WHITE PATROL

American Pit Bull Terrier - 9. deo

Recommended Posts

Ja sam tebe lepo pitao koliko ti znas. A ja da hocu mogao bi da se nagledam ali ne volim nesto manekene......

Nisam te to pitao da bi se prepirao i svadjao kao sto ti odmah na prvu loptu radis. ali ako vec hoces, ko tebe sta pita za APBTa idi gore na vase fensi temice i cestitaj na novim ATLETSKIM leglima ;)

Covek drzi DA koga ce da testira u radu(gater,lov) ako ne gresim.A,pit mu savrsenstvo pas,pa prati temu :wink:

Bas tako. A pit mi je jedan od najomiljenijih. I pri tom sam imao i prvog staforda u Srbiji '84.(doduse, ocevom zaslugom, a ne mojom)

Nemam nameru da se prepucavam, ali mi ide na zivce kakve se gluposti pisu. Kao sto rekoh ja pita volim ali ih poslednjih godina vidjam samo kod neke decurlije koji trabunjaju o nekim treninzima i kojekakvim budalastinama, a psi im lice na mesance. I posto su im psi nikakvi (Sholym, ne mislim na tvog konkretno), onda lupaju po stafordima sve i svasta. Kod staforda se sada vodi mnogo kvalitetnija selekcija i to 100 puta bolja nego kod pita, hteli vi to da prihvatite ili ne. Jesu oni danas vise paradni nego radni, ali da bi pas bio lep mora da bude i utreniran. A Sholym, kao sto ti pitas koliko sam video takvih staforda, moj odgovor je vise nego pitova. Iako i dalje kazem da je PRAVI pit bolji atleta. Pa nadam se da razumes...

Pozdrav

Razumem, ali iskreno tvoj prvi komentar na moje pitanje nije izgledao kao da neces svadju, ili ja nekontam bas najbolje.

Ne znam odakle si ali voleo bi da vidim takve staforde koje si ti video, da su bolji od pita, mozda si malo pravih pitova vide :P sala, ali ja stojim iza svake reci sto sam napisao, video sam dosta pitova i losih i dobroh svakakvih. Pit nije robot on je samo pas sa velikim srcem, i on zna za umor, upalu misica, samo nekada to njegovo srce ne zna :) zato ih i volim, kao sto neko rece u svemu idu do kraja.

I da za selekciju, zavisi ko pravi selekciju vec sam pricao ima svakakvih pitadzija pa pare sve i svasta, ali ja znam veci broj onih koji sve gledaju do poslednjeg gena i prave extra pse !!!!

Ne moze se porediti selekcija pitova i staforda,jer mnogo je pitova izgubilo zivot upravo zbog iste.To sto klinci pare lose sa gorim,to nema veze sa pitom,pa kad vide pravog psa nije im jasno.To sto pas izgleda utrenirano ne znaci da jeste,Akuma je nenormalno napakovana misicima a ide samo u setnje,da je Sleepy ubaci u pravi trening ne mogu da zamislim kako bi izgledala.Kod nje je dosla do izrazaja upravo ta selekcija,a od takvih gena nije tesko napraviti fantasticnog psa.I "pravi" pit ce tesko da se seta po parkovima i ulicama,sreca pa mi je Akuma u komsiluku :)

Ne moze se porediti selekcija pitova i staforda,jer mnogo je pitova izgubilo zivot upravo zbog iste.To sto klinci pare lose sa gorim,to nema veze sa pitom,pa kad vide pravog psa nije im jasno.To sto pas izgleda utrenirano ne znaci da jeste,Akuma je nenormalno napakovana misicima a ide samo u setnje,da je Sleepy ubaci u pravi trening ne mogu da zamislim kako bi izgledala.Kod nje je dosla do izrazaja upravo ta selekcija,a od takvih gena nije tesko napraviti fantasticnog psa.I "pravi" pit ce tesko da se seta po parkovima i ulicama,sreca pa mi je Akuma u komsiluku :)

Hehehe Akuma je opasna. Upravu si tesko je pita mirno setati po parkovima, em sto ljudi zaziru pa te gledaju ko kriminalca, em sto ima pasa pa pit cesto vuce ka njima ili laje pa opet izazivas negativnu paznu... Moj pas prihvata 3 psa i njih obozava bukvalno (nekad sam ljubomoran :P)

Ja moskrija sada svaki dan setam svaki drugi bicikli, pecaljka i to je to. sad pravim traku da zimi bude lakse a i to je extra spravica. Kad bi ga forsirao punom parom to bi bilo extra, Dok je bilo lepse vreme i dok sam imao vise slobodnog vremena to su bili pravi treninzi, sad odrzavamo kondiciju malo.

