisi od samog vlasnika, a cisto da naglasim nisam jedan od onih sto bi drzao Pita da bi bio "zaj**an decko". Jednostavno mnoooogo mi se svidja ovaj pas! Nego citao sam nesto po raznim forumima i sajtovima i nigde nisam bas video da posebno hvale nekog ko prodaje ove pse, uvek se zale da su to psi "sumnjivog" kvaliteta i ukrstani sa svacim. Pa ako imate nekog da preporucite... Interesuje me da li problem sa kukovima moze da se uoci kod steneta odma?

ja bih te posavetovao kao prvo da ne uzimas za ozbiljno savete od ljudi cije je jedino iskustvo ischitavanje sa neta o pitovima jer to i sam mozes. od ljudi koji nemaju pita nego neku drugu rasu jer oni ako su i imali pita nisu shvatili sta je pit. sto se tice izbora pit ili staford, ja licno se pitam zasto da imas ficu kad mozes da imas ferari?!?!? nemoj zuriti sa stenetom pita vec obidji ljude i pse u tvom gradu, sacekaj i godinu dana ako treba ali uzmi pravo stene bice ti drug sledecih 10 godina. ako uzmes cistokrvnog pita (esencijalno) mozes da ga treniras koliko hoces pa ces shvatiti koliko je svemir beskonacan i sta je pit. mozes od njega da napravis macku koja prede uz kamin, kojoj ne trebaju nikakve vezbe ali uvek budi na oprezu i NIKADA neces imati problem sa njim. pit ce te voleti kao ni jedan drugi pas 90%. drzao sam NO, dobermane,cane corso, sar planiku, staforda i znam o chemu pricam.

Ako uzmes od uzgajivaca za borbe onda ce ti vjerovatno uvaliti jednog od najgorih pasa u leglu osim ako ga poznas. Opet, taj pas moze biti bolji od puno njih sto dolaze iz pet-bull uzgoja.

Ono sto je nekom najgori ker u leglu nekome je O D L I C A N pit za kucnog ljubimca. Zavisno u kom svetlu posmatras. Na zalost, mnogi to ne razumeju. Radose, ako si se raspitivao o pitu, verujem da znas da ne postoji mogucnost da se sa 3, 4 ,5 meseci vidi da li ce pit biti dobar edit. Ako je leglo na prodaju postoji razlog zasto je tako, pa ces moci da biras stene iz tog legla.

U svakom slucaju, dobro uradi domaci, da te nebih ja ili bilo ko drugi dovodio u zabludu svojim subjektivnim misljenjem!!!

ja licno se pitam zasto da imas ficu kad mozes da imas ferari?!?!?

:lol: :lol: :lol:

Ako uzmes od uzgajivaca za borbe onda ce ti vjerovatno uvaliti jednog od najgorih pasa u leglu osim ako ga poznas. Opet, taj pas moze biti bolji od puno njih sto dolaze iz pet-bull uzgoja.

Slazem se u potpunosti.

Ono sto je nekom najgori ker u leglu nekome je O D L I C A N pit za kucnog ljubimca.

Jeste, ali pitanje je koliko ce taj pas da pozivi ako ga uzme za kucnog ljubimca... Dosta je tu incesta radjeno i islo se samo na "srcanost", pa se cesto desava da takvi psi koji su u top formi i ne pokazuju nikakve znakove bolesti tek tako uginu... kasnije je ispostavi da je bila u pitanju neka srcama mana i sl. koja je direktna posledica incesta...

Do duse, ne znam koliko kod nas ima normalnih uzgajivaca edit

tako da je poprilicno tesko naci zdravo stene... zar ne? A i ako se nadje normalan uzgajivac pitanje je da li kod njegovih pasa ima incesta i nekih naslednih bolesti :?

Ako je leglo na prodaju postoji razlog zasto je tako, pa ces moci da biras stene iz tog legla.

Zasto je to tako? Iskreno ne razumem, edit

Moj komšija ima mešanca staforda (ili pita, on kaže da je staford, mada ja ne bih rekao) kao ljubimca. Sjajan pas. Temperamentan, snažan, inteligentan, otresit.., i što je najvažnije, izvučen je iz azila... Znam da pravim digresiju ovim, ali ako će pas biti držan kao ljubimac, po meni je manje bitno da li je pit ili staford, bitno je da će mu biti dobro i da će imati lep život... Takođe se ne može generalizovati što se tiče aktivnosti, jer ima staforda koji su temperamentniji i agilniji od nekih pitova.

Nema smisla da svaku recenicu izvucenu iz konteksta pojasnjavam i objasnjavam. To vazi i za otto-vo i za PitBullNS-ovo citiranje. U daljem tekstu koji niste citirali mislim da sam bio dovoljno jastan.

@PitBullNS

Periog graviditeta kod kerusa je dovoljno dugacak da se u tom periodu svasta moze desiti sa kerom. Nadam se da ti je sad malo jasnije zasto pojedina legla idu na dobos ili jos gore u kofu sa vodom! Realna slika je cesto takva. Mogu ja da se pravim lud i da se pretvaram da u pit svetu cvetaju ruze, ali me nesto mrzi.

Samo da kazem da je jos jedna dobra dusa otisla na onaj svet R.I.P Bagzi

Jako mi je zao :(

Sta se desilo? :|

Sad me je kontaktirao veterinar srce je u pitanju,a i bio je poprilicno star ali mogao je jos koju godinu.. al sta sad :(

Povedite racuna o pravilima. Jos jedan jedini post sa emom provere pita u bilo kom kontekstu clan koji bude postovao tako nesto ide sa foruma trajno!

Guest
This topic is now closed to further replies.