SnowPatrol

American Pit Bull Terrier - 10. deo

Recommended Posts

Stefane,evo danas sam isprobavao tj testirao kuju od 11 godina.U napadu se cuje kad zubima opali po odijelu,pa onda drzi čvrsto ,iako je debela.Naravno prvi put je uradila napad na markiranta.Poslije sam joj ostavio da grize jaknu ,to je dosta vazno da ne bi kasnije napadala na ljude.

http://www.youtube.com/watch?v=SCEWooTWKCs

Pozdrav svima na temi

Malo da vas uveselim :wink:

Osnivanje udruzenja radnih pasa je u toku.Obuhvatace prevashodno rase tipa bull,mada ce svi psi biti dobrodosli.Trenutno se pise statut,oprema je narucena i nadam se da ce udruzenje brzo da zazivi.Za pocetak se biti klasicne discipline ,vuca tereta,tug of war,skok u vis i skok u dalj,a kasnije(nadamo se) i odbrana i napad.

Ima jos sto zackoljica ali gde ima volje i sredstava bice i rezultata.

Toliko za sad :wink:

Malo da vas uveselim :wink:

Osnivanje udruzenja radnih pasa je u toku.Obuhvatace prevashodno rase tipa bull,mada ce svi psi biti dobrodosli.Trenutno se pise statut,oprema je narucena i nadam se da ce udruzenje brzo da zazivi.Za pocetak se biti klasicne discipline ,vuca tereta,tug of war,skok u vis i skok u dalj,a kasnije(nadamo se) i odbrana i napad.

Ima jos sto zackoljica ali gde ima volje i sredstava bice i rezultata.

Toliko za sad :wink:

Gdje ce biti sjediste,da li vec ima clanova koji su zainteresirani?

Sediste ce biti najverovatnije Beograd,a zainteresovani su uglavnom vlasnici APBT-a koji su nekada bili u sportu.

Prvo da zavrsimo registrovanje,pa onda idemo dalje.

Da mi prvo zainteresujemo "najproblematicnije", a za ostale nije problem :wink:

Hvala,Vinko,svaka podrska ce nam biti dobrodosla.

Najzad! :D Drago mi je da cujem.

Kada se radni psi pokazuju u pozitivnom svetlu onda i taj tabboo o njima i kako jedu malu decu pocne da polako nestaje...

Mislim da bi imali dovoljno zainteresovanih za weight pull takmicenja. :D

Stefane,evo danas sam isprobavao tj testirao kuju od 11 godina.U napadu se cuje kad zubima opali po odijelu,pa onda drzi čvrsto ,iako je debela.Naravno prvi put je uradila napad na markiranta.Poslije sam joj ostavio da grize jaknu ,to je dosta vazno da ne bi kasnije napadala na ljude.

http://www.youtube.com/watch?v=SCEWooTWKCs

Pozdrav svima na temi

Video sam, super izgleda za svoje godina, u svakom smislu super....a i dobro hvata.

Samo joj ga repce nema :)

@ xoli

toooooo careeee :D

Xoli, svaka cast...bas lepo da se tako nesto pokrene konacno...

A ako ustrebate pravnicku podrsku, javite se.... :D

Poz Avramovici!!!

Zainteresovalo me je ovo "pravničku podršku" !!! U razgovoru sa jednim kinološkim sudijom sam doznao da je držanje APBT na teritoriji grada Beograda zabranjeno,a u Novom Sadu se radi na tom zakonu,a već postoji nekakav zakon o tržanju pasa tipa Bull u stanbenim zgradama! Isto tako sam čuo da je i ovaj zakon koji su svi sa pravom komentarisali da je pun rupa i nelogičnosti ustvari jedan prelazni korak prema potpunoj zabrani držanja APBT i još nekih pasa npr. Tosa Inu i sl. Da je u planu preneti zakon koji stupa na snagu u R. Hrvatskoj od 1.januara sledeće godine po kojem se zabranjuje držanje istih.

E sada me interesuje??? Da li i kako bi se mogle neke državne institucije odnositi prema takvim skupovima(o kojim je reč na poslednjih par strana foruma) na kojima bi se pojavio neko sa APBT,ako se donese takav ili sličan zakon ili gledano po već postojećem zakonu??? Mislim da bi trebalo prvo i pravno sve razmotriti i informisati ljude da ne bi imali problema zbog toga.Moguće je ako se ispostavi da je takav skup pravno nelegalan i protuzakonit ,da se tretira i kao organizacija borbi pa da ljudi koji se stvarno trude u dobroj nameri da urade dobru stvar za sačuvanje i popularizaciju rase budu zakonski gonjeni kao neki kriminalci.

Eto ,ja bih molio da netko ko ima mogućnosti i pravno da razmotri ovo, da napiše nešto o tome,ali iz proverenih informacija. Mnogo se toga piše na principu vlastitih shvaćanja i logičnog gledanja,a svako ko je imao imalo iskustva sa zakonima i pravom sigurno zna da isti imaju malo dodirnih tačaka sa logikom i zdravom pameću.