Ima radnih staforda ja ne govorim da nema, samo kazem da ih ima znatno manje nego pitova (racunam prave ciste pazljivo selektovane pitove)

Evo da ne ispadne da mrzim staffove ili sta znam, npr ovi sa snimka imaju moje postovanje i za takvog psa ne bi pitao cenu.

Svaki rad postujem bio on sa pitovima stafordima ili bandozima svaki trud je vredan :)

Pozdrav za sve!!!

Predpostavio sam da će ono "vs" izazvati ovakvu polemiku iako mi to nije bila namera. Stafovi nisu nesposobni iako se selekcija vrši po "lepoti". Ima ih raznih mada bi većina ovih radnijih loše prošla na izložbama eksterijera. To što nisu eksterijerno reprezentativni ne čini ih manje stafovima. Standardi se menjaju. Izgled koji je definisan najoštrijom radnom selekcijom koju je i jedna pripitomljena životinja imala u novijoj ljudskoj istoriji ostaje isti decenijama. Iz poštovanja prema tolikim psećim životima, ne mogu da ostanem ravnodušan na tvrdnje da su pit i staf ista rasa. Srodni jesu, ali sve manje dodirnih tačaka imaju. Trebalo bi to da zabrine sve vlasnike staforda koji cene poreklo pasa koje imaju. Pit je pit, ozloglašen i obožavan. Mali pas koji je postao merilo srčanosti i izdržljivosti psećeg sveta.

Staford nikako nije invalid i paradni pas, ali reci da ast i pit imaju iste mogucnosti malo je nelogicno, pogotovo ako se uzme u obzir da se staford od 1936-te koristi iskljucivo za izlozbe i selektira se iskljucivo po izgledu. Svakako, ima dobrih i losih primjeraka u obe rase ali pit je pit. Ono sto odlican pit moze druge rase mogu samo sanjati.

http://www.amstaff-world.nl/Ch.%20Tryar ... edbolt.htm

Evo drugar pa pogledaj kako jedan maneken,fensi drugar, bio savrsen paradadni, radni i priplodni pas, ovaj zuca je dosta dugo drzao svetski rekord u vuci tereta (mozda ga i dalje drzi).

Pozdrav i ne bih voleo da se nastavlja svadja oko te razlike, ti moje misljenje ne mozes da promenis kao ni ja tvoje, ja i dalje stojim pri tome da je staford "selekciom socializovana rasa koja ima velike fizicke sposobnosti koja moze da se poredi sa bilo kojom rasom", samo je mozda potrebno malo duze vremena, al kao sto ni svaki pit nije GR CH i sampion u vuci tereta tako ni svaki staford nema istu zelju za radom, nek se na ovome zavrsi jer nije ovo tema za 4 - 5 stana na ovom forumu.

Pozdrav

E sad kao neko ko voli pse generalno, ne mogu a da ne pitam šta znači ovo: "selekcijom socijalizovana..." ??? Ako ja dobro zaključujem zdravorazumskom logikom, staford je nastao od pitova koji su po prirodi nesocijalizovani, pa su ljudi rešili da izvrše selekciju tako da dobiju psa koji je prirodno socijalizovan. Prosto rečeno, ovo nema veze sa životom. Još apsurdnije je to što je ovo napisano na temi na kojoj uglavnom pišu ljudi koji su u direktnom kontaktu sa pitom. Pit i staf su psi iz dve različite discipline. To govore i dvorišta ljudi koji se bave protivzakonitim i nehumanim borbama pasa.

Ast nije invalid naprotiv, ali nije atleta kao pit jer se od njega to ne trazi, jednom je na AST temi neko pokrenuo raspravu bas oko rada fizickog sa AST i ispao je nehuman i kao glupav nepotreban rad, i sada neki koji su sa te teme ovde porede pita i staforda, to mi malo neide u glavu.

Isto je kao kad poredite pasata dizela i pasata TDI ide i dizel dobro razvije i on 150 ali nije to to kao TDI ;)

Hehehe Akuma je opasna. Upravu si tesko je pita mirno setati po parkovima, em sto ljudi zaziru pa te gledaju ko kriminalca, em sto ima pasa pa pit cesto vuce ka njima ili laje pa opet izazivas negativnu paznu... Moj pas prihvata 3 psa i njih obozava bukvalno (nekad sam ljubomoran :P)

Ja moskrija sada svaki dan setam svaki drugi bicikli, pecaljka i to je to. sad pravim traku da zimi bude lakse a i to je extra spravica. Kad bi ga forsirao punom parom to bi bilo extra, Dok je bilo lepse vreme i dok sam imao vise slobodnog vremena to su bili pravi treninzi, sad odrzavamo kondiciju malo.

Ima radnih staforda ja ne govorim da nema, samo kazem da ih ima znatno manje nego pitova (racunam prave ciste pazljivo selektovane pitove)

Evo da ne ispadne da mrzim staffove ili sta znam, npr ovi sa snimka imaju moje postovanje i za takvog psa ne bi pitao cenu.

Svaki rad postujem bio on sa pitovima stafordima ili bandozima svaki trud je vredan :)

Pozdrav za sve!!!

Kerusa iz mog uzgoja(postavljao sam je vec) je pobedila prosle godine na stafford times-u :wink:

Inace,prosle godine nisam bio ali par godina unazad jesam.Vecina ljudi poznajem,Valid(turcin)koji je uglavnom uvek glavni za opremu mi je licni prijatelj.Takodje 95% pasa koje vidite na klipu su iz izlozbenih linija bili oni AST ili SBT.Tih 5 % koji su iz radnih linija su od Remco Sloof-a(sbt) i njih sam takodje postavljao.Radne linije AST od Rik-a i Mirjam nisam postavljao jer nisam u nekim odnosima sa njima da ne kazem u svadji.Nazalost,radnih linija SBT i AST-a skoro i da nema vise,al`da se ne ponavljam vise.Shvatate poentu.Naravno,svaki rad treba da se postuje,mada od izlozbenih linija moze mozda 10% pasa da ispadne dobro za rad tj. da su vredni zapazanja u tom smislu.

Simba je dosta stvari na ovoj temi lepo rekao.

Necu ja da se upustam uopste u poredjenja, to me ne zanima. Nek voli ko sta hoce, nebitno mi je.

Reci cu samo zasto sam se ja umesao. Vezano je za temu uopsteno.

Pratim pse i sva desavanja o psima, odnosno rasama koji me interesuju, ceo zivot. Imam 30godina, a sa psima sam proveo 29 i po, i necu da kazem da sve znam i da sam popio svu pamet sveta. Ne nervira mene decurlija koja se przi, nego me nervira nesto drugo.

Prvo, u ovom ili proslom delu, vise se i ne secam, klinac pari brata i sestru! Decko geneticar! On se vec razume u in-breeding, line-breeding citavu DNK strukturu, nasledne bolesti itd, itd... a da mu je to pritom prvi pas! E mozda sam lud, ali mene to bas iznervira. Ja bih mu zabranio da ima psa! Znam ja da in-breeding postoji, ali polako. Ja u to ne bih smeo da se upustim ni u ludilu, jer smatram da sam pilence za te stvari, iako me genetika interesuje. Mozda sam tu pricu o geneticarima, greskom, najvise vezao za ovu temu o pitovima. Ako jesam, izvinicu se.

Pa onda, "jel ti pas game ili nije game", pa "koliko ti pas ima kg u pitu", ja ne znam sta to znaci uopste!? koliko kg u pitu..??? :roll: :mrgreen:

A o "game"-u da i ne govorim.. taj izraz moze da se koristi samo za pitove koji su testirani, a svi znate na koji nacin. Kako mozete da budete protivnici borbi a pricate ko papagaji game,game.. To bi moglo da se kaze: "ti bi da se j...s, a da ti ne udje". I najezda pitova je pocela kad su culi kompleksasi da je to opasan pas, najjaci... I vecina ih takvih danas, nazalost, najvise i uzima. I meni je zbog toga zao pita. Pitovi su psi koji idu uz sportiste i takmicare, a danas ih najcesce setaju plasljivi picopevci.

Da me ne bi shvatili pogresno, ja ponavljam po stoti put da ja pita volim i smatram ga odlicnim psom u svakom pogledu, ali da ga mnogi (mislim na te odgajivace-geneticare, picopevce i sl.) upropastavaju.

Necu da se pravim pametan i da delim savete, al bi bilo bolje da vi koji ste ozbiljniji vlasnici konstruktivno pricate o psima, o istoriji pasmine, treninzima, kako da se borite protiv zabrane drzanja i sve sto ide u prilog tome, itd...da uozbiljite pricu o rasi, a ne da stalno poredite, pljujete... i to potpuno bespotrebno i nekorisno za pita koji je vec ozloglasen. Evo ovaj decko sto ima Arisa, cini mi se, bas lepo pretstavlja svog psa i rasu uopste. Pa imate lep primer.

Pozdrav!