Unapred hvala i pozzz !!!

xoli, svaka cast, samo naprijed! meni je zelja da imamo tako nesto i u hr ali tu se nitko ne pokrece, svi samo pricaju....

aljosa, u hr pit bull nije zabranjen (mora biti kastriran/steriliziran) ali su zabranjena bilo kakva okupljanja.

ovaj vikend sam bila u Mađarskoj u Kunbaracsu na weight pull showu pa ako vas zanima stavim slike i videe.

Što se tiče toga da se vlasti malo više pozabave psima lutalicama,hahaha!

Moram se nasmejati!!! Pa to košta,hahaha!

To su odluke na koje se donose na opštinskom nivou! Ja ne znam grad u Srbiji koji nema problem pasa lutalica?! Zašto se boriti za neku fotelju u nekoj gradskoj upravi ako misliš raditi dobro tom gradu? Doduše ima 2 do 3 grada u našoj državi za koje se bore njihovi izabrani,ali to je stvarno malo za celu državu! Lakše će im biti da asvaltiraju jednu ulicu i naprave jedan parking i to provuku kroz proračun da ih je koštalo toliko da su mogli napraviti jedan aerodrom i to iz temelja sa sve popratnim zgradama!!! Lakše će im biti da uvedu taksu na držanje APBT kao neke zemlje na zapadu od 2000 eura godišnje pa ko voli nek izvoli(nov priliv novca,a nit oro,nit kopo),hehe. Pitanje lutalica su rešili,bar u mojoj opštini!!! Prebacili su to "zelenima" koji opet "čuvaju" floru i faunu grada pa oni te čopore štite od "nasilnih" slučajnih prolaznika!!! Imao sam slučaj da je jedan čopor napao mog klinca pa kada sam otišao na policiju oni me uputili na "zelene",a ovi me napali što imam APBT. Tako da sam ja ispao kriv,zašto,nemam pojma?Prebacili lopicu!Malo je falilo da preuzmem pravdu u svoje ruke pa kada su videli da je odnio vrag šalu,sve se zataškalo i pojeo vuk magare! A čopori i dalje kruže i taj će nas problem duže vreme pratiti jer kako sam naveo,rešenje košta!!! Tako da ovi što to spominju, mislim da nažalost uzalud troše energiju!!!

xoli, svaka cast, samo naprijed! meni je zelja da imamo tako nesto i u hr ali tu se nitko ne pokrece, svi samo pricaju....

aljosa, u hr pit bull nije zabranjen (mora ) ali su zabranjena bilo kakva okupljanja.

ovaj vikend sam bila u Mađarskoj u Kunbaracsu na weight pull showu pa ako vas zanima stavim slike i videe.

U pravu si Alarma,to znam,da je zakon taj da u Hrvatskoj APBT mora biti kastriran/steriliziran i da su zabranjena sva okupljanja,ali sam naveo da novi zakon stupa na snagu od 1.januara sledeće godine koji govori o potpunoj zabrani držanja opasnih pasmina!!! Taj zakon je jedan od prepisanih zakona iz nekih zemalja EU,a u nekima je uvedena i taksa, npr. Nemačka koja iznosi 2000 eura godišnje za držanje istih.

novi zakon stupa na snagu od 1.januara sledeće godine koji govori o potpunoj zabrani držanja opasnih pasmina!!!

dobro, a da li se zna koji su razlozi takvog zakona??? zasto je on uopce donesen?

joooooj, kako me zivcira ta moja drzava, to je prestrasno!!!!!

Kod nas je zabranjen uvoz pitova, zabranjen je uzgoj pitova, a sve postojeće primjerke je potrebno sterilizirati/kastrirati. Znači cilj tog propisa je da se s vremenom dovede do izumiranja pitova. Navodno je takav propis donesen zbog lobiranja uzgajivača staforda jer oni u pitovima vide "tržišnu konkurenciju" pa su se na ovaj način pokušali riješiti te konkurencije.

Za taj neki novi zakon koji bi se trebao primjenjivati od slijedeće godine još nisam čuo do sada i nemam pojma o čem se tu radi. Nema mi baš nekog smisla da se sad kod nas idu zabranjivati neke pasmine, kad se u ostatku Europe konačno počelo mijenjati tu praksu i počelo se odustajati od takvih zabrana.

Navodno je takav propis donesen zbog lobiranja uzgajivača staforda jer oni u pitovima vide "tržišnu konkurenciju" pa su se na ovaj način pokušali riješiti te konkurencije.

Hahahaa... Kakva paranoja!

Sad ocekujemo i da se organizuju pa da izlobiraju uzgajivaci Dogo Canaria protiv Prese Canario, pa zatim da zarate kavkasci protiv sarplanindzija... pa kad se sve to razvije i zazive ratovi odgaivaca onda ocekujemo lobiranje uzgajivaca crnih dobermana protiv braon, pa arlekin protiv zute nemacke doge, pa crna protiv danske itd itd...

Sve u svemu veoma interesantno. Pa ko u ovo veruje stvarno ima kreativan duh...

Nikad nece uspeti zabraniti APBT, niti ljudi treba da postuju te glupe zakone!

novi zakon stupa na snagu od 1.januara sledeće godine koji govori o potpunoj zabrani držanja opasnih pasmina!!!

dobro, a da li se zna koji su razlozi takvog zakona??? zasto je on uopce donesen?

joooooj, kako me zivcira ta moja drzava, to je prestrasno!!!!!

Smešno jeste,ali stvarno postoje i ti podatci dasu se umešali i uzgajivači AST !!!

Mada moje lično mišljenje je da pošto je na lošem je glasu, zbog većine zemalja EU koje imaju već zakon o zabrani, a i uopšte nepriznata pasmina u Evropi i naposledku želje Hrvatske i Srbije da uđu u EU. Tako da ove zemlje gledaju da što više približe i usklade svoje zakone sa vodećim,naglašavam vodećim zemljama u evropi i tako se što više približe ispunjenjima uslova za upad u tu famoznu Evropu. Tako da gledaju i na ove po nama sitnice! Naglasio sam vodećim da opet neko ne bi rekao kako u Mađarskoj ,Češkoj ili nekoj maloj EU-zemlji čak postoje i okupljanja pitadžija i sl. Te zemlje su primljene iz nekih drugih razloga i nisu im bile bitne sitnice kao što su nama. Imaš dosta o tome i na sajtovima Jutarnjeg lista i pitanja i preko sajta Pet centra ,to su hrvatski sajtovi. Stvarno postoje i uzgajivači AST koji likuju da ovaj zakon stupi na snagu kako kaže Mr.c. ,ali ne treba generalizovati ljude po par primera,to su neki po mom opet mišljenju narcisi i uskomišljenici pa ne treba osuđivati zbog par idiota sve. Koliko ima idiota koji imaju APBT zbog kojih su i došli ustvari na loš glas. pozzz

Navodno je takav propis donesen zbog lobiranja uzgajivača staforda jer oni u pitovima vide "tržišnu konkurenciju" pa su se na ovaj način pokušali riješiti te konkurencije.

Sad ocekujemo i da se organizuju pa da izlobiraju uzgajivaci Dogo Canaria protiv Prese Canario, pa zatim da zarate kavkasci protiv sarplanindzija... pa kad se sve to razvije i zazive ratovi odgaivaca onda ocekujemo lobiranje uzgajivaca crnih dobermana protiv braon, pa arlekin protiv zute nemacke doge, pa crna protiv danske itd itd...

Sve u svemu veoma interesantno. Pa ko u ovo veruje stvarno ima kreativan duh...

Nikad nece uspeti zabraniti APBT, niti ljudi treba da postuju te glupe zakone!

Prijatelju ,to sve vodi istrebljenju rase !!! Slažem se s tobom u potpunosti! Ima jedna caka,a to je da npr. u Hrvatskoj idu kazne po 50000 kuna što je oko 700000 dinara. Ako tvoj Pit ugrize nekog ,a nije zakonski imao korpu,nije bio uškopljen,nije bio na povodcu... Jednostavno ljudi nisu u stanju da ne poštuju zakone. Kao što su sada svi vezani kada voze, imaju sve potrebno od opreme u autu i sl. Jer kazne su visoke pa se više niko ne usudi da se inati. Tako da jedini način da se nekako izborimo protiv ovakvih zakona je, još pre uvođenja istih nekim okupljanjima i skupovima skrenuti pažnju nadležnih na to da ova rasa nije bauk. A već sam pre spomenuo, trebalo bi ako neko ima nekih kontakata sa pravnim osobama koje su voljne da pomognu,da kontaktiraju. Ako neko ima poznanstava sa nekim iz kinološkog saveza da traži od pravih ljudi pomoć. Glas običnog čoveka se nikada nije čuo. Ja i ti ako nekom nešto kažemo,samo će se počešati iza uva i skinuti nas sa dnevnog reda. Treba to sprečiti pre nego se takav zakon pojavi jer onda će biti kasno.

Sad ocekujemo i da se organizuju pa da izlobiraju uzgajivaci Dogo Canaria protiv Prese Canario...

U Španjolskoj uzgajivači dogo canaria (uz podršku FCI-a) to i pokušavaju već više od 15 godina, vrlo često ilegalnim metodama. Sukob između uzgajivača je otišao toliko daleko da je morala intervenirati španjolska vlada (točnije ministarstvo poljoprivrede) donošenjem nekolicine podzakonskih akata koji su onda doveli do jasnog razdvajanja uzgajivača presa i uzgajivača dogo canaria.

Guest
This topic is now closed to further replies.