Pitova pluca su nenadmasna,takvo disanje nema ni jedna rasa,i svako ko je bar malo upoznat sa radnim psima to zna.Svaka tetiva i misic su napravljeni za nenormalan napor,koza je elasticna i strasno jaka.Zadnji deo je pogon,zajedno sa vratom najjaci deo na pitu.A vrat...Prica za sebe...Vilica jaka,fanon izrazen,labrnje isto,sve sa razlogom.Zubi debeli,jako postavljeni u vilici,ogromni u odnosu na velicinu glave,beli.I za kraj,stav da nikad ne odustanu.200 godina najsurovije selekcije je ucinilo svoje,stvorilo je nenadmasnog atletu,simbol snage i izdrzljivosti.Reci da je rasa kojoj je izlozbena selekcija presudna jednaka po fizickim sposobnostima pitu je veliko preuvelicavanje.Inace RedBolt je povukao 1.5 tonu,rekord za staforde.Pitove koji su trenirani za vucu,mogu da povuku 3 tone,pritom su laksi sigurno za par kilograma,mislim da je pound for pound rekord za pitove oko 122 puta sto znaci da je pas povukao svoju tezinu x 122.Niko ovde ne pljuje po stafordu,niti je to u redu ali neke stvari moraju da se znaju.

@Maks, to shto neko moze da povuche ne znachi puno u kontekstu u kojem se ovde pricha...idi u teretanu pa nadji nekog napucanog koji radi bench sa 250kg pa ga pozovi da istrchite polumaraton...a i taj je shampion u svojoj kilazi/kotizaciji tezine pa i to da je naj. moz' da padne u vodu...

O, selekciji je izlishno i govoriti...realno su obe selekcije vodjene pravljenjem novca...samo se ime stiche na drugachiji nachin...AST ga stiche vrckanjem pred sudijom (cesto "poshtenim i nepodkupljivim") dok kod PIT-a nema pishkicu-kakicu, ili bijesh il' te nema...smeshno je reci da je kvalitetnija selekcija ona u kojoj radish stav i trchkaranje u ring-u od one 20-30km vuche kroz atar svaki dan...nije sramota da budesh "baletan" al' nemo' se shirish da si mma fighter kad imash samo gradju kao fighter...

Non-stop se provlachi ta pricha radni AST, treninzi ovo-ono...kako to da niko nema sliku psa koji je iz Srbije, neki radni AST...stalno se prikazuju slike/klipovi iz USA ili Rusije...kod mene u Rumi AST je prilichno popularan i vecina su nikakvi, samo jedan vredan spomena (ako bude prilike uslikacu kucova), ostali su pffff...

Rale aka Scoty

I opet poredjenje najbolje od pita sto postoji, sa nekim babicama,kakenjem,svrckanjem,sepurenjem,manekencima... C..C..C..C. I dalje ne znam sto poredite. I sad ja kazem da sam video sarova kako jede pita, cemu to...? Sve u krug, a vasa tema sve smesnija. Umesto da vas sto vise ljudi posecuje vi pricate sranja lupajuci o drugim rasama. Evo ja se izvinjavam i necu vise da vam upadam na temu.

Pitova pluca su nenadmasna,takvo disanje nema ni jedna rasa,i svako ko je bar malo upoznat sa radnim psima to zna.Svaka tetiva i misic su napravljeni za nenormalan napor,koza je elasticna i strasno jaka.Zadnji deo je pogon,zajedno sa vratom najjaci deo na pitu.A vrat...Prica za sebe...Vilica jaka,fanon izrazen,labrnje isto,sve sa razlogom.Zubi debeli,jako postavljeni u vilici,ogromni u odnosu na velicinu glave,beli.I za kraj,stav da nikad ne odustanu.200 godina najsurovije selekcije je ucinilo svoje,stvorilo je nenadmasnog atletu,simbol snage i izdrzljivosti.Reci da je rasa kojoj je izlozbena selekcija presudna jednaka po fizickim sposobnostima pitu je veliko preuvelicavanje.Inace RedBolt je povukao 1.5 tonu,rekord za staforde.Pitove koji su trenirani za vucu,mogu da povuku 3 tone,pritom su laksi sigurno za par kilograma,mislim da je pound for pound rekord za pitove oko 122 puta sto znaci da je pas povukao svoju tezinu x 122.Niko ovde ne pljuje po stafordu,niti je to u redu ali neke stvari moraju da se znaju.

Pound for pound,zenka pita od 15 kg vuce 1,5 tonu, drzi rekord :wink:

Rebel (56lbs) Pulling 6613lbs, 118x's his body weight

Mada zavisi na koju se vucu misli,da li je na sankama,tockovima itd...U svakom slucaju nenadmasni su,kao i u svemu sto rade.

. Evo ovaj decko sto ima Arisa, cini mi se, bas lepo pretstavlja svog psa i rasu uopste. Pa imate lep primer.

Pozdrav!

Hvala.

Pozdrav od nas dvojice.

Guest
This topic is now closed to further replies